PLZ - VIT 2:5 - Body vybojované v Budějovicích propadly!

P l z e ň - K důležitému souboji dvou sousedů v extraligové tabulce přijeli na plzeňský led hokejisté HC Vítkovice Steel. A domácí nezačali vůbec špatně, už ve druhé minutě otevřeli skóre po povedené akci Michala Důrase. Pak ale modrobílí nepochopitelně polevili, Vítkovice převzaly otěže hry a na začátku druhého a třetího dějství vždy dvakrát v rychlém sledu udeřily. Pátá branka vyhnala z klece Romana Málka, utkání dochytal náhradník Petr Jež.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

2:5
1:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Důras (Šindel), 38. Matějovský - 20. Burger (Jasečko), 23. Irgl (Šimíček), 25. Irgl (Káňa), 42. Káňa (Šimíček), 42. Koehler (Mikula). Rozhodčí: Smeták - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:14. Využití: 2:1. Diváci: 4 375. Střely na branku: 19:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

Málek (42. Jež) - Derner, Čakajík, Benák, Mazanec, Pulpán, Malinský, Nedoma, Boháč ("J") - Fabuš, Kubalík ("J"), Matějovský ("C") - Vampola, Kracík ("A"), Ludvík - Důras, Šindel, Adamský - Zelenka, Král, Šaffer

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Jasečko, Gulaši, Sedlák ("J"), Hudec, Jurečka, Chmelíř, Kuboš - Kropáč, Burger ("A"), Hubáček ("A") - Irgl, Šimíček ("C"), Káňa - Weissmann, Mikula ("J"), Krenželok - Tomášek, R. Procházka, Koehler

Jiří Zelenka 0 0 0 -1 0

Dnešní utkání mezi Plzní a Vítkovicemi bylo pro oba celky velmi důležité. Prohra odsuzovala na předposlední místo tabulky, naopak výhra přibližovala play-off. Hokej začal svižně a hned ve druhé minutě dostal Lasselsberger výhodu přesilové hry. Ihned po rozehrání se k puku dostal Michal Důras vyjel si před branku a nekompromisně zavěsil - 1:0! Domácí tlačili a Vítkovice k ničemu nepouštěli. Až v sedmé minutě nebezpečně střílel hostující Jasečko, Málek si však s jeho pokusem věděl rady. Následná přesilovka Moravanů vážnou situaci před domácím brankářem nepřinesla, naopak, hrálo se spíše na polovině hostí. Ani při druhém oslabení Plzně se Vítkovicím nevedlo lépe, nechali se dvakrát vyloučit a rázem se bránili přesilovce tří proti čtyřem, respektive pěti. Své štěstí zkoušeli Důras, Čakajík i Derner, Pinc však svůj tým podržel.V té době ještě nikdo netušil, co se stane v dalších 40 minutách. Hra svižně plynula a hosté začali postupně vyrovnávat hru. V 18. minutě se sám do nájezdu řítil Weissmann, ale než na zakončení se spíše soustředil na plzeňského beka za sebou a byl spolu s ním vyloučen za nafilmovaný pád. O pár vteřin později byl vyloučen i domácí Derner a i Vítkovice si zahráli přesilovku 4 na 3. Při ní, 28 vteřin před koncem první části, vyrovnal střelou do růžku reprezentant Burger – 1:1! Lasselsberger tak odcházel do kabiny jako zklamanější tým, protože svoji převahu nedokázal vyjádřit i na výsledku.

Druhá třetina začala náporem hostů. Šimíčkův útok před Málkem zle zatápěl a domácí se ubránili jen s vypětím všech sil. Obraz hry se s postupem času neměnil a ve třetí minutě přišel pro domácí trest. Mezi beky se prosmýkl Irgl a vymetl růžek domácí branky - 1:2!. Ale ani to domácím nestačilo a po další chybě plzeňské obrany zvýšil opět Irgl- 1:3! Vítkovický tlak zbrzdilo až vyloučení, při kterém se až před Pince proháčkoval Kracík. Gól však nevstřelil, vybojoval alespoň přesilovku 5 proti 3, ale i v něm se sám na Málka opakovaně řítil hostující útočník! Domácí opět začali hrát v křeči. Měli výborný začátek, ale znovu nedokázali svoji převahu gólově vyjádřit. Vítkovice dominovaly a jen Málek držel plzeňské naděje. Ve 14. Minutě se na Málka řítili dva útočníci hostů, ale svoji šanci nevyužili. Z protiútoku se nebezpečnou střelou prezentoval Důras, ale ani on se skóre nepohnul. Čtyři minuty před koncem dostali Plzeňští výhodu přesilové hry, kterou navíc ještě umocnilo vyloučení hostujícího gólmana. Lasselsberger se trápil, ale nakonec se ujala dorážka Matějovského – 2:3! Když už se zdálo, že si domácí v pokračující převaze půjde za vyrovnáním, zabrzdilo jí vyloučení pro mnoho hráčů na ledě. I tak se domácí při hře ve čtyřech drali do útoku a jejich hra slibovala, že ve třetí části se ještě o extraligové body svede bitva.

Třetí pasáž utkání začala výborným ubráněním hostující přesilovky, ale ve druhé minutě se prosadil střelou přes obránce Káňa – 2:4!. Neuběhla ani minuta a Vítkovice zásluhou Köhlera vedli již 2:5! To už neudržel nervy Roman Málek a nechal se vystřídat Petrem Ježem. Nutno podotknouti, že nemohl ani za jeden gól. Na nového muže v plzeňské svatyni se ihned snesla spržka střel, ten však odolával.V páté minutě se ve vlastním oslabení vydal do útoku Matějovský, ale místo puku dopravil do hostující branky pouze své tělo. Po sedmi minutách hry se Lasselsbergru opět naskytla přesilovka pěti proti třem, která trvala přes dvě minuty, ale Plzeňští nic nevymysleli. Ozvali se i domácí fanoušci : "Ríša Král ven a my chceme Plzeň." Souboj se už dohrával pouze z povinnosti. Na domácí opět padla těžká deka a o hokeji se z jejich strany nedalo hovořit. Pár pěkných zákroků ještě předvedl domácí gólman a Plzeň se tak opět před svými fanoušky protrápila ke konci utkání, navíc pomalu klesá na exraligové dno...