Plzeň opět remizovala

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Vsetín 1:1. Domácí nastupovali do zápasu jako jasný favorit, ale nakonec mohli být rádi za bod. Nepřizpůsobili se opatrné hře Vsetína a stejně jako hostům se jim nedařily přesilové hry. Proto byly k vidění pouze dva regulérní góly, na každé straně jeden. Vsetín sahal v závěru zápasu dokonce po dvou bodech, ale rozhodčí posoudil Dědkovu teč, která skončila v plzeňské brance, jako hru vysokou holí.

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

1:1
0:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 35. Holý (Štich) – 29. Hruška. Vyloučení: 8:10. Bez využití. V oslabení: 0:1.

Štelmach – Gajda, Štich, Heršálek, Černý, Kořínek, Krajčík – Hobl, Holý, Kica – Heřman, Setikovský, Hajšman – Špinka, Holub, Kocman – Šlauf

VHK ROBE Vsetín

Štefl – Dalecký, Pelikán, Hrad, Zapletal, Haschka, Novák, Ostrčil – Davídek, Podešva, Hruška – Hrňa, Dědek, Uhlár - Knebl, Ciupa, Smětal – Varga, Navrátil, Buš

David Štich 0 0 0 0 0

Domácí začali zakřiknutě a nechali se od začátku zápasu zatlačit do defensivy. Od třetí minuty měli hosté navíc výhodu přesilové hry. Ale jediné, co vytěžili, byla Kneblova střela od modré. Poté si přesilovku zahráli také domácí, ale se stejným výsledkem. Ve 13. minutě ujeli Heřman se Setikovským na jediného obránce. Setikovský ale dobrou Heřmanovu přihrávku nezužitkoval, neboť byl faulován. Také druhá přesilovka domácích se nesla v duchu těch předchozích a plzeňští hráči hostujícího gólmana Štefla ani neprověřili. V 16. minutě naopak zahrozil hostující Davídek, který svůj nájezd zakončil srážkou s plzeňským brankářem Štelmachem. Ten zůstal chvíli ležet na ledě, ale střet se naštěstí obešel bez zranění. Oba hráči si svůj souboj vzápětí zopakovali. Hned po buly totiž nechala domácí obrana před brankou trestuhodně volného Davídka, který ale prováhal ideální okamžik pro střelu a domácí beci jej při pokusu o blafák odzbrojili. Oba týmy si do konce třetiny ještě zahrály po jedné přesilovce. V poslední minutě střílel z pravého kruhu při početní výhodě domácích Heřman, ale Štefl jeho ránu vyrazil do rohu. Současně s koncem třetiny byl za hákování vyloučen hostující Dalecký a domácí mohli o přestávce přemýšlet, jak sehrát minutu a 19 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3.

Plzeňáci sice ve dvojnásobné výhodě zamkli Vsetínské v jejich obranném pásmu, ale žádný z hráčů Lasselsbergeru se neodhodlal ke střele. Štefla prověřil až v závěru přesilovky Heřman. Krásnou akci sehráli domácí ve 28. minutě při vlastním oslabení. Kica ujel do brejku, natáhl na sebe dva obránce hostí a nahrál zcela volnému Kocmanovi. Jeho střela zápěstím orazítkovala břevno Šteflovy branky. Ve 29. minutě se počet sil na ledě opět otočil a přesilovku hráli domácí. Riskantní kličku před vlastní branku provedl Hajšman, jenže po střetu s protihráčem upadl. Nikým nekontrolovaný puk si sebral mezi kruhy Hruška a střelou příklepem k levé tyči otevřel skóre zápasu. 28:37 – 0:1. Domácí obdržený gól zdravě naštval a ještě v té samé přesilovce mohl po střele Černého srovnat Holý. Jeho dorážka ale mířila mimo. Vyrovnávací gól přišel až o pár minut později. Holý vyhrál buly pro Šticha a jeho rána od modré čáry prošla Šteflovy mezi betony. Gól byl nakonec připsán Holému, který střelu tečoval. 34:38 – 1:1. Do konce třetiny se již nic nestalo, protože oba týmy si zahrály přesilovku, při které tradičně ani neohrozily branku soupeře.

V poslední třetině již tak defensivního hokeje šancí ještě ubylo. Ani jeden tým nechtěl přijít o bod za remízu. Velkou šanci pro Vsetín přinesla až přesilovka 4 na 3 v 52. minutě. Od modré vystřelil Ostrčil a Dědek letící puk tečoval tak, že se vysokým obloukem přenesl přes dezorientovaného Štelmacha a zapadl do plzeňské branky. Podle hlavního sudího, který dobře viděl celou situaci zpoza branky, šlo ale o teč vysokou holí a gól nebyl uznán. Na druhé straně mohl získat vítězství pro domácí Špinka, který se důrazně probojoval do šance. Tu mu ale zmařil výjezdem až ke kruhům gólman Štefl. Domácí se o výsledek museli obávat ještě jednou, když Štelmachovi nadělalo hodně starostí nahození Knebla. Oba týmy se ale nakonec rozešly smírně fotbalovým výsledkem 1:1, který odpovídal defensivnímu výkonu obou mužstev.

Asistent trenéra domácích Ivan Vlček byl nakonec rád za bod, i když před zápasem by si přál určitě víc. „Hned jak jsme začali, tak jsem viděl, že to dneska bude těžké. Hráči vypadali unavení, nebruslili a Vsetín nás přehrával. My jsme hlavně neproměnili velké množství přesilovek, které jsme měli k dispozici. Kombinace s hráči hodně trénujeme, ale při zápase to potom hrají jinak. Je to hlavně v hráčích. Rozhodčí dnes byl na oba týmy velmi přísný po vzoru NHL, což je správný trend.“