Ve Lví Aréně se Plzeň bude prát o první body zvenku

Hokejisty Lasselsbergeru Plzeň čeká v neděli od 17:30 druhé vystoupení na ledě soupeře. V rámci 4. kola O2 Extralgy zajíždí na led nováčka z Ústí nad Labem. Plzeňané zatím sice v extralize stále čekají na výhru v normální hrací době, přesto však z ledu neodcházeli jako vítězové po utkání pouze jednou. To Ústečtí Lvi na své premiérové vítězství v extralize stále čekají. Nejblíže k němu měli v pátek ve Vítkovicích, kde dotáhli zápas až do prodloužení.

Historicky první extraligové body uloupilo Ústí Vítkovicím

Po třech odehraných kolech stále čeká Ústí nad Labem na svoji první výhru v nejvyšší české soutěži. Nutno však podotknout, ze první dva zápasy hrálo proti možná největším favoritům na zisk titulu. V extraligové premiéře podlehlo Ústí Liberci vysoko 1:6. V domácím utkání pak těsně Slavii 1:2. Ve třetím kole na ledě vítkovické ČEZ Arény to už vypadalo na další těsnou porážku, ale Pazourek nedlouho před koncem vyrovnal a zápas se prodlužoval. V něm sice Ústí inkasovalo gól hned v první minutě prodloužení, ale bod za remízu v základní hrací době si mohlo připsat.

Po postupu do extraligy Ústí razantně změnilo hráčský kádr

Celkem třináct hráčů se protočilo v týmu Ústeckých Lvů během přípravného období. Hráče s převážně prvoligovými zkušenostmi, nahradili hráči z extraligových celků nebo ze zahraničí. Ze Švédska přišel Andrej Nědorost, z Rakouska Petr Míka a ze Slovenska přišel Rastislav Špirko. Z české extraligy patří mezi největší posily Vágner, Hašek, Šaffer a Mrázek. Ovšem za největší úlovek může Ústí označit Jana Čalouna, jenž ukončil angažmá v Pardubicích.

Jan Čaloun se v závěru přípravy vážně zranil

V úvodu extraligy se Ústí musí vyrovnat se ztrátou své největší hvězdy. V předposledním utkání před startem extraligy po kontaktu s protihráčem upadl Jan Čaloun na pravé rameno, které si nešťastně poranil. Doba rekonvalescence se odhaduje na dva a půl měsíce. Ústí tedy musí řešit, kdo nahradí alespoň v úvodu sezóny svého největšího kanonýra.

Plzeň také čeká na tříbodovou výhru

Po třech kolech už zažila Plzeň dvakrát konec až po samostatných nájezdech. Přitom loni k této situaci došlo jen jednou za celou sezónu a to tehdy prohrála. Letos se Plzeň přesvědčila, že nákup penaltového mága Tomáše Vlasáka se rozhodně vyplatil. Po dvou domácích remízách po základní hrací době se nerozhodlo v prodloužení a musely následovat samostatné nájezdy. Kromě Vlasáka, jenž proměnil nájezdy v obou případech, se dvakrát trefil i Šindel. V druhém utkání přidal branku i Fabuš, jenž rozhodl svou trefou o vítězství Plzně.

Minulé kolo

HC Lasselsberger Plzeň - HC GEUS OKNA Kladno 5:4 sn. (1:0, 1:1, 2:3 - 0:0)
Branky a nahrávky:5. Fabuš (Kracík), 38. Kracík (Fabuš), 49. Šindel (Fabuš), 60. Benák (Kracík), rozhodující nájezd Fabuš - 33. Horna (Tenrkát), 45. Kuchler (Šmach), 50. M. Procházka (Patera), 59. Tenrkát.
Plzeň: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Dobrovolný, Trojovský - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš

Vítkovice Steel – HC Slovan Ústečí Lvi 3:2 pp. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Weissmann (Hubáček), 27. Petrovický (Prorok), 61. Jurečka – 28. Zeman (Evan), 55. Pazourek (Janků).
Ústí nad Labem: Přikryl - Houdek, Vágner, Novotný, Hořava, Zeman, Evan, Ficenc, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Nedorost, Liščák, Mrázek - Martinec, Klimt, Hašek - Míka, Klobouček.