PLZ - ZNO 4:1 - Lasselberger oškubal Orly!

P l z e ň - Po výhře na ledě pražské Sparty toužili hokejisté plzeňského Lasselbergeru potvrdit cenné body v domácím prostředí proti Orlům ze Znojma. A podařilo se! Modrobílí přečkali dlouhé oslabení z úvodu zápasu a sami udeřili jako první. Po parádní akci se trefil probuzený střelec Jiří Zelenka. Pak si musela obě mužstva neplánovaně odpočinout, protože se porouchala časomíra. Znojmu se v úvodu druhé části podařilo vyrovnat, ale víc už disciplinovaní domácí nepřipustili. Vítěznou branku vstřelil navrátilec po zranění Jaroslav Kracík. V závěrečné třetině Plzeňští bedlivě střežili cenné vítězství a v poslední desetiminutovce jej ještě zvýraznili.

25.kolo , ne 20.11.2005, 17:30
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo
Branky a nahrávky: 13. Zelenka, 32. Kracík (Andrašovský), 53. Trnka (Kracík, Andrašovský), 59. Padělek (Nedoma) - 24. Erat (Uram, Ludvík). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4 653. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Škoda Plzeň Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Nedoma, Štěpánek, Klaus - A. Padělek, Šindel, Andrašovský - Zelenka, Moravec, M. Straka - Důras, Tvrdoň, Adamský - Kracík
Orli Znojmo Trvaj - Čakajík, Mojžíš, Heš, Jareš, Bičánek, Němeček, Šmach - Ondřej, Pucher, Erat - Plášek, Haman, Petrakov - Uram, Ludvík, Mikulík - Kraus, Vaškovič

Komentář

Po čtvrteční výhře nad Spartou nastoupil LASSELSBERGER doma proti Znojemským orlům. Domácí se museli obejít bez Radka Matějovského, kterého trápí kolenní vazy, a rovněž bez Jakuba Šindela, jenž nemohl nastoupit, neboť v předehrávce 25. kola hrál za Spartu.

Do úvodu střetnutí vstoupili Znojemští čtyřminutovou přesilovkou. Marek Uram si totiž ze střetu s Jindřichovou vysokou holí odnesl krvavé zranění. Plzni se však dařilo nálety Orlů úspěšně odrážet. V desáté minutě zachytil Zelenka u hrazení Trvajovu rozehrávku, při znojemském brankáři ale stálo štěstí. Střelu mířící do opuštěné branky zastavil v poslední chvíli vracející se obránce. Zelenka si chuť spravil v čase 12:53. Jeho první pokus Trvaj jen vyrazil, probuzený střelec se však dostal i k dorážce, kterou proměnil ve svůj třetí gól ve dvou zápasech - 1:0. Když bylo odehráno asi šestnáct minut, vypověděla službu informační kostka s časomírou. Oba týmy nakonec odešly předčasně do kabin. Oprava časomíry se protáhla bezmála na tři čtvrtě hodiny. V dohrávaných čtyřech minutách zahrozil Nedoma dělovkou od modré čáry. Trvaj jeho střelu ale udržel mezi betony.

Po vypršení dvacáté minuty se pokračovalo již bez přestávky. Dlouhá pauza prospěla spíše Znojmu. Pláškův průnik zastavil až Málek. V 34. minutě nahodil puk od hrazení Uram a Erat jeho přihrávku dokázal přesně tečovat za Málkova záda - 1:1. Vyrovnaný stav trval až do začátku 32. minuty. Mezi kruhy si sebejistě nabruslil Kracík a nekompromisní bombu umístil přesně pod horní tyčku - 2:1. Kracík, jenž nastoupil poprvé po zranění kolene, hrál s chutí i nadále. V přesilovce zkoušel efektní zakončení bekhendem. Hned poté se ve vyložené šanci ocitl Zelenka, při střele ale zlomil hůl. Před druhou sirénou ještě předvedl souhru Tvrdoň s Důrasem, druhému jmenovanému ale kotouč přeskočil hůl.

První minuty třetí části patřily hostům. Málek si nejprve poradil se střelou i dorážkou Puchera, několik parádních zákroků vytáhl plzeňský gólman i v přesilovce při vyloučení Klause. Zlom v utkání přinesla až 53. minuta. Domácí hráli přesilovku a vytvořili si tlak před Trvajovou brankou. Puk ze skrumáže dokázal vydolovat až Trnka, který poslal Západočechy do dvoubrankového vedení 3:1. Znojmo po třetí inkasované brance složilo zbraně. Moravec odkrytou branku v ideální pozici ještě minul, Padělek se ale o několik okamžiků později již nemýlil. Nejproduktivnější střelec Plzně za Trvaje dorazil Nedomovu prudkou střelu a svým desátým gólem v sezóně zasadil Orlům poslední ránu.

Ohlasy trenérů

Radek Kampf (Plzeň): "Úvod poznamenalo naše dvojnásobné vyloučení, naštěstí jsme se dostali do vedení, a to nám pomohlo. Kluci se uvolnili a zápas až do konce odmakali. Po přestávce způsobené opravou kostky vstřelili ještě tři branky. Matějovský nám chyběl kvůli poraněným vazům v koleni, Koukal nemohl nastoupit, protože už v tomto kole hrál v předehrávce za Pardubice."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Byl to takový utahaný zápas, chyběla v něm dynamika, trochu ho poznamenala porucha kostky. Hráči v šatně nevěděli, jak dlouho bude oprava trvat. Tím ale nechci snižovat výkon domácích, vyhráli dnes zaslouženě."