Plzeň střelecký čardáš Rabatu neustála

HC Rabat Kladno – HC Lasselsberger Plzeň 10:4 (5:1, 3:2, 2:1)
A tak pěkně to začalo. Už po 35 vteřinách hry šli Plzeňáci na kladenském ledě do vedení, když Tomáš Divíšek přesně zakončil pohlednou individuální akci. Jenže známé rčení o prvním vyhrání ukázalo Západočechům svou nejkrutější tvář. Čtyři inkasované branky v rychlém sledu vyhnaly na střídačku Romana Málka a ani náhradník Jež nebyl nevítané vánoční nadílky ušetřen. Před polovinou duelu už vedli domácí buldoci 7:1 a o dělbě bodů bylo jasno. Nic na tom nemohlo změnit ani chvilkové plzeňské vzepětí v polovině zápasu, které brankově vyjádřili Šindel a Cartelli.

34.kolo , pá 22.12.2006, 17:30
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň
10:4
5:1, 3:2, 2:1
Branky a nahrávky: 4. Frolík (Bílek), 9. Patera (Martin Procházka), 12. Martin Procházka (Patera), 14. Frolík (Ševc), 16. Gardoň (Frolík), 26. Bílek, 27. Bělohlav (Zeman), 38. Diviš (Patera), 49. Patera (Kalla) 57. Diviš (Patera) - 1. Divíšek (Zelenka), 30. Šindel (Dobrovolný), 32. Cartelli (Divíšek), 55. Šindel (Adamský). Rozhodčí: Smeták - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:13. Využití: 5:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 2676. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:3, 9:3, 9:4, 10:4.
Rytíři Kladno Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek, Hájek - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Frolík - M. Havel, Kuchler, Bělohlav - Diviš, Čurilla, Hluchý.
HC Škoda Plzeň Málek (14. Jež) - Cartelli, Derner, Čakajík, V. Čech, Půlpán, Dobrovolný, Trnka - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Vampola, Kracík, Ludvík - Důras, Šindel, Adamský - Kepl, Fabuš, Šaffer.

Komentář

Lasselsberger vstoupil do utkání opravdu výborně, hned při prvním střídání vzal Tomáš Divíšek puk, projel až před branku a nezaváhal. Pak však přišly kruté chvíle, ještě do sirény Plzeňští inkasovali pět branek. Dvakrát se trefil Frolík, jednou Patera, Procházka a Gardoň. Tři přesilovkové trefy a jedna přesná dorážka vyhnaly z branky Romana Málka a pátý kotouč z branky už lovil Petr Jež, když Rabat skóroval dokonce v oslabení.

Ani druhé dějství nebylo lepší. Bělohlav s Bílkem slepili na přelomu 26. a 27. minuty do 36 sekund dvě branky a stav 7:1 již vypadal opravdu hrozivě. V půlce utkání Západočeši aspoň upravili skóre, zblízka se trefil Šindel, od modré přesně pálil Cartelli. Jenže zlý sen měl pokračovat. Kladno dostalo další možnost hrát dvojnásobnou přesilovku a Pavel Patera znovu prokázal svou extratřídu, tentokrát z jeho příhry těžil Diviš. Před posledními dvaceti minutami bylo tedy o vítězi jasno a šlo již jen o konečný rozdíl.

Pro tento zápas dlouhý gólový půst ukončil v 49. minutě Patera, který propasíroval touš mezi Ježovy betony. V oslabení ještě šťastnou brankou zaznamenal čtvrtý plzeňský úspěch Šindel, když si jeho střelu do vlastní brány skopnul bránící Zeman. Poslední slovo ale měl vítěz, radost z desítky divákům dopřál po další strojové kombinaci Diviš. Lasselsberger znovu na Rabat nestačil a rozdíl činil tentokrát šest gólů.

Ohlasy trenérů

Petr Kasík (trenér Kladna): "Souhlasím s kolegou, že střetnutí rozhodla první třetina, kdy jsme po inkasovaném gólu nastříleli pět branek. Hráče však musím přece jen pokárat, neboť za stavu 7:1 se až příliš hnali do útoku a nemysleli na defenzivu. Chápu, že za rozhodnutého stavu je těžké mít motivaci, ale takovéto chyby by se nám v dalších střetnutích nemusely vyplatit."

František Černý (trenér Plzně): "Je těžko k utkání něco říci, zápas prakticky rozhodla první třetina. Sice jsme se dostali do vedení, ale Kladno prokázalo, jak skvěle dokáže hrát přesilovky. Možná, kdyby za stavu 1:1 Důras proměnil brejk, mohlo se utkání odvíjet jinak. Ale od druhé třetiny se zápas prakticky dohrával."

Fotogalerie

Související články

Lasselsberger jede na Kladno, vyhraje potřetí v řadě?

Preview

Aktuálně na webu

Rozhovor před domácím víkendem

Na zápasy v rychlém sledu jsme dobře nachystaní, říká Roman Vráblík před domácím dvojbojem

Preview 21. kolo

Nad prériemi indiánů přelétne Kometa!

Ohlasy 14. kolo

Sparta? Vždy se hraje lépe, když jsou ve vás emoce, říká navrátilec Michal Houdek

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Kometa Brno