TRI - PLZ 3:4: Plzeň dokázala otočit skoro ztracený zápas

T ř i n e c - Ve sváteční den zavítali plzeňští hokejisté na led třineckých Ocelářů. Skóre otevřel v 10. minutě Důras, Třinec ale třemi góly v řadě vývoj zápasu otočil ve svůj prospěch. Západočeši však dokázali do konce druhé třetiny dvoubrankové manko vymazat. Rozhodnutí přišlo až v závěrečné třetině. V 45. minutě o výhře Lasselsbergeru rozhodl po nahrávce Kracíka Aleš Padělek.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

3:4
1:1, 2:2, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Frolo (Tomas), 25. D. Seman (Štefanka), 32. Polanský (Tesařík) - 10. Důras (Divíšek), 33. Fabuš (Divíšek), 40. A. Padělek (Matějovský), 45. A. Padělek (Kracík). Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. Diváci: 2582.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - D. Seman, Pácal, Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, Kundrátek - Vůjtek, Peterek, Martynek - Korhoň, Štefanka, Kolusz - J. Daneček ml., Polanský, Tomas - Vrba, Steber, Lipina.

Málek - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Dobrovolný, Trnka, Nedoma, Pulpán - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - A. Padělek, Kracík, Ludvík - Fabuš, Kubalík, Hobl.

Pavel Trnka 0 0 0 1 4

S cílem navázat na dobrý výkon z utkání se Spartou zavítal Lasselsberger o sváteční den na led třineckých Ocelářů. Utkání začalo od prvních minut ve vysokém tempu. Čekání na úvodní gól ukončil v 10. minutě Důras, který nekompromisní ranou zužitkoval Divíškovu přihrávku z rohu - 0:1. Třinečtí vyrovnali v přesilové hře o pět minut později. Z bezprostřední blízkosti Málka propálil Frolo a srovnal skóre na 1:1.

Že se Třinci hra v přesilovkách opravdu daří, prokázal po necelých pěti minutách hry ve druhé třetině Seman, kterého zpoza branky přesně našel Štefanka - 2:1. Oceláři se radovali i o několik okamžiků později, kdy ze skrumáže propasírovali puk za Málkova záda, rozhodčí však gól pro vysokou hůl neuznal. Ve 32. minutě už ale Třinec branky docílil v souladu s pravidly. Tesařík předložil puk Polanskému, jenž z mezikruží propálil Málka - 3:1. Plzeňští vyhlásili poplach a stejně jako Třinečtí sáhli po zbrani s názvem využitá přesilovka. Ve 33. minutě Fabuš nadvakrát dostal puk za Vojtka a snížil na 3:2. Stejnou zbraní dvě vteřiny před druhou sirénou na 3:3 srovnal Padělek.

Branka do šatny domácí tým evidentně rozhodila, v úvodu třetí třetiny Oceláři několikrát chybovali v rozehrávce. Ve 45. minutě kiksu Výtiska využil Kracík, jenž zachytil puk a vyslal do brejku Padělka. Střelec třetího plzeňského gólu nabídnutou šancí nepohrdl a svojí druhou brankou v zápase definitivně zkazil všem příznivcům Třince náladu - 3:4. Domácí v závěru střetnutí bojovali alespoň o bod. Pácal dokonce trefil tyčku, modrobílí ale hubené vedení udrželi až do závěrečné sirény.

Jiří Juřík (Třinec): "Vyrovnávací gól Plzně v poslední sekundě druhé třetiny byl rozhodujícím momentem. Jsme bohužel hrozně neukáznění, a proto přicházíme o body. Ztrácíme body i hráče. Ke zraněnému Skořepovi a nemocnému brankáři Danečkovi dnes přibyl i Korhoň, který má šest stehů a nevíme, jestli ve Zlíně nastoupí."

František Černý (Plzeň): "První třetina byla vyrovnaná a ve druhé jsme zbytečnými fauly domácí pustili do dvougólového náskoku. Velice dobře nám ale vyšel závěr druhé části. V poslední sekundě jsme vyrovnali a to ovlivnilo zbytek zápasu. Vstup do poslední třetiny jsme zvládli velmi dobře, měli jsme několik šancí a jednu z nich i proměnili."