Junioři napodobili házenkáře

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Kometa Brno 6:1. Podobně jako házenkářská reprezentace v utkání s Makedonií si plzeňský tým hned na začátku zápasu vytvořil náskok. Nevedl sice 6:0, ale i stav 3:0 po první třetině dostatečně zřetelně vypovídal o dění na ledě. V dalším průběhu hry kontroloval svůj náskok a utkání dovedl do vítězného konce. Do gólových statistik se třikrát zapsal nahrávač Lukáš Pulpán.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

6:1
3:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Holý (Pulpán), 5. Benedikt (Stránský, Kica), 15. Hobl (Pulpán, Gajda), 34. Jindra (Krajčík), 36. Kica (Stránský, Pulpán), 52. Hajšman (Setikovský, Pulpán) – 30. Sommer (Kubica). Vyloučení: 11:14, navíc Gajda, Hobl - Vejvar 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 69. Zásahy brankářů: 31:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Štelmach – Pulpán, Gajda, Heršálek, Kašpar, Černý, Kořínek, Martinec – Holý, Hobl, Holub – Heřman („A“), Setikovský, Hajšman („C“) – Kica, Benedikt, Stránský – Bote, Jindra, Krajčík

HC Kometa Brno

Hubačka (41. Jedlička) – Sommer, Pinka, Tinka, Vejvar, Kudláček, Dufek – Kundrátek, Andraščík, Kubica („A“) – Giba („C“), Šišak, Kočan – Sláma, Čikl, Kulhaj

Jan Stránský 0 2 2 1 0

Kometa ještě nestihla zazářit, skoro ani zablikat, a už prohrávala o dva góly. Hned první početní výhodu využil po Pulpánově pasu Martin Holý – 1:0. Přesně za 100 sekund přidal druhou trefu zblízka Jiří Benedikt – 2:0. Ve 12. minutě se do šance dostával Pulpán, ale Čikl ho na poslední chvíli zastavil. Pak hráli domácí 67 sekund přesilovou hru 5 na 3 a těsně po jejím skončení mohl za svým sousedem z trestné lavice Čiklem skočit i Sommer. Lukáš Pulpán si totiž počkal na nejvhodnější moment k přihrávce a pro Jaroslava Hobla díky tomu nebylo problémem umístit puk do téměř prázdné branky – 3:0. Ještě v téže minutě zneškodnil Vejvar Heršálkův nájezd a Kočan zakončil pěknou akci Brněnských jen slabou střelou. Potom se hra uklidnila, takže do přestávky se skóre nezměnilo.

Na začátku druhého dějství se Plzeň poměrně snadno ubránila 78 sekund v oslabení 3 na 5. Plzeňský gólman Štelmach se více předvedl ve 24. minutě při Kočanově střele zblízka. Ve 29. při početní výhodě zavezl puk do útočného pásma Pulpán, radost mu zkazil až Hubačka se svojí lapačkou. Chvíli nato ujel plzeňské obraně bek Tomáš Sommer a snížil na 3:1. Modrobílí ovšem zdramatizování duelu nepřipustili. Nejprve dorážkou Krajčíkovy střely zvýšil na 4:1 Petr Jindra a poté Petr Kica zblízka zakončil svůj únik po pravém křídle – 5:1. Těsně před sirénou důrazně zmařil Vejvar další šanci střelce čtvrtého plzeňského gólu, kterého následně museli krotit oba čároví rozhodčí.

Další příležitost ke vstřelení gólu měl Jindra hned v úvodu třetí dvacetiminutovky při přesilovce. Jeho střelu z dobré pozice však vyrazil Jedlička, který vystřídal neúspěšného Hubačku. V situaci plného počtu hráčů na obou stranách se domácí nehrnuli zbytečně dopředu a v pohodě bránili svůj čtyřbrankový náskok. Další přesný zásah do soupeřovy branky zaznamenali až během dvojnásobné přesilovky. Rozebrání obrany Brna dokončil Václav Hajšman – 6:1. Závěr střetnutí se dohrál v poklidu, rušno bylo až po poslední siréně v šatně plzeňského celku. Junioři se radovali z dalšího kroku směrem k otevřené bráně do play-off.

Antonín Štelmach (brankář Plzně): "Dali jsme dva rychlé góly a pak už se docela vezli. Moje minela jim umožnila snížit na 3:1. Potom začali mí spoluhráči zase víc bruslit, bylo to tedy k něčemu dobré. Docela se divím, že jsem měl 31 zákroků.

Teď nás čekají zase zápasy s českými týmy. Říká se, že na Moravě jsou lehčí soupeři, ale podle mě je složité to zobecňovat. Každý zápas je úplně jiný. My staří chceme potvrdit, že nejsme žádní sr..., ale i mladí hrajou dobře. O postup do play-off budeme bojovat. Kluci by se tam zviditelnili, na utkání ve vyřazovací části chodí víc lidí."