JUN: UNL - PLZ

Junioři to dokázali! Postoupili do dvanáctky bojující o play-off

Junioři HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Plzeň 1929 2:6 (0:2, 0:2, 2:3). Jaké je to mít nůž na krku a nemoct se opřít o dobrý pocit z minulých zápasů, to si zažila plzeňská juniorka. Mladí indiáni odjížděli na led posledního Ústí s vědomím, že musí vyhrát. Jenže minulý zápas doma s Mladou Boleslaví napověděl, že poslední místo Lvů nehraje v porovnání s plzeňskou mizérií žádnou roli.
A tak indiáni povolali opět do zbraně to nejlepší, co mají. Vyplatilo se! Petruška, Indrák, Havlíček a Mazanec. Tato čtveřice se zasloužila o postup dál. Petruška (4+1), Indrák (2+3), Havlíček (0+6) a Mazanec 28 úspěšných zákroků.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Plzeň 1929

2:6
0:1, 0:2, 2:3

Branky a nahrávky: 50. Dostálek (Kubáč, Ságer), 53. Kuchynka (Kubáč, Fojt) - 8. Petruška (Havlíček, Indrák), 31. Indrák (Havlíček, Petruška), 38. Petruška (Indrák, Havlíček), 47. Indrák (Slavík, Havlíček), 54. Petruška (Havlíček, Slavík), 57. Petruška (Indrák, Havlíček). Rozhodčí: Wagner - Grundler, Hejl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6.

HC Slovan Ústí nad Labem

Formánek - Holeček, Málek, Motejlek, Ságner, Vegner - Bačák, Dostálek, Fajgl, Fojt, Hanzl, Jindřich, Kubáč, Kuchynka, Musil, Navarra, Piewak.

Mazanec - Houfek, Kubík, Marcel, Moravčík, Slavík, Šmíd - Havlíček, Indrák, Langer, Mašek, Noga, Petruška, Přikryl, Schleiss, Tulačka.

Vojtěch Tulačka 0 0 0 0 2

Plzeňané si byli velice dobře vědomi důležitosti utkání, a tak povolali všechny hráče, které na výjimku mohli. A vyplatilo se. Už v osmé minutě se indiáni ujali vedení, když svůj první gól v duelu zapsal do střelecké listiny Patrik Petruška. Západočeši si následně lehce zkomplikovali situaci krátce po sobě jdoucími vyloučeními, ale obranné čtveřice podpořené spolehlivým Mazancem vyrovnání nepřipustily.

A tak se hosté mohli v druhé části radovat ze dvojnásobení vlastního náskoku, když se po spolupráci celého elitního útoku prosadil věkem ještě starší dorostenec Miroslav Indrák. Aby toho na domácí nebylo málo, hosté přidali do přestávky ještě jednu brankovou pojistku. Bývalý Lev Havlíček nedal svému soupeři nic zadarmo a znovu do kombinace zapojil celý první útok indiánů, po němž svou druhou trefu v duelu slavil Petruška.

Stejně tak druhý gól v zápase slavil krátce po začátku poslední třetiny Indrák. Domácí ale nechtěli v posledním zápase prvního dějství základní části připustit debakl, a tak hosty potrápili. Nejprve Šmídův trest proměnil v první branku Severočechů Vlastimil Dostálek, aby o tři minuty nato plzeňským hráčům vyhnal postupové myšlenky z hlavy dalším snížením Štěpán Kuchynka. To pravé drama se však nakonec nekonalo, neboť se slova důrazně ujal střelec Patrik Petruška. Ten nejenže zkompletoval hattrick v 54. minutě, ale v 57. minutě přidal dokonce svůj čtvrtý gól v zápase. Indiáni tak postoupili do top dvanáctky, která si v šestičlenných skupinách zahraje vždy o čtyři postupová místa do play-off.

David Bruk (Plzeň): V tomto utkání jsme hráli o všechno a tomu jsme přizpůsobili i naši sestavu. Nasadili jsme to nejlepší, co jsme v naší kategorii mohli. A jsme samozřejmě rádi, že to vyšlo. Utkání rozhodlo to, že jsme se dokázali utrhnout do vysokého náskoku. Soupeř byl i nadále nepříjemný, ale i díky Mazancovi v brance jsme uspěli. Pomoc, kterou jsme mohli využít z kádru áčka, byla rozhodující. První lajna, ve které hráli Petruška s Havlíčkem a Indrákem zaznamenala všechny góly.