PLZ - KVA 3:4 - Kolaps v první třetině rozhodl o vítězi derby!

P l z e ň - Ve 45. extraligovém kole se na plzeňském stadionu odehrálo západočeské derby. Plzeňští hokejisté se měli se svými soky z Karlových Varů utkat o důležité body, které měli vítěze utkání přiblížit k vytoužené osmičce. Zápas měl ale nečekaný průběh. Bohužel pro domácí. Již v 17. minutě doslova uprchl z klece nešťastný Roman Málek, brzy inkasoval i náhradník Petr Jež. Strašidelná první třetina skončila za stavu 0:4. Zbylé dvě už brankově vyzněli lépe pro Lasselberger, více než na těsnou prohu to ale nestačilo. Dvěma zásahy se blýskl Aleš Padělek.

45.kolo , ne 29.1.2006, 17:30
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary
3:4
0:4, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 30. A. Padělek (Kracík, Tvrdoň), 45. A. Padělek (Kracík, Tvrdoň), 55. D. Moravec (Nedoma) - 7. Alinč, 14. Dvořák (Hurtaj), 17. Nedorost (Hurtaj), 20. Alinč (Krajíček). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 5 306. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4, 3:4.
HC Škoda Plzeň Málek (17. Jež) - Cartelli, Trnka, Vobořil, Jindřich, Nedoma, Hučko, Pulpán - Zelenka, Moravec, Vorel - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Důras, M. Straka, Adamský - Vítek, Šindel, Tvrdoň
HC Energie Karlovy Vary Přikryl - Němec, Řezníček, Dobroň, Duben, Macholda, Krajíček, Polák, Kloz - Dvořák, Kraft, Nedorost - Kumstát, Hurtaj, Pavelek - Skuhravý, Alinč, Košťál - M. Procházka, Pech, Selingr

Komentář

Zpravodajský zápis k první třetině západočeského měření sil bude silně připomínat plzeňský nekrolog. Domácí totiž předvedli jednu z nejnepovedenějších dvacetiminutovek před vlastním publikem. Po vlažném začátku začaly padat branky. Dokonce ve velké, až nečekané míře, ale pouze do domácí klece. Plzeňští hokejisté svému soupeři situaci hodně ulehčili, hlavně v obranné fázi se modrobílí předháněli v laxnosti. V 7. minutě přišel první trest z hole nekrytého Jana Alinče, který se prosadil z ideální pozice mezi kruhy - 0:1. Vzápětí se Roman Málek vyznamenal proti samostanému nájezdu Petra Kumstáta a společně se čtveřicí spoluhráčů přečkal i oslabení při vyloučení Důrase. Zdálo se, že Plzeň může vyrovnat hru i skóre. Opak byl ale pravdou. Ve 14. minutě našel lahůdkovou přihrávkou od zadního mantinelu před plzeňskou klecí Ľubomír Hurtaj volného Michala Dvořáka a po přesné střele k tyči to bylo 0:2. Plzeňští se nestačili ani pořádně rozkoukat a na kostce nad ledem se rozsvítil stav 0:3 - Ľubomír Hurtaj v přečíslení oslovil nehlídaného Andreje Nedorosta a Roman Málek neměl proti jeho zakončení nárok. Víc už domácí brankář nevydržel a nechal se vystřídat Petrem Ježem. Plzeňský náhradník čelil v rychlém sledu několika ošemetným situacím a těsně před odchodem do šaten inkasoval i on. Ve 20. minutě se trefil skrz clonícího beka mezi Ježovy betony podruhé Jan Alinč - 0:4.

Stav po první třetině přinutil několik desítek diváků opustit hlediště. Ti, kteří zůstali, sledovali zlepšený výkon plzeňských hokejistů. Rázem se měl co ohánět dosud lelkující Petr Přikryl. V polovině duelu se nápor domácích vystupňoval. Nejdříve se zpoza varské branky vynořil Radek Matějovský, ale jeho bekhendový pokus se zastavil na levém betonu brankáře Energie. Vzápětí zkoušel dvakrát střelecké štěstí Jakub Šindel, ani tentokráte si Petr Přikryl nedal čisté konto vzít. To mu zkazil až ve 30. minutě Aleš Padělek, který proměnil další z nezištných pasů Jaroslava Kracíka - 1:4. Vstřelená branka domácí povzbudila, probudili se i fanoušci. Modrobílí se dostali do dalších slibných střeleckých pozic, hosté však už další korekci stavu v druhém dějství nepřipustili.

Závěrečná třetina nezačala pro domácí vůbec špatně. Za katr putovala někdejší plzeňská opora Josef Řezníček a domácím se naskytla výhoda přesilové hry. Po další parádní příhře Jaroslava Kracíka ji ve 45. minutě přetavil v druhý gól Aleš Padělek. Proti střele z hranice brankoviště byl Petr Přikryl bezmocný - 2:4. Nadšení domácích opět vzrostlo a hrálo se častěji před brankou Energie. Plzeňští ale doplatili na dvě oslabení, ve kterých sice hosty k ničemu nepustili, zároveň ale ztratili čtyři minuty drahocenného času. V 55. minutě se po učebnicovém pasu Milana Nedomy prosadil znovu zblízka David Moravec a přibližil Plzeňské na rozdíl jediné branky - 3:4. Vyrovnast se už ale domácím nepodařilo, nepomohla ani závěrečná power - play. Energie si do Karlových Varů odvezla všechny tři body.


Fotogalerie

Související články

Teď už budeme hrát proto, aby nás lidi nezatratili, řekl Padělek

Ohlasy

Michal Straka odchází do Lukko Rauma

Hlavní zprávy

Do play-off už asi nepostoupíme, smiřuje se Tomáš Král

Hlavní zprávy

Plzeň zasáhly první odchody: Loučí se Moravec a Trnka

Hlavní zprávy

Aktuálně na webu

Ohlasy 37. kolo

Těžko se vyhrává, když nedáme gól, říká Filip Suchý

6. kolo EHL

6. kolo EHL: PLZ - LIB 1:4 - Plzeňští gameři proti lídrovi tabulky bojovali, výhru však bral Liberec

ZLN - PLZ 2:0

ZLN - PLZ 2:0 - Plzeňské šípy ve Zlíně nemířily přesně