ZLN - PLZ 5:0 - Plzeň utrpěla nečekaný výprask

P l z e ň - Ani přes skvělý výkon Romana Málka se hokejisté HC Lasselsberger Plzeň neubránili debaklu. Na ledě HC Hamé Zlín obdrželi pět gólů, přičemž nedokázali žádný vstřelit. Západočeši tak ztratili důležité body v honbě za play-off, které se nyní začíná vzdalovat. První a zároveň vítězný gól vsítil v 15. minutě slovenský reprezentant Miroslav Hlinka. Hosté nedokázali najít proti svému bývalému brankáři Altrichterovi žádnou protizbraň a nedokázali jej překonat ani jednou. Zlín mohl klidně vyhrát ještě větším rozdílem.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

5:0
1:0, 1:0, 3:0

15. M. Hlinka (Barinka), 22. Vlach, 41. Balaštík (Leška, Blaťák), 42. Weissmann (Záhorovský), 59. Mokrejš (Vlach). Rozhodčí: Bolina - Český, Kostka. Vyloučení: 5:6, navíc Matějovský (Plzeň) 5 min. a do konce utkání Využití: 2:0 Diváci: 49:52

PSG Berani Zlín

Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, J. Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Mokrejš, Vlach, Kapusta - Weissmann, Martin Čech I., Záhorovský. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.

Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Krajíček (13. Dobrovolný) - Paroulek, J. Straka, Prorok - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Špaňhel, Hurtaj, Důras - Dvořák, Švík, Šaffer. Trenéři: Přerost, Kučera.

Hned od prvních sekund začali domácí ve velkém tempu. Činili se hlavně obránci. Výborný Málek však držel svými zákroky Plzeň nad vodou. Ve 12. minutě byl za faul na Hlinku vyloučen Radek Matějovský. Přesilovku využil právě faulovaný hráč, když dorazil Barinkovu střelu za Málková záda. I nadále byli Zlínští aktivnější. Za pár minut střílel opět Hlinka, leč neúspěšně. Druhou branku mohl přidat Jenáček avšak Málek se štěstím puk odrazil betonem. Největší šanci hostujícího Lasselsbergeru měl nováček v plzeňském dresu Ivo Prorok. Jeho střela v samotném závěru orazítkovala levou tyč Altrichterovy branky.

Do druhé třetiny vstoupili hosté lépe. Jejich elán ale rychle vyprchal protože po 83 sekundách druhé části došťouchl puk do sítě ve velikém závaru po zaváhání Michala Důrase před Málkovou klecí veterán Vlach. Plzeňští byli ve všech aspektech hry horším týmem. Největší problémy dělala hostům Leškova formace, která si dokázala vytvořit kolotoč jako v přesilovce. Zlín si vypracoval několik gólových šancí. Hlinka, Balaštík ani Hamrlík ale západočeského brankáře nepřekonali.

O směru, jakým se bude vyvíjet třetí třetina, rozhodl už po třiceti sekundách poslední části svým gólem Balaštík, kterému v dohrávané přesilovce nabil Leška. Udělat něco s nepříznivým skórem se pokusila Hurtajova formace ale ani ta nedokázala Altrichtera prostřelit, leč neměla k brance daleko. Definitivně o třech bodech pro domácí rozhodla dorážka Erika Weissmanna. Ten trefil odražený puk po Záhorovského střele přímo do šibenice! Hostům se nepodařilo vstřelit branku ani když byli dva samotní hráči v modrém před Altrichterem a tak definitivní tečku za utkáním, které mělo jasného vítěze, udělal Mokrejš, kterému vybojoval puk Vlach.