Výsledkové mezníky

VÝSLEDKOVÉ MEZNÍKY PLZEŇANŮ VE 3. ČTVRTINĚ ČTELH


POPRVÉ POKOŘENI

SPARTA PRAHA - po debaklu ve třetím kole, kdy Pražané pořádné prostřídali brankáře ve svatyni Keramiky, a po domácí prohře 0:2 přišla přeci jen odveta. Keramici oplatili sparťanům export bodů, dokonce stejným výsledkem, 2:0. Svým stým gólem o tom rozhodl Michal Straka, výhru pojistil vyčištěním pravého horního růžku Břízovy branky Dvořák.
CONTINENTAL ZLÍN - další oběť rekordní plzeňské série. Na plzeňském zimním stadionu nedostali Ševci prostor k nadechnutí, za stavu 4:0 pokazil Bartovi čisté konto letošní superstřelec Leška. Zápas byl hodně nervózní, rozdáno bylo několik osobních trestů, čemuž přihlížel letos poprvé vyprodaný zimní stadion v Plzni.
OCELÁŘI TŘINEC - že je život plný paradoxů, čemuž se nevyhne ani ten hokejový, dokládá prozatím série s Třincem. Dvakrát dokázali třinečtí vyhrát v Plzni, ale vypořádat se s Plzní doma bylo nad jejich síly. Svoji první branku za Keramiku vstřelil v Třinci Kamil Brabenec.
SLAVIA PRAHA - tým charismatického trenéra Vladimíra Růžičky neni v optimální pohodě, přesto málem bodoval v Plzni. Ve výborné formě hrající Radek „spasitel“ Duda šťastným gólem poslal slávisty do Prahy bez bodu. Nutno trochu ironicky podotknout, že Slavii tentokráte nepomohli svými problémy se svěřeným zařízením ani obsluhovači časomíry.


STÁLE ODOLÁVAJÍ

VSETÍN - tak trochu neuvěřitelná skutečnost. I s ohledem na sílu soupeře by přeci jen každý očekával, že Plzeň nebude mít se Vsetínem problémy, ale možná podcenění či motivace vyhrát nad soupeřem, kterého porazit již není taková prestiž, suma summárum, z devíti možných vydolovala Plzeň pouhopouhý bod za domácí remízu 2:2. Vsetín naopak kanonádou ukončil vítěznou sérii keramiků a poprvé v letošní sezóně vyhnal během zápasu z branky Libora Bartu.

PARDUBICE - blizoučko pokoření tohoto soupeře, dokonce na jeho ledě, byli keramici. Ale ani dvoubrankové vedení a srdnatě bojující Plzeňané nestačilo na ubránění výhry, ale i tak bod z ledu silných Pardubic je potěšující.


HLAVNÍ SPONZOŘI BODOVÉHO ZISKU PLZNĚ

ZNOJEMŠTÍ ORLI - těm to proti keramikům opravdu nejde. I třetí vzájemný zápas prohráli a nevstřelili dokonce ani gól. Možnost k, Plzeňany nechtěné, nápravě měli Orli v neděli. Hokejisté z města okurek jsou v současnosti jedním z největších soupeřů Plzeňanů v souboji o páté místo.
KARLOVY VARY - Plzeň je letos noční můřou i svého západočeského rivala. Doma Jozef Voskár rozhodl o hubeném vítězství 1:0, avšak během jednoho týdne přehráli Plzeňané Varské dvakrát na jejich ledě, kde se také po dlouhé době trefil i kdysi varský, nyní už plzeňský střelec Pavel Vostřák. Poslední západočeské derby se odehraje na ledě Plzně.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeši to také letos na Plzeň neumí. Libor Barta letos vychytal pět čistých kont, dvě z nich právě proti borcům z Českých Budějovic. Ti mu nedokázali vstřelit již více jak dva zápasy branku. Dvakrát se proti Keramice představil v dresu Českých Budějovic Petr Kořínek, byly to zmíněné bezgólové zápasy Jihočechů. I první zápas pod vedením trenéra Lišky Plzeňané také zvládli, vytěžili tedy ze vzájemných zápasů maximálně možný počet bodů.
KLADNO - sice to nejsou tři vítězná utkání, Kladno z počátku extraligy využilo plzeňské krize a v Plzni vydolovalo bod, 7 bodů z devíti možných je výsledek, kterým se keramici rozhodně pochlubit můžou. Proti Kladnu se ve třetím vzájemném zápase dvakrát trefil znovuzrozený střelec Michal Straka. Zajímavostí je, že se proti Plzni daří kdysi plzeňskému útočníkovi Klimtovi, který se trefil do Bartovy branky dvakrát.


Související články

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!

Den na hokej.cz

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši

Tréninky A týmu

Jak si vedli indiáni před nucenou pauzou?

Statistické okénko

Roman Vráblík hostem živého streamu na IG účtu klubu již ve čtvrtek 15. října od 18:00!

Živý stream - Roman Vráblík

Aktuálně na webu

Novinky ve Fanshopu

Novinky ve Fanshopu! Slevový kód STRITA11 a podpisy pro všechny

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!

Ladislav Čihák

Kluci si možnosti být na ledě ohromně váží, říká trenér Ladislav Čihák