PLZ-KVA 4:1 - Po šesti kolech výhra, ukončení série proher odnesly Karlovy Vary

Plzeň - Zaplněná plzeňská ČEZ Aréna po pěti zápasech slavila výhru, a hned nad regionálním rivalem a obhájcem titulu z Karlových Varů! Bojovný hokej střelecky hned ve 2. minutě otevřel 248. gól v reprezentační a extraligové kariéře Tomáše Vlasáka, jenž v závěru neproměnil trestné střílení. Dva góly si připsal kanadský forvard Mark Bomersback a jeden kapitán Martin Straka, který bodoval v sedmém zápase v řadě! Plzeň má po 24 kolech 41 bodů, po druhé v sezóně nastřílela 4 góly, letošní dosavadní indiánské maximum. Výtečný výkon podal gólman Plzně Tomáš Pöpperle.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

4:1
1:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Vlasák (Bomersback, Straka), 29. Bomersback (Straka), 32. Straka (O´Brien), 58. Bomersback - 46. Kumstát (Tribuncovs). Rozhodčí: Mikula, Polák - Jindřich, Kreuzer. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 8222. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Pöpperle - Jeřábek, Hanzlík, Benák, Modrý, O´Brien, Dobrovolný, Dresler - Vostřák, Straka, Vlasák - Bomersback, Vampola, Tvrdík - Hvila, Kovář, Adamský - Scofield, Heřman, Dvořák

HC Energie Karlovy Vary

Mensator - Tribuncovs, Němec, Prošek, Dobroň, Hájek, Mucha, Parýzek, Brňák - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Skladaný, Kristek, Melenovský - Pletka, Pech, Hluchý - Zaťovič, Dej, Kuběna

Pavel Vostřák 0 0 0 1 0

Vyprodána ČEZ Aréna se ještě ani nestačila zcela zaplnit a již explodovala radostí. Ve druhé minutě hosté chybovali při vyvážení kotouče, Straka od modré posunul puk na Bomersbacka, který poslal touš na druhou tyčku, kde již číhal volný Tomáš Vlasák – 1:0! O chvilku později mohlo být v Plzni ještě veseleji, Straka ovšem v situaci 2 na 1 přes obránce nepřihrál. Energie se dostala do tempa před polovinou třetiny při početní výhodě. V největší šanci pálil z levého kruhu Mucha, střela mu však příliš nesedla. Na druhé straně se zjevil mezi kruhy znovu Straka, mířil příliš nad. Skóre poté mohl srovnat Kumstát, ale ve stejné situaci jako byl Vlasák ve druhé minutě promáchl. Pletka zase tváří v tvář Pöpperlemu nezamířil přesně. V závěru úvodního dějství ještě mohl zvýšit náskok Indiánů Scofield, ale po křižné příhře na levý kruh napálil spojnici. Kovář střílenou přihrávku zase tečoval těsně mimo. Drama tak mohlo pokračovat…

Trochu stojaté vody prostřední dvacetiminutovky rozvířilo až sólo Skladaného, který projel celé hřiště a ztroskotal až na plzeňském gólmanovi. Pöpperle se musel činit i v minutách následujících, protože modrobílí museli bránit více než minutu ve třech. Straka – Modrý – Benák však svojí svatyni ubránili, přestože puk několikrát poskakoval po brankovišti. Jak je hokej krásný i krutý zároveň se ukázalo o chvilku později, když rychle po sobě dvakrát špatně vyhodili hráči Karlových Varů. Nejprve minul u levé tyčky osamocený Vlasák, pak Straka přihrál zpoza branky na hranici brankoviště Marku Bomersbackovi, který zamířil do pravého horního růžku - 2:0! V polovině zápasu obránci Energie nepochopitelně udělali prostor Martinovi Strakovi, který mezi nimi projel a za jejich asistence Mensatorovi nasadil kličku do bekhendu - 3:0! Na 4:0 mohl zvýšit Adamský, jeho tvrdý projektil ale bravurně vytěsnil vyrážečkou Menstaror, při pokusu Dvořáka od modré mu zase pomohla pravá tyčka. Na druhé straně se osmělil Hluchý, jehož projektil z levého kruhu uschoval do lapačky Pöpperle. Při další plzeňské akci zapomněli domácí hráči na zadní vrátka, ale Kumstát se svým nájezdem naložil prachbídně. Stejně jako s následující přesilovou hrou.

Poslední pasáž hry začali hosté aktivně a po objetí branky chybělo Melenovskému ke snížení málo. Energetici si vykoledovali i početní výhodu, která se jim ovšem vůbec nevyvedla a skončila bez jediného zásahu Pöpperleho. Jen co se Indiáni dostali do plného stavu, kapitulovali. Tribuncovs našel zpoza branky najetého Petra Kumstáta, který uspěl tvrdou střelou po ledě - 3:1! Poté předvedli své umění i modrobílí, když v přesilové hře několikrát visel gól ve vzduchu. Mensator ovšem držel naděje svého celku při pokusech Modrého od modré i při střele z první z mezikruží v podání Scofielda. Plzeň se nakonec dočkala. Chybu v rozehrávce dokázal potrestat Mark Bomersback, který tváří v tvář Mensatorivi zakončil mezi betony - 4:1! Jen o chvilku později se řinul sám na hostující branku Adamský, ale byl podržen. Trestné střílení Vlasák neproměnil, rozhýbal si Mensatora, pak ovšem těsně minul. V závěru ještě hosté hráli přesilovou hru, na skóre už to ale vliv nemělo.