Junioři jsou ve čtvrtfinále, kdo je čeká?

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Slezan Opava 4:1.
STAV SÉRIE - 2:1.
Je dobojováno. Teď už snad opravdu. Plzeň dnes měla navrch téměř ve všech směrech a unaveného soupeře drželo nad vodou jen štěstí a výborný Trenčan. Lasselsbergeru bylo úzko jen v polovině zápasu, kdy Opava snížila na 1:2. Plzeňští mladíci tak pokračují v sezóně, nyní je čeká čtvrtfinále…

Aktualizováno: Vsetín, který měl být soupeřem Plzně, nemá ještě postup jistý. Také mu byl jeden zápas play-off kontumován a se Zlínem sehraje v sobotu rozhodující duel. V případě vítězství Zlína by Plzeň narazila na Kladno.

OS3 , pá 29.2.2008, 14:00
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Slezan Opava
4:1
2:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 9. Kovář (Rutta), 14. Novák (Benedikt), 40. Kocman (Kovář, Kubalík), 60. Kocman (Kovář) - 27. Mlýnek (Planovský). Vyloučení: 5:10, navíc Zeman (Plz) os. 10 min. trest a Musil, Vitásek a Wolf (Opa) 5 + DKU. Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Bejček. Využití: 2:0. Diváci: 118. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Škoda Plzeň Francouz (Rückl) - Martinec "A", Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler - Jindra, Novák, Kocman "C"- Sýkora, Pitule, Trojan - Kovář, Benedikt, Vild - Kubalík, Lev, Šimek, Kořínek.
HC Slezan Opava Trenčan (Kuchař) - Vitásek, Kukla, Plachký "A", Gulda T., Plánovský, Tichý - Tošenovjan, Gulda P. , Šafár - Musiál, Grofek, Wolf - Chalupa "C", Blaga, Mlýnek.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Pavel Francouz3012996,67

Komentář

Utkání začalo z obou stran agresivně a do první větší šance se dostala Opava, když Musil sám před Francouzem nedokázal doklepnout kotouč do sítě. Plzeňská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Nejprve zkoušel z pravého kruhu štěstí Benedikt, poté pálil od modré Martinec. Gólu se však diváci dočkali až v deváté minutě, kdy po rozebrání hostující obrany rozsvítil červené světlo Jan Kovář – 1:0! Poté předvedl obětavý pád do střely Martinec, rána ho ale trefil pravděpodobně do kotníku a musel být z ledu odvezen. Do zápasu se brzy vrátil. Po chvilce se k zakončení dostal Karel Novák a dodal Lasselsbergeru větší klid - 2:0! Západočeši se v závěru úvodního dějství bránili dvěma dvouminutovým početním výhodám soupeře, ale Slezanům prakticky nic nedovolili.

Druhá část začala přesilovkou hostí. V obrovské šanci se zjevil Kocman, který obral za brankou lehkovážně rozehrávajícího Trenčana, ale ve velké rychlosti nestačil dobře zakončit po vyjetí před prázdnou klec. Z rychlého protiútoku se však podařilo snížit Mlýnkovi – 2:1! Dvoubrankový náskok mohl vrátit Plzni Vild, ale sám před brankářem střelou mezi betony neuspěl. Napodobil ho následně Pitule, který z levého kruhu pálil jen do náruče opavského brankáře. A do třetice velká šance domácích. Tomáš Kubalík nedokázal doklepnout odražený kotouč od Trenčana do poloprázdné branky. V závěru hráli Západočeši téměř stále v přesilové hře, ale štěstí při nich nestálo. Buď jako v případě Kubalíka nedokázali doklepnout skákající kotouč do prázdné branky, či jako Lev usměrnit svou střelu mezi tři tyče. Až 29 vteřin před druhou sirénou skloubil toto vše kapitán Kocman a dal svému týmu klid do poslední části - 3:1!

Poslední dvacetiminutovka odstartovala sestřelením Tomáše Kubalíka vysokou holí a vyloučením, ale za pár vteřin si stejně počínali hosté a rozhodčí zůstal v klidu. Nicméně se Plzeň bez potíží ubránila a začal s obléháním hostující svatyně. Trenčan byl v zápřahu, ale těžší zákrok předvést nemusel. Až v 54. minutě ho pořádně vystrašil Jindra, který už-už se na něj řítil sám, ale prudký pas spoluhráče nezpracoval. Pět minut před koncem zápasu se nechal zbytečně vyloučit Tichý za faul po odpískání a ukrojil svému týmu čas na závěrečný tlak. Slezané následně ztrácely nervy a na ledě to začalo jiskřit. Hlavní sudí však nečistou hru soupeře pouštěl a hromadná bitka byla na spadnutí. Až v čase 57:28 byl vyloučen Mlýnek, následně i Vitásek a Wolf s Musailem a Vitáskem, kteří obdrželi 2+5+DKU. Devět vteřin před koncem zápasu se ještě prosadil kapitán Kocman a domácí si mohli v klidu s fanoušky vychutnávat postup do čtvrtfinále…


Ohlasy trenérů

František Černý (Plzeň): "V úvodu jsme tam propadli, ale soupeř to nepotrestal. Kluci byli zakřiknutí, byl to na ně velký tlak. Pak už jsme ale měli zápas pod kotrolou a měli jsme rozhodnout už ve druhé třetině, kde jsme měli spoustu šancí."

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!