Plzeň - Po reprezentační pauze se Tipsport extraliga opět roztáčí naplno, po dni volna se tak indiáni prakticky přesně po čtvrt roce představí na ledě Třince.

HC ŠKODA PLZEŇ

Werk Arena, Třinec
17. února 2021
45. kolo Tipsport extraligy

Osm zápasů, osm výher domácích. To platilo i letos, když v úvodním měření sil Oceláři na svém ledě uspěli 3:1. Jenže poté se zavedené pravidlo zpřetrhalo. Indiáni sice vedli v průběhu utkání 3:1, avšak nakonec padli 3:4 v prodloužení. O den později se ale pomstili a svého soka vyprovodili z kluziště v poměru 5:0. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Ocelářů

Loňskou základní část červenobílí zakončili druzí se ziskem 93 bodů. To bylo o devět méně než vítěz z Liberce a jen o jeden více než Plzeň. Na čtvrtfinále již ale kvůli celosvětové pandemii nového typu coronaviru nedošlo.

Letos je to tuhý boj o pozici lídra s pražskou Spartou, nyní je ztráta dvoubodová, avšak s utkáním v kapse v zádech. Aktuální forma? Třináct utkání a jedenáct výher.

Bodově mužstvo táhne nejproduktivnější hráč soutěže Martin Růžička, jenž nasázel sedmnáct branek a přidal osmatřicet asistencí. Druhým v pořadí je Matěj Stránský (28+15) a třetím obránce Martin Gernát (10+24). Mezi třemi tyčemi nejvíce minut odchytal Jakub Štěpánek, který se ovšem poslední dobou trápí a propadl se pod hranici devadesát v úspěšnosti zákroků. Jenže na prakticky totožném čísle je i Ondřej Kacetl.

I to je důvod, proč Oceláři sice mají co do průměrného počtu nastřílených branek na utkání druhý nejlepší útok soutěže (3,67), jenže obrana je až těsně před Plzní pátá (2,56). Početní výhody platí za třetí nejproduktivnější, hra v oslabení je sedmá. Jen čtyři celky posbíraly méně trestných minut, stejný počet rozdal více hitů a tři zblokovaly střel.

Výsledky posledních zápasů

BK Mladá Boleslav 4
HC Škoda Plzeň 2
(0:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 46. Claireaux (Cienciala, Allen), 49. Jääskeläinen, 57. Allen (Claireaux, Cienciala), 59. Fillman – 37. Budík (Kodýtek, Eberle), 58. Čerešňák.
HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, V. Lang – Suchý, P. Musil, Gulaš (C) – Straka (A), Kodýtek, Eberle – M. Lang, Kracík (A), Pour – Michnáč, Přikryl, Dočekal.

HC Vítkovice Ridera 3
HC Oceláři Třinec 4
(3:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
6. Koch (Lakatoš), 14. L. Kovář (Hruška), 20. Lakatoš – 1. Martin Růžička (Hrehorčák, Kundrátek), 4. M. Adámek (Marcinko, Kurovský), 22. Kofroň (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 23. Martin Růžička (Hrehorčák, P. Vrána).
HC Oceláři Třinec: Štěpánek (21. Kacetl) – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek – Hrehorčák, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrňa – Chmielewski.

Nejtrestanější hráč Jaroslav Kracík - 48 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont