ZNO-PLZ 4:2 – A zase ta koncovka …

Doma a venku? Jako den a noc. Zatímco doma Plzeňáci body příliš nerozdávají, na hřištích soupeřů se trápí. Na znojemském ledě sehráli hokejisté Plzně vyrovnaný duel, ovšem střelecky byli úspěšnější Orli, kteří se dostali do vedení 3:0 a dovedli duel nakonec do vítězství 4:2. Před slabou návštěvou se dokázali střelecky prosadit Jaroslav Kracík a bývalý forvard Znojma David Ludvík, po hezké individuální akci. Plzeň prohrála na hřišti soupeře po třetí v řadě.

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

4:2
2:0, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Jareš (Selingr), 16.Švrček (Jareš), 29. Bičánek (Dopita), 33. Dopita (Erat) - 31. Kracík (Dvořák), 35. Ludvík (Divíšek). Rozhodčí: Minář – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 2 562. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Orli Znojmo

Trvaj (Kameš) – Bičánek, Chvátal, Tesařík, Jareš, Štach, Kotaška, Švrček – Erat, Růžička, Dopita – Demel, Plášek, Haman – Padělek, Selingr, Kucharczyk – Beroun, Procházka, Meidl

Málek (Jarina) – Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Martinec, Cartelli, Dobrovolný – Vlasák, Divíšek, Adamský – Fabuš, Kracík, Ludvík – Důras, Vampola, Laš – Dvořák, Šindel, Matějovský

Tomáš Vlasák 0 0 0 -2 2

Vstup do utkání se ani jednomu týmu nepodařil a v úvodu bylo k vidění několik nepřesností na obou stranách. Domácí se snažili útočit, ale nedařil se jim přechod z obrany do útoku, jelikož hosté dobře napadali. Již v první třetině začaly na ledě vládnout emoce a hráči si mezi sebou vyměnili několik ostrých střetů i slov. Vše vyústilo v potyčku Dernera s Dopitou, který se tak netradičně prezentoval krátkou boxerskou vložkou, ze které vyšel po pár sekundách vítězně. Diváci se dočkali i dvou branek, nejprve poslal Orly do vedení Jareš, který využil přesnou přihrávku Selingra a na rozdíl dvou gólů zvyšoval po nabídce Jareše střelou mezi Málkovy betony Švrček.

Druhá třetina přinesla velmi kvalitní a útočný hokej. Oba celky si vypracovaly velké množství příležitostí a na obou stranách museli brankáři dvakrát lovit kotouč ze své sítě. Všechny čtyři branky padly v rozmezí necelých sedmi minut. Gólový koncert odstartoval Bičánek, poté za hosty využil přečíslení tři na dva Kracík, ovšem tříbrankové vedení vrátil domácím Dopita, který využil zmatku v plzeňském brankovišti. Lasselsberger nesložil zbraně a o chvíli později opět snížil Ludvík, jehož střela skončila přesně v levém rohu domácí svatyně.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí dlouho řídili pravidlem, že nejlepší obranou je útok. Hráči Plzně se tak nemohli dlouho dostat do tlaku, který by mohl vyústit v branku. Až v polovině třetiny nastartovala Západočechy přesilovka a i po zbylých deset minut se na domácí branku valil jeden útok za druhým. Nejaktivnější byl Vlasák, jenž měl několik dobrých příležitostí, které mu však pozorný Trvaj zmařil. V závěru utkání nadělala Plzeň velký zmatek ve znojemském brankovišti a hlavní sudí se musel poradit s videorozhodčím, zda kotouč nepřešel brankovou čáru. K radosti domácích rozpažil a Orli tak kvalitním výkonem vybojovali vítězství 4:2.