Ve Zlíně bez Málka a Trnky

P l z e ň - Po nevydařeném domácím utkání s Vítkovicemi, které ukončilo sérii tří zápasů bez prohry, čeká hokejisty LASSELSBERGERu těžké střetnutí na ledě zlínského HC Hamé. Zlín vyhrál všechny ze tří posledních zápasů, naposledy porazil doma Znojmo 5:2. Valachům se na domácím ledě daří nejvíce ze všech extraligových týmů. Na stadionu Luďka Čajky vybojovali 34 bodů, přičemž pouze jedinkrát prohráli. V letošním prvním vzájemném střetnutí přišla Plzeň minimálně o bod až 8 vteřin před koncem zápasu. Odveta v Plzni byla jasnou záležitostí Západočechů, kteří vyhráli 4:0. Ve Zlíně nenastoupí brankář Roman Málek, který má problémy se zády, ani obránce Pavel Trnka, který laboruje s poraněnými třísly. S mužstvem Plzně do Zlína jedou dva obránci, kteří mají v Plzni vyřízený střídavý start - Milan Vobořil z Kadaně a David Mazanec z Ústí nad Labem. Poprvé by se v dresu Plzně měl představit nový hráč Josef Vítek, kterého Plzeň získala na přestup z Třince.

Utkání Zlín – Plzeň začíná v neděli v 17,00 na Zimním stadionu Luďka Čajky!

SOUPEŘ :

Celkem bez problémů zatím proplouvají zlínští hokejisté extraligovou sezónou. Po 28 odehraných zápasech se drží na třetím místě tabulky se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Liberec. Po rozpačitějším začátku sezóny do mužstva zapadl Richard Král, který se ujal role vůdce a ovládl kanadské bodování klubu. Na Valašsko se navíc vrátil elitní centr Petr Leška. A to vedení HC Hamé do svých řad ještě láká Leškova parťáka z útoku Jaroslava Balaštíka, který v létě odešel do Columbusu Blue Jackets. „Jarda má zájem ukončit zámořské angažmá, protože nehraje v NHL,“ řekl generální manažer Petr Husička. Zlín si od Balaštíka slibuje zlepšení střelecké produktivity týmu. “My Jardu chceme. Věříme, že s ním půjde nahoru také Leška,“ říká Husička. O dvojnásobného krále střelců má ale zájem i řada jiných, především ruských, klubů.

Město Zlín novým partnerem klubu

Město Zlín odkoupilo za 36 milionů korun 49% procent hokejového klubu. „Je to první přímý vstup města do sportovní organizace. A do hokeje proto, že dělá Zlínu velkou reklamu,“ vysvětlil jeden z městských zastupitelů Karel Jankovič. V budoucnu by se vstup města do zlínského hokeje měl projevit i změnou názvu. K současnému HC Hamé by mělo přibýt i jméno města, klub by se tedy jmenoval HC Hamé Zlín.

Letošní vzájemná utkání:

HC Hamé Zlín - HC Lasselsberger Plzeň 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Hamrlík (Blaťák, Melenovský), 60. Král (Melenovský) - 33. Šrek (Kracík, Andrašovský). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4385.

Domácí Zlín se v závěru první třetiny ujal vedení brankou Hamrlíka, Plzeň ale dokázala ve 33. minutě vyrovnat. Nerozhodné skóre svítilo na světelné tabuli i těsně před koncem třetí třetiny a všichni se už připravovali na prodloužení. V čase 59:52 Marek Melenovský dostal přihrávku, najel na střed a tvrdě vystřelil. Málek pouze vyrazil a Richard Král uklidil puk do šibenice. Šok – Lasselsberger přišel o solidně rozehraný zápas osm sekund před koncem!

HC Lasselsberger Plzeň - HC Hamé Zlín 4:0 (2:0,0:0,2:0)
Branky a nahrávky: 6. Zelenka (Výborný), 20. Cartelli (Důras, Šindel), 54. Matějovský, 56. Padělek (Kracík, Andrašovský). Vyloučení: 6:5 navíc Rachůnek 10 min.Využití: 1:0. Diváci: 5020.

Účet utkání otevřel již v 6. minutě Jiří Zelenka, pro kterého to byla jubilejní 250. trefa v kariéře! V závěru první části ještě vedení Západočechů zvýšil Cartelli. Druhá část hry žádné branky nepřinesla, střelci se ke slovu dostali až ve třetí třetině. Lasselsberger k vítězství přiblížil v 54. minutě Matějovský a definitivní tečku za výhrou modrobílých udělal o dvě minuty později Padělek. Pro Romana Málka to byla první vychytaná nula v sezóně.