Škodovka vydřela proti houževnaté Jihlavě dva body!

Tuhá bitva indiánů proti nováčkovi z Jihlavy dospěla nakonec až do prodloužení, v němž rozhodl o bonusovém bodu pro Škodovku pěknou střelou do horního růžku branky Michal Moravčík. I přes dvoubodový zisk Plzeňané přišli o první místo v tabulce, jelikož je přeskočila Kometa Brno.

9. , ne 1.10.2017, 17:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava
2:1pp
0:0, 1:1, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 22. D. Kubalík (Indrák, Stach), 64. Moravčík (D. Kubalík, Stach) – 21. Čachotský (Rys, F. Seman). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Rozhodčí: Šír, Lacina – Brejcha, Zavřel
Vyloučení 5:7
Využití 0:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 29:20
Zblokované střely 7:17
Hity 12:13
Vhazování 37:21
Diváci 6721
HC Škoda Plzeň M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Čerešňák – Kindl, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Schleiss, Kracík, Straka – Hollweg, Preisinger, Vracovský.
HC Dukla Jihlava Škarek (Volden) – Suchánek, E. de la Rose, Půža, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Jiránek, J. Skořepa (A), T. Kubalík – Rys, F. Seman (A), Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Protasenja, R. Hubáček, Macík.

Komentář

V dobré formě hrající Západočeši se od první sekundy vrhli do útoku a začali mačkat nováčka z Jihlavy. Obrana Dukly včele s gólmanem Škarkem ale dobře držela své pásmo. Tlak indiánů umocnila početní výhoda, v níž domácí tým dlouhou dobu obléhal hostující svatyni soupeře bez většího účinku. Jihlavští se směrem kupředu příliš často nepouštěli, případně je sráželi nepřesnosti v kombinaci.

Útočné snažení Škodovky s blížícím se koncem první třetiny gradovalo. Agilní Nick Jones si najel do střelecké pozice a jeho pokus na poslední chvíli srazil jeden z hostujících beků. Ve velké šance se ocitl Dominik Kubalík, jenž nedokázal dostat kotouč za ležícího Škarka, který držel dobrými zákroky svůj tým nad vodou. Před koncem úvodní části ostřelovali Plzeňané Duklu v početní výhodě. Především Kubalík se střelecky činil, ale proti byl výborně chytající brankář Škarek.

O to větší šok čekal na domácí hokejisty po změně stran. Po chybě v defenzívě Plzně se ke kotouči dostal zkušený Tomáš Čachotský, který si položil Svobodu na led a následně v poklidu zavěsil. Odpověď Škody byla ovšem blesková. Indrákovu střelu vyrazil Škarek pouze před sebe, kam jako první přijel Dominik Kubalík, který měl před sebou jednoduchou práci.

Od této chvíle se hra vyrovnala a k vidění nebylo příliš zajímavých momentů. Zápas obohatila krátká potyčka mezi Strakou a Váňou, z níž nevznikla nakonec žádná velká bitka. Indiáni byli sice nadále střelecky aktivnější, ale na pozorného Škarka v jihlavské brance jen těžce hledali potřebný recept. Dukla se naopak ozvala na začátku třetí periody. Ostrou ránu Tomáše Kubalíka nicméně pozorný Svoboda vyrazil svým betonem.

První formace Škody sice dokázala uzamknout svého protivníka na nějakou dobu v pásmu, ovšem Škarek neměl příliš mnoho práce. Jihlava nečekaně zahrozila při vlastním oslabení, kdy ujel Skořepa po levé straně, ale jeho prudká střela proletěla těsně nad plzeňskou svatyní. Do dobré pozice se dostal o něco později i plzeňský Denis Kindl, jehož zakončení si pohlídal Škarek. Činit se musel i domácí Svoboda, který měl co dělat, aby v obrovském závaru zneškodnil vyrážečkou tutovku Jiránka.

Dukla hrozila i při přesilové hře, v níž v pálil z blízkosti těsně nad branku Radek Hubáček. V závěru třetí třetiny indiáni zmáčkli svého soupeře a do střelecké pozice dostal nabito David Stach, jehož pokus srdnatě na poslední chvíli zblokoval bek Jihlavy. Vyrovnaný duel doputoval nakonec až do prodloužení, v němž udeřili indiáni. David Stach vybojoval puk v útočném pásmu, který se dostal přes hůl Dominika Kubalíka k Michalu Moravčíkovi, jehož rána z voleje skončila přesně v šibenici Škarkovy branky. Plzeňané proto brali dva body, Jihlava odjela domů s jedním.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Věděli jsme, že narazíme na soupeře, který hraje skvěle dozadu. Mají výborné bruslaře, byli na nás dobře připravení. Nebylo to vůbec lehké utkání, musím říct, že jsme za dva body strašně rádi. Prohrávali jsme, ale naštěstí rychle vyrovnali. Ve třetí třetině jsme měli tlak do brány, ale spoustu střel soupeř zblokoval a brankář skvěle chytal. Celkově utkání hodnotím pozitivně, jsme moc rádi a šťastní za dva body, Jihlava hrála nesmírně sympaticky. Byl to nejnepříjemnější soupeř, který v Plzni letos nastoupil.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme zklamaní, že jsme dostali rozhodující branku v prodloužení, ale jeli jsme se sem na druhou stranu s velkou pokorou, protože k domácím jsme měli respekt. Kluci k tomu přistoupili skvěle, byli jsme domácím rovnocenným soupeřem a občas jsme domácí i přehrávali. Zkušenost a šikovnost při vytvoření příležitostí se nakonec ukázala, my jsme to zase vyrovnávali bojovností a musím i pochválit Jakuba Škarka, který pochytal mnoho střel. Odvážíme si sice jen bod, ale i tak musím tým pochválit.

Fotogalerie

Související články

Z pozice lídra přivítají indiáni nováčka z Jihlavy!

Preview

Jsou to nejcennější body, které jsme letos doma urvali, hlásí Michal Moravčík

Ohlasy

Aktuálně na webu

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!

Jiříček v U18

David Jiříček cílí na své druhé letošní mistrovství světa! Na MS U18 ale míří i další Plzeňáci!