JUN: PLZ - TRI 5:3

Plzeňská juniorka s posilami z extraligy porazila Třinec

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:0, 1:1, 3:2). Domácí nastoupili s mnoha zvučnými jmény v sestavě. Za Plzeň nastoupilo sedm reprezentantů a pětice hráčů se zkušenostmi ze seniorské extraligy. Třinec ale přesto v úvodu předváděl velmi dobrý výkon a diktoval tempo hry. Jenže gólově se prosadili v oslabení pouze domácí. Na začátku třetí třetiny si domácí vytvořili již třígólový náskok. Ten ale Třinec v závěru třetiny ztenčil slepenými góly na rozdíl jediné branky. Domácí ale své vedení nakonec udrželi a pojistili vítězství gólem do prázdné branky při třinecké power-play.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

5:3
1:0, 1:1, 3:2

Branky a nahrávky: 15. Schleiss (Pejchar, Mazanec), 31. Mašek (Pejchar, Andrlík), 41. Indrák (Petruška), 45. Petruška (Indrák, Havlíček), 59. Havlíček (Petruška) - 26. Bajtek (Franek), 56. Franek (Hurtík, Bajtek), 58. Bajtek (Běhal, Hurtík). Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Brejcha. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Mazanec - Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Zimmermann, Noga, Petruška, Indrák, Havlíček, Houfek, Růžička, Kepka, Tulačka, Pašek

HC Oceláři Třinec

Němec - Běhal, Pisarik, Bezuška, Bajtek, Kasperlík, Mach, Pargáč, Šjafotdinov, Valíček, Ohera, Hurtík, Vyčesaný, Franek, Juhász, Foltýn, Jaroš

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Domácí do zápasu nasadili nejsilnější sestavu, jakou mohli. Po zranění se poprvé na ledě objevili brankář Mazanec a útočník Schleiss. Obranu vyztužil Růžička a v útoku se předvedli Petruška a Havlíček. Plzeň tedy nasadila 4 hráče s bohatými zkušenostmi z extraligy mužů. Přesto vstoupili Plzeňáci do zápasu poměrně vlažně. Byl to dlouho Třinec, který udával tempo hry. V 10. minutě byl hodně blízko otevření skóre nejproduktivnější hráč Třince Bajtek. Ten ale odkrytou branku minul. V 15. minutě hráli hosté přesilovku. Do brejku se však dostal Schleiss, natlačil se před branku a vstřelil první branku hostů. 14:11 - 1:0. Po zbytek třetiny se hosté snažili o vyrovnání, pečlivě bránící Plzeň ale žádné vážné ohrožení své branky nepřipustila.

Do druhé třetiny vstoupila úplně jiná Plzeň. Domácí zatlačili svého soupeře a připravili si několik dobrých šancí. Jenže pak přišlo zaváhání domácí obrany, která nechala na levém kruhu zcela volného Bajtka. Ten dostal přihrávku a velmi přesně zakončil nad Mazancovo rameno. 26:00 - 1:1. Zpět vedení Plzni mohl vrátit Havlíček, v tom mu ale zabránil zákrokem koncem hokejky Němec. Nakonec se ale domácí přeci jenom prosadili, po buly zblízka překonal Němce Mašek. 30:18 - 2:1. Další branku měl na hokejce v oslabení Petruška. Ale ani jedna z jeho dvou velkých šancí se neujala. Další velké šance již ve druhé třetině k vidění nebyly.

Začátek závěrečné třetiny vyšel skvěle Plzni. Hned v její první minutě se z rychlého protiútoku prosadil po nahrávce Petrušky Indrák. 40:42 - 3:1. O 4 minuty později si oba hráči svoji spolupráci zopakovali, ale tentokrát to byl Petruška, který dorážkou zajistil už třígólové vedení domácích. 44:45 - 4:1. Zdálo se, že utkání je rozhodnuté a domácí, kteří jasně kontrolovali hru, dokráčí bez problémů k vítězství. Jenže po 10 minutách se dorážkou střely od modré prosadil Franek. 55:09 - 4:2. A Třinec najednou začal kousat. Navíc za sekání si šel na trestnou odpočinout Marcel. Třinci stačilo 10 vteřin na to, aby zásluhou Bajtka snížili na rozdíl jediného gólu. 57:29 - 4:3. Z jasného vedení bylo najednou drama. Navíc Slavík vyhodil puk z obranné třetiny přes mantinel a domácí tak opět 2 minuty před koncem zápasu oslabil. Hosté vylepšili přesilovku odvoláním brankáře a hrálo se 6 na 4. Risk s prázdnou brankou však Třinci nevyšel, po několika neúspěšných pokusech Plzně trefil prázdnou branku Havlíček. 58:47 - 5:3. Zbytek zápasu se již pouze dohrál a domácí si nakonec i po ne zcela přesvědčivém výkonu připsali všechny body.

David Bruk (Plzeň): Byli jsme si moc dobře vědomi důležitosti utkání. Měli jsme před sebou pouhé čtyři zápasy, abychom se probojovali do postupové dvanáctky. Proto byl úvod duelu z naší strany hodně nervózní a v první třetině nás Třinec přehrál. Naši hráči se nevyrovnali dobře se zodpovědností a soupeř měl více ze hry. Poté se nám podařilo utéct do trháku na 4:1, ale situaci jsme si znovu zkomplikovali sami nesmyslnými a zbytečnými vyloučeními. Nakonec jsme cenné tři body uhájili, a to především díky výbornému a bezchybnému výkonu Marka Mazance. Nejenže jsme díky němu nedostali více branek, avšak byl zároveň naším nejlépe rozehrávajícím obráncem. Patří mu velký dík za to, že nás v takřka klíčovém zápasu takto podpořil.