KLA - PLZ 5:1 - Předposlední lepší lídra

Plzeň – Teprve druhá prohra z posledních šestnácti zápasu čekala na Indiány na Kladně. Do branky se po dlouhé době postavil Pavel Francouz, návrat se ovšem příliš nevydařil. Jeho tým pětkrát inkasoval, naopak prosadil se pouze jednou po brance Martina Adamského. Již pozítří čeká na Západočechy třetí modrobílý soupeř v řadě – Vítkovice.

41.kolo , ne 17.1.2010, 17:30
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň
5:1
2:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 5. Kameš (Kuchler), 14. Eberle (Kameš, Stieler), 23. Bělohlav (Kalla, Frolík), 53. Bělohlav (Frolík, Patera), 59. Stieler (Eberle) - 48. Adamský (Hanzlík,Kovář). Rozhodčí: Husička, Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: . Diváci: 2619. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Rytíři Kladno Kopřiva (Cikánek) - Kameš, Kaberle, Toman, Dlouhý, Šmach, Mudroch, Trončinský - Bělohlav, Patera, Frolík - Bílek, Kalla, Valský - Eberle, Stieler, Kuchler - Rudovský, Čurilla, Melka
HC Škoda Plzeň Francouz (Mazanec) - Benda, Modrý, Benák, Hanzlík, Dresler, O´Brien, Dobrovolný, Lev - Bomersback, Vampola, Vlasák - Adamský, Heřman, Dvořák - Scofield, Tvrdík, Hvila - Stránský, Kovář, Pitule

Komentář

Po dlouhé době se v brance Plzně objevil Pavel Francouz a musel se hned od začátku činit. Již p necelé půl minutce to zkoušel dorážkou z hranice brankoviště Frolík, nejlepší střelec Kladna. Odpovědět se pokusil Vlasák, ale byl až příliš z úhlu. V páté minutě se už za jedním z gólmanů rozsvítilo červené světlo. Plzeňští faulovali, v ponechané výhodě si na přihrávku zpoza branky sjel Vladimír Kameš a zamířil přesně - 1:0! Následovala přesilová hra hostí, ale až na střelu Hanzlíka od modré se příliš nevyvedla. V první početní výhodě si mnohem lépe vedli domácí, když po osmi vteřinách hry dorazil za dezorientovaného Francouze pokus od modré Jan Eberle – 2:0! Indiáni zabrali, ale pokusy Kováře, Dvořáka i Vlasáka vychytal dnes skvělý Kopřiva.

Úvod prostředního dějství poznamenalo brzké vyloučení Bendy, které dokázal potrestat Radek Bělohlav, který doslova z hranice brankoviště došťoural touš za čáru - 3:0! Poté se snažil Valský Francouze překvapit zpoza brány, ale ten si prostor u tyčky pohlídal. Bleskurychle mohl snížit Adamský, který se prosmýkl mezi obránci, pálil nad. V polovině zápasu, v početní výhodě, zase nevyzrál na Kopřivu Bomersback, Vampola, ani Benák. V oslabení mohl paradoxně snížit Vampola, udělal kličku domácímu brankáři, ale do zakončení už ho nepustili obránci.

Kuriózní situace se stala z kraje poslední dvacetiminutovky, kdy si pro puk sjel do rohu Francouz, ten se ovšem odrazil přímo před jeho prázdnou branku, kde byl naštěstí pro hosty pouze Benák. O zdramatizování utkání se postaral v přesilové hře Martin Adamský, když zakončil povedenou akci celého útoku - 3:1! Náskok svému týmu mohl vrátit taktéž v početná výhodě Eberle, ale z pravého kruhu neprostřelil hostujícího gólmana. Kladnu se však náskok brzy stejně jen vrátil . Po přejetí modré čáry napřáhl Radek Bělohlav a jeho pokus zastavila až síťka - 4:1! Na konečných 5:1 upravil dvaašedesát vteřin před koncem David Stieler, který zakončil akci 2 na 1.


Související články

Plzeň nabírá směr Kladno

Preview

Aktuálně na webu

Dorost v karanténě

Dorost potřetí v karanténě. Trenér Kořínek: Jakmile jsme se do toho vždy alespoň trochu dostali, tak nás zase vypli

Novinky ve Fanshopu

Novinky ve Fanshopu! Slevový kód STRITA11 a podpisy pro všechny

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!