KVA - PLZ 4:2 - Derby opět pro Vary

K A R L O V Y V A R Y - Poprvé v novém roce vyjeli hráči Lasselsbergeru na led k ligovému utkání. A hned se utkali v derby v Karlových Varech. Již na začátku utkání poslal domácí do vedení Skladaný, ale do konce druhé třetiny stihli hosté strhnout vedení na své konto góly Fabuše a Ludvíka. Energie si však ve třetí části připravila pro Plzeň tři góly a vyhrála.

37.kolo , út 2.1.2007, 18:00
Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň
4:2
1:1, 0:1, 3:0
Branky a nahrávky: 4. Skladaný (Dvořák), 16. Fabuš (Šindel), 30. Ludvík (Benák), 46. Skladaný (Němec), 49. Kumstát (Dobroň), 52. Pech (Procházka). Rozhodčí: Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:13, navíc Divíšek (Plzeň) do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 3300. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
HC Energie Karlovy Vary Sáblík (Mensator) - Ustrnul, Řezníček, Duben, Jiří Hanzlík, Kloz, Mudroch, Dobroň, Němec - Zaťovič, Chrenko, Kristek, Kumstát, Zucker, Milan Procházka, Košťál, Skuhravý, Tvrdek, Skladaný, Pech, Dvořák.
HC Škoda Plzeň Málek (Štelmach) - Čakajík, Derner, Benák, Dobrovolný, V. Čech, Malinský, Pulpán, Trnka - Zelenka, Divíšek, Ludvík, Vampola, Kracík, Důras, Fabuš, Šindel, Šaffer, Heřman, Kubalík, Hobl.

Komentář

Tak přesně takové zápasy diváci milují! Po dvě třetiny solidní extraligový standard a v závěru totální hokej, maximální nasazení, emoce na ledě i v hledišti a nakonec vítězství pro domácí.

Karlovarští hráči se bleskově oklepali z nešťastného závěru posledního utkání na Spartě a už po třech minutách šli do vedení. Přesilovkovou kombinaci, v jejímž středu stál Michal Dvořák, vyšperkoval přesnou a pohotovou ranou nad Málkovo rameno František Skladaný. Vedení ale domácí paradoxně trochu zpomalilo.

Plzeňáci se čím dál častěji probojovávali až k Sáblíkovi a jejich pokusy rozhodně nebyly pouze propagační. V osmé minutě krásně tečoval Kracík střelu od modré, puk však zamířil pouze do tyčky. Pak se o překvapení z úhlu pokoušel Divíšek a přesto, že si Sáblík jistý nebyl, našel nakonec kotouč pod betony. Další pořádnou šanci dostali hosté v 15. minutě. Na trestnou zároveň usedli dva energetici a brzy přišlo i vyrovnání. Dokonale secvičenou souhru předvedl Šindel s Fabušem. Slovenský útočník si vychutnal lahůdkovou přihrávku podél brankoviště a následně bez potíží zavěsil.

O odpověď se pokoušela druhá řada Energie. Skladaný, Kristek a pak i Dvořák bušili do Málka, ten ovšem s pomocí všech svatých vše ustál. Svá kouzla musel plzeňský brankář v plné kráse předvést i proti Košťálovi se Skuhravým, kteří byli dostatečně důrazní před brankovištěm, ale ani jedna z jejich střel za čáru neproklouzla.

Určitým zlomem pro dosavadní vývoj utkání byla nevyužitá dvojnásobná přesilovka Varů v úvodu druhé části. Následně, už při hře v plném počtu, tečoval Dvořák ve slibné pozici prudkou křižnou přihrávku pouze těsně vedle. A další trest už se chystal na druhé straně kluziště. Do útočného pásma proklouzl David Ludvík a nečekaně rychlou a přesnou střelou zápěstím zamířil přesně nad Sáblíkovu lapačku.

Karlovarští se pokoušeli o protiakci, jenže sebevědomí nabyté v předchozích úspěšných zápasech bylo rázem pryč. Najetý Němec už mohl pomalu zvedat ruce na oslavu, jenže se opět o slovo přihlásila skvělá Málkova rukavice. Netrvalo to příliš dlouho, aby nešťastný hráč domácích opět jen kroutil nevěřícně hlavou. Po ose Řezníček – Skladaný doputoval kotouč k osamocenému Dvořákovi, jehož dělový příklep opět zablokoval brankářův beton.

Hodně aktivní byli ale i hosté. Místy se dokonce dalo hovořit o jejich jasné převaze. Jenže nečekaně volný Kracík nevyužil chybu v soupeřově rozehrávce ke smrtícímu úderu a místo toho hledal pokrytého spoluhráče. Ani otočka Ludvíka cíl nenašla.

Třetí třetina, hokej na export. Alespoň z domácího pohledu. Hodně aktivní Kristek dvakrát vystrašil Málka. Jednou jej trefil ostrou ranou přímo do masky a podruhé srazil jeho střelu ke vzdálenější tyči až gólmanův beton. Ve 46. minutě se už ale se svými spoluhráči na ledě radoval. V přesilovce pálil od modré Němec a Skladaný tečoval nechytatelně k tyči.

Živá voda probudila ochozy i borce v zeleném k nebývalé aktivitě. Jejím důsledkem bylo i dvojnásobné vyloučení Plzeňských ve 48. minutě. A stejně jako hosté, tak i energetici svou dlouhou výhodu využili. Na modré napřáhl Dobroň, jeho projektil narazil kosmickou rychlostí jen do plexiskla, od nějž se odrazil zpět do pole. Nejrychleji se zorientoval Petr Kumstát a zavěsil pod víko.

Následně hrál přesilovku i Lasselsberger. V ní ale upláchl Dvořák a definitivně potvrdil svou úlohu smolaře zápasu. Dobře provedený bekhendový blafák poslal puk k tyči, tam se ale kotouč zastavil o výstelku konstrukce a celým obsahem neprošel až za čáru.

Už v plném počtu totiž opět ujel Procházka, před branku naservíroval Pechovi a ten už přesnou ranou na vyrážečku pojistil domácí vedení. Náskok už v závěru energetici poctivou obranou a vyspělým taktickým výkonem pohlídalli až do závěru.


Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Plzeň hrála to, co jsme očekávali - dobře, agresivně a výborně bruslila. Ve třetí třetině nám přišly vhod síly, které jsme ušetřili v prvních dvou třetinách. Mužstvu musím poděkovat, touha a síla zápasy otáčet tam je, což je jenom dobře i do budoucna."

František Černý (Plzeň): "Budu velmi stručný. Může hodnotit jen první a druhou třetinu, kdy jsme hráli velice dobře. Třetí třetinu hodnotit nemůžu - musím se na to pořádně podívat na videu. Výsledek je 4:2, to je vše. Vyloučený Divíšek nám v závěru samozřejmě chyběl."

Související články

Nový rok startuje západočeským derby

Preview

Zápas jsme ztratili v oslabeních, konstatuje Roman Málek

Ohlasy

Aktuálně na webu

Rozhovor před domácím víkendem

Na zápasy v rychlém sledu jsme dobře nachystaní, říká Roman Vráblík před domácím dvojbojem

Preview 21. kolo

Nad prériemi indiánů přelétne Kometa!

Ohlasy 14. kolo

Sparta? Vždy se hraje lépe, když jsou ve vás emoce, říká navrátilec Michal Houdek

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Kometa Brno