Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň

1:6
0:1, 0:2, 1:3

Branky a nahrávky: 42. Dulovec (Šejnoha) - 18. Hobl (Kepl, Holý), 34. Kořínek (Hobl, Holý), 37. Kocman (Hobl), 49. Setikovský (Kašpar), 52. Holý (Kica, Kocman), 59. Hobl (Holý, Gajda). Rozhodčí: Homola – Padevět, Prchal. Vyloučení: 10:6, navíc Heřman 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 60. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

Mountfield Hradec Králové

Tomíček - Spudil, Burdych, Hanousek, Plíhal, Samec, Jirousek - Petr, Lučan, Janoušek, Šimoníček, Šejnoha, Hloušek, Kosina, Petružálek, Dulovec.

Štelmach - Kašpar, Pulpán, Kořínek, Krajčík, Gajda, Černý - Holý, Kocman, Kepl, Jindra, Holub, Kica, Heřman, Sýkora, Bote, Freiberg, Setikovský, Hobl.

Miloš Sýkora 0 0 0 0 2

Úvodní třetina byla z obou stran velmi vyrovnaná a oba brankáři měli plné ruce práce. Hradečtí si nejslibnější šance tvořili vždy v závaru před Štelmachem, Plzeň se naopak dostávala do přečíslení a samostatných nájezdů, kterým Tomíček dokázal čelit až do 18. minuty. Právě v tento okamžik se za jeho zády poprvé rozvlnila branková síť. Jaroslav Hobl zužitkoval milimetrovou přihrávku Richarda Kepla a otevřel skóre utkání.

V úvodu druhé třetiny Hradečtí několikrát před Štelmachem zahrozili, ale jakoby se zalekli šance na vyrovnání. Znovu se tak potvrdila snad nejznámější hokejová fráze: "nedáš, dostaneš". Ve 34. minutě nejprve na 2:0 zvyšoval v přesilové hře Jakub Kořínek a o tři minuty později poslal Plzeň už do tříbrankového vedení Jakub Kocman. Do přestávky se Energetici dokázali dalšímu plzeňskému tlaku ubránit, a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:3.

Hned po přestávce poslal hlavní rozhodčí hosty do třech a Hradci se naskytla velká příležitost vrátit se do zápasu. To se jim také v čase 41:20 povedlo. Jan Šejnoha našel přesnou přihrávkou Martina Dulovce, jenž poprvé v zápase rozsvítil červené světlo za Štelmachovými zády. Jednu chvíli to vypadalo, že by do sítě hostů mohl padnout i druhý hradecký gól, ale všechny tyto myšlenky smetl ze stolu Jan Setikovský. Po čtvrté brance se domácí úplně položili a následovaly už jen opravdové hokejové akce Plzně. Martin Holý společně s Jaroslavem Hoblem ještě přidali po jedné brance a dali tak výsledku konečnou podobu.