Všechny ligy jsou teď kvalitnější

P l z e ň – Stávka v NHL nemá v České republice dopad pouze na extraligu, ale i na další soutěže. V extralize vzniká přetlak hráčů, řada z nich pak odchází na střídavé starty do první ligy a i úroveň druhé nejvyšší soutěže letos výrazně stoupla. Roman Vondráček to poznává v týmu plzeňských juniorů. „Chtěl bych třeba do první ligy, ale tyhle věci nezáleží jenom na mně," říkal dvacetiletý útočník, který by měl v letošní sezóně oporou juniorského výběru a občas by mohl naskočit také do seniorské extraligy.

Ve čtvrtek se Vondráček v dresu Plzně vrátil na Spartu. Patřil k nejlepším hráčům hostujícího mužstva, porážku však odvrátit nedokázal. „O vítězství soupeře rozhodl hlavně gól na 3:0, po kterém už bylo těžké srovnat stav,“ uvedl příčinu prohry. „Sparta není moc těžký soupeř, vždyť je před námi jen o dva body. Věřili jsme si na ni, ale asi jsme pro úspěch měli udělat víc,“ přemýšlel střelec první branky Plzně. Gólman mi puk srazil na hokejku. Nijak se to nevrňelo, tak to bylo lehké dát,“popsal svoji trefu mladík, jenž preferuje velká kluziště umožňující dostatek pohybu.

Výlet do Prahy byl pro Vondráčka spíš návratem na místo činu. Nastoupit proti svým bývalým spoluhráčům je vždy zvláštní pocit. „Volám si s kluky průběžně, hecovali jsme se. Měl jsem proti nim trochu zvýšenou motivaci, ale spíš jsem byl rád, že jsem se s nimi viděl a popovídal si s nimi před zápasem. Hrál jsem však stejně jako proti komukoliv jinému – snažil jsem se podat co nejlepší výkon,“ vykládal mladík a vzápětí uznal, že domácí byli lepší. „Ale předtím kluci beze mě prohrávali většinou nešťastně o gól. Hlavním cílem je dostat se co nejdál od posledního místa,“ uvědomuje si realitu.

Kvůli příchodu borců z NHL se v A-týmech extraligových klubů neuchytilo tolik juniorů jako jindy. Podle Vondráčka má celý proces kladný dopad na nižší soutěže. „Určitě je výhodou, že tu hrají kluci jako například Michal Polák. Pravdou je, že při přesilovkách není souhra úplně ideální, ale celkově to je výhodou. Konkurence je velká, hodně dělají hráči z NHL. Stejný problém je i v první lize a v juniorské extralize, protože hráči se posouvají níž. Pro úroveň soutěží je to ale rozhodně pozitivní, přidává se na jejich kvalitě. Například v juniorské extralize nastupují hráči, kteří by normálně hráli za „áčko“, a je to znát,“ vnímá změny ve složení mužstev.

Sám Vondráček by se za současné situace nebránil působení v jiném klubu. „Chtěl bych třeba do první ligy, ale tyhle věci nezáleží jenom na mně,“ uzavírá rozhovor.


Související články

SPA-PLZ 4:2: Rozhodnutí padlo v úvodu

Report

Aktuálně na webu

Tisková zpráva

Hráči A týmu HC Škoda Plzeň přistoupili na snížení platů

Liga mistrů 2019/2020

Vloni touto dobou čekalo na Plzeň v Lize mistrů osmifinále proti Lausanne

Dorost v karanténě

Dorost potřetí v karanténě. Trenér Kořínek: Jakmile jsme se do toho vždy alespoň trochu dostali, tak nás zase vypli