LIB - PLZ 2:1pp - Indiáni jako jediní bodovali na ledě Tygrů i podruhé!

Plzeň - Západočeši potvrdili své skvělé venkovní výsledky i na ledě lídra, kde v letošní sezóně modrobílí dokázali bodovat i podruhé.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

2:1p
0:0, 0:0, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 49. Birner (Vampola, Řepík), 61. Bakoš (Bulíř, Šimek) – 44. Johnson (Kratěna, Bližňák). Rozhodčí: Polák, Horák – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 6639. Střely na branku: 44:13. Zblokované střely: 1:7. Hity: 30:24. Vhazování: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Jonák, Vlach – Ordoš

Machovský (Polívka) – Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík, Sklenička – Suchý, Kracík, Lev – Kratěna, Bližňák, Johnson – Hrňa, Preisinger, Svoboda – Hollweg, Přikryl, Poletín

Tomáš Svoboda 0 0 0 0 0

Bílí Tygři od začátku lépe bruslili a hosté často s obtížemi odpalovali kotouče do bezpečí. V defenzivě si však Plzeň počínala bezchybně: Machovský odrážel jen střelecké pokusy z dálky a měl také štěstí, když se Valský elegantně uvolnil u hrazení a švihem z mezikruží jen těsně minul.

Hosté po čtyřicet minut hrozili jen výjimečně – brejky jim nevycházely a přechod do útoku vázl. Svoboda to ještě v první části zkoušel na brankovišti důrazem, ale Lašák udržel beton na ledě a pak útočníkovi vyčinil. Kratěnovy pumelice v nadcházející části zase létaly mimo.

Ve druhé části vyslali Tygři na Machovského klec deset pokusů, zatímco soupeř vypálil pouze třikrát. Ale vyložené příležitosti se nerodily: za zmínku stojí snad jen Vampolovo zakončení z kruhu, které Machovský vytěsnil betonem. Následná Birnerova gólová dorážka pro postavení hráče v brankovišti neplatila.

Skóre otevřela v čase 43:55 Plzeň, prakticky z první větší šance hostů přiťukl Kratěna Nicholasi Johnsonovi, jenž z mezikruží zamířil přesně k tyči.

Západočeši začínali mít navrch, gól jim dodal sebevědomí. Vítězství si však Tygři před vlastními fanoušky nenechali uzmout. Po pěti minutách vyrovnal z přesilovkové dorážky Michal Birner a v prodloužení, kam duel dospěl i přes velký tlak domácích v závěru, rozhodl po samostatném úniku bekhendovým blafákem Martin Bakoš.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec) "Narazili jsme na obětavého soupeře a výborného brankáře. Sice jsme měli více vyložených šancí, ale Plzeň byla stále nebezpečná a nenechala nás v klidu. V prodloužení rozhodla individuální dovednost našich hráčů. Bodu navíc si velice ceníme."

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Liberec nám ukázal, proč je na čele tabulky. Prakticky po celý zápas jsme byli pod tlakem. Důležité bylo, že jsme ubránili skoro všechna oslabení, v tom posledním jsme bohužel dostali branku. Za bod jsme každopádně rádi."