HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

3:4
1:1, 1:3, 1:0

Branky a nahrávky: 19. Meidl, 29. Ton K. (Rybecký, Meidl), 47. Krätzer (Růžička) - 14. Kica (Holub, Jindra), 21. Kepl (Hobl), 28. Gajda (Kepl, Holý), 40. Kepl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 62. Střely na bránu: 39:24. Rozhodčí: Horák - Bádal, Pouzar.

HC Sparta Praha

Schwarz - Cunik, Jobb, Kanov, Klouček, Procházka, Ton M. - Bezouška, Burian, Krätzer, Kupec, Meidl, Mrňa, Rybecký, Ton K., Voříšek, Drak, Růžička, Martinec, Fišer

Štelmach - Černý, Gajda, Heršálek, Kořínek, Krajčík, Jindra, Kašpar, Martinec - Kepl, Hajšman, Heřman, Hobl, Holub, Holý, Kica, Kocman, Setikovský, Benedikt

Jan Setikovský 0 0 0 0 0

Kdo zůstal v T-Mobile Areně po zápase dorostu, mohl dobře pozorovat rozdíly mezi dorosteneckým a juniorským hokejem. Ten hlavní je tempo utkání a hbitost jednotlivých hráčů. Rychlý hokej přinesl šance na obou stranách, i když v první třetině hrála o něco lépe Plzeň. Ta se také ve 14. minutě ujala vedení. Za brankou Sparty se záhadně odrazil puk od zadního mantinelu, nejrychleji se k němu dostal Petr Kica, který věděl, co s ním – 0:1. Oba soupeři pak měli několik příležitostí, ale žádná z nic gólem neskončila. Až v 19. minutě po chybě plzeňské obrany se kotouče zmocnil Radek Meidl a poslal puk pod horní tyč – 1:1.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Plzeň. Ve 22. minutě strhnul vedení na stranu hostí Richard Kepl1:2. Ačkoliv ve druhé třetině šlo na brankáře Schwarze jen osm střel, tři z nich skončily za jeho zády. Ve 28. minutě při přesilové hře poslal Kepl přihrávku zpoza branky a Milan Gajda trefil puk z první – 1:3. Na tento gól Plzně dokázala Sparta reagovat za 38 vteřin. Krásnou akci začal zadovkou na červené čáře Meidl. Puk přebral Karel Ton, ťuknul si ho s Lukášem Rybeckým, který najížděl po křídle, a pak ho z první napálil do brány – 2:3. Ve 36. minutě jel Vilém Burian sám na gólmana Antonína Štelmacha, ale neuspěl. V závěru třetiny si vzali slovo znovu Plzeňští. Čtrnáct vteřin před koncem se ve středním pásmu zmocnil puku Kepl, projel po křídle až před Schwarze a vystřelil nad jeho rameno k bližší tyči – 2:4.

Sparta nastoupila do třetí části s chutí, dobře kombinovala a dvoubrankový rozdíl chtěla smazat. Měla více šancí, ve všech třetinách Plzeň přestřílela, ale neproměňovala je. Naději na zvrat dal domácím Jakub Krätzer, odražený puk poslal střelou švihem přesně do pravého horního rohu – 3:4. Ačkoliv Pražané hrála hodně útočně, hosté se nestáhli do obrany, naopak aktivní obranou rozbíjeli rodící se akce domácích. V závěru ještě hrála Sparta bez brankáře, ale modrobílí se ubránili. Pondělní odpoledne tak vyznělo 2:0 pro hokejisty Plzně.