LIT-PLZ 4:1 – A hokej pláče ...

Plzeňáci herní vzestup na severu Čech v Litvínově nepotvrdili. Hned ve druhé minutě v oslabení o dva muže inkasovali, ještě do první sirény skóre navýšil střelec utkání Daniel Branda. Do zápasu výrazně promlouval rozhodčí Mikula, který udělil během úvodních 40 minut hry 26 trestů. Celozápasovou exhibici muže v pruhovaném neunesl Richard Král, který inkasoval na konci druhé části dva osobní tresty najednou a poroučel se do kabin. Jediným střelcem Plzně se stal Adam Šaffer. Plzeňáci se ze zážitku musí rychle oklepat a získat body doma proti Zlínu.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

4:1
2:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Prorok (Reichel), 18. Branda (Lukeš), 37. Branda, 39. Trávníček (Branda) - 50. Šaffer (Mazanec). Rozhodčí: Mikula - Machálek, Škach. Vyloučení: 16:17, navíc Branda - Matějovský oba 10 min., Adamský 5 min. a do konce utkání, Král 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4030. Střely na branku: 46:34. Průběh utkání: 4:0.

Hübl (Horčička) - Skuhrovec, Hranáč - Bombic, Ťupa - Gýna, Morava - O. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Lukeš, Branda, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Jenáček - Jánský, Černý, Sklenička - Rindoš

Málek (Jež) - Benák, Derner - Vobořil, Malinský - Nedoma, Mazanec - Pulpán - Padělek, Král, Adamský - Zelenka, Rataj, Matějovský - Důras, Šindel, Ludvík - Heřman, Kepl, Šaffer

Jiří Zelenka 0 0 0 0 2

Rozhodčí Mikula vzal od první minuty zápas pevně do svých rukou a během první minuty vyloučil Benáka s Ratajem, čímž se domácím naskytla výhoda pěti proti třem. Tu za 45 sekund domácí zásluhou střely Roberta Reichla využili – 1:0. Domácí gól přirozeně povzbudil, ale série tří vyloučení aktivitu chemiků srazila. Pod verdikty hlavního arbitra se na trestnou lavici postupně odebrali Jánský, Morava a Reichel. Plzeň dostala výhodu přesilové hry pěti proti třem na dlouhých 120 sekund, ale nedokázala ji využít. Mikula nelenil, v čase 13:25 se na trestnou lavici poroučel Milan Vobořil jako již celkově osmý vyloučený hráč. Po 25 sekundách přišel již devátý borec a opět plzeňském dresu, Martin Adamský za atak Kubinčáka inkasoval dokonce 5+TDK. Oslabení pět na tři Plzeň ubránila, ale v čase 17:33 se plzeňskou obranou stále ještě v přesilové hře protáhl Branda a pod horní tyč zvýšil – 2:0. Vedle dvou gólů bylo třetí zajímavostí první třetiny zcela jistě vyloučení v poměru 5:5.

Úvod druhé třetiny obstarala plzeňská přesilovka, ta skončila neúspěchem, ale hosté mohli v přesilové hře zůstat, Mikula zvýšil počet vyloučených na 11, když za držení putoval za katr Gýna. Plzeň srovnala, tedy co do počtu vyloučených, v čase 22:45 – Nedoma trestán za nedovolené bránění. 52 sekund se hrálo, poté se stav vyloučených opět převážil na domácí stranu, ale již na 8:7! Ve stejném čase - domácí Lukeš za nafilmovaný pád, Sklenička za hrubost, Pulpán za držení, to běžela 24. minuta. 24:53 – vyloučen Vobořil. V polovině 27. minuty chyboval Reichel a na Hübla se řítil Richard Král, ale své prozatimní střelecké prokletí v Plzni nezlomil. A po chvíli bez vyloučení se sudí vrátil do starých kolejí. 27:18 – Pulpán hákování, 27:42 – Vobořil zdržování hry, Plzeň v té chvíli dostala již 10. trest. Hosté hráli potřetí v oslabení o dva muže. Roman Málek udržel plzeňské naděje, když chvíli před návratem Pulpána chytil velmi nebezpečnou teč Kopeckého. V polovině zmateného zápasu tak trval stav 2:0 pro Litvínov. Další přesilovou hru si domácí zahráli od poloviny 33. minuty, na trestnou se poroučel exlitvínovský Adam Šaffer. Po návratu plzeňského forvarda měla Plzeň šanci 38 sekund hry v pěti, než se jako jubilejní 20. vyloučený hráč zápasu poroučel na trestnou Lukáš Derner. Vzápětí ale dav vyloučených doplnili na druhé straně Bednařík a Bombic, Plzeň hrála 4 na 3. Jenže místo kontaktního gólu přišel hřebíček do rakve. Branda opět objel jednoho z beků a mezi betony Málka zvýšil na 3:0! A aby toho nebylo málo, neúnavný rozhodčí Mikula v čase 37:16 vyhodil na 2+10 minut Matějovského. V čase 37:40 byl vyloučen Mazanec, což již nevydržel kapitán Richard Král a za své „od plic“ si vysloužil od ústřední postavy zápasu dva desetiminutové tresty naráz. Plzeňáci hráli počtvrté v oslabení o dva muže, což chemici využili. Trávníček zblízka prostřelil Málka – 4:0.

Poslední část hry začala dlouhou pasáží bez přerušení, po jejím skončení šel rozhodčí zkonzultovat s videem situaci, v níž Plzeňáci nastřelili tyčku. Gól se tak na videu neobjevil. Až v 7. minutě přišlo první vyloučení poslední třetiny, pykal Sklenička. Za chvíli s 28. trestem v zápasu přisedl Morava. Plzeň si také zopakovala 5 na 3 a dočkala se čestného úspěchu. Střelu Mazance od modré tečoval Adam Šaffer a snížil – 4:1. V čase 51:38 šel za katr za podražení Rataj, po 11 sekundách usedl na druhé straně Branda, který také vyfasoval osobní trest. Po 40 sekundách se vše definitivně vrátilo do starých kolejí, Mazanec putoval na trestnou za hákování. Příliš mnoho hráčů na ledě poslalo posléze Plzeňáky popáté do oslabení 3 proti 5. Necelé tři minuty před koncem inkasoval dvě minuty Sklenička, šest sekund před jeho návratem jej doplnil Prorok. Plzeň tak v samotném závěru měla možnost hrát 5 na 3, potřetí v duelu. Zápas ve znamení vyloučení skončil 4:1 pro Litvínov.

Václav Sýkora (trenér Litvínova): "Důležité bylo, že jsme šli jako první do vedení. Rozhodlo pak to, když Hübl vychytal nájezd Krále a Branda dokázal v oslabení vstřelit náš třetí gól."

Marek Sýkora (trenér Plzně): "Zápas poznamenalo množství přesilovek. Někteří naši hráči pak neudrželi nervy a těžko jsme se potom dávali dohromady. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě."