KLA - PLZ 1:2 - Vítězná tečka za letošní sezónou

K l a d n o - V zápase dvou celků, kterým již o nic nešlo, se dlouho čekalo na první branku. Necelé dva tisíce diváku se dočkaly až v 36. minutě, kdy se prosadil Josef Vítek. Následovalo další bezbrankové intermezzo, které ukončil v 51. minutě vyrovnávací brankou Jakub Evan. V úplném závěru větší vůli po spíše symbolické výhře prokázali Plzeňští. V čase 53:00 poslední branku Lasselsbergeru v sezóně vstřelil Radek Matějovský.

52.kolo , čt 9.3.2006, 17:30
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 51. Evan (Zeman, Martin Procházka) - 36. Vítek (Vorel), 53. Matějovský (Kracík, Trojovský). Rozhodčí: Jebavý, Turčan - Bádal, Charvát. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 1836. Střely na branku: 24:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Rytíři Kladno Orct - V. Čech, Evan, Zeman, D. Růžička, Filip, Hořava - Horna, Zajíc, Martin Procházka - Hluchý, Martin Frolík, Tlustý - Besser, Křesťan, L. Vlček - Michael Frolík, Diviš.
HC Škoda Plzeň Jež - Cartelli, Vobořil, Trojovský, Hučko, Pulpán, Jindřich - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Vítek, Kepl, Vorel - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Holý, Hobl.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Müller (Kladno): "Na obou týmech bylo patrné, že hrají poslední zápas sezony. Bohužel náš výkon nebyl dobrý, přestože jsme se chtěli s našimi fanoušky rozloučit vítězstvím. Když však vstřelíme pouze jednu branku, nemůžeme vyhrát."

Radim Rulík (Plzeň): "Chtěli jsme bodovat, protože jsme chtěli skončit na jedenáctém místě tabulky. Tento náš úkol se nám podařilo splnit. V průběhu zápasu jsme si vytvořili více příležitostí než soupeř, a proto jsme si zasloužili vyhrát."