PLZ - KOM 5:4 – Pod bůra pro úřadujícího mistra se připodepsal hattrickem Indrák!

Plzeň – Již podruhé v řadě se díky prohozenému pořadatelství na západě Čech představila brněnská Kometa. A opět z toho byla parádní přestřelka, která nyní přivála tři body indiánům.

24. , út 21.11.2017, 17:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno
5:4
2:3, 3:1, 0:0
Branky a nahrávky: 11. Indrák (Gulaš, Čerešňák), 14. Preisinger (Schleiss, Jones), 24. Indrák (Kratěna, Gulaš), 28. Indrák (Mertl, Gulaš), 30. Straka (Preisinger, Čerešňák) – 7. M. Erat (Nečas, J. Krejčík), 17. R. Zohorna (Nečas), 20. Mallet (H. Zohorna), 40. R. Zohorna (Dočekal, Haščák). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4.
Rozhodčí: Bulanov, Petružálek – Barvíř, Blümel
Vyloučení 5:6
Využití 0:1
V oslabení 3:1
Střely na branku 34:27
Zblokované střely 13:9
Hity 14:11
Vhazování 45:30
Diváci 6969
HC Škoda Plzeň M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Kratěna, Mertl, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Indrák (A) – Straka, Preisinger, M. Chalupa – Schleiss, Kodýtek, Hollweg (A).
HC Kometa Brno Vejmelka (Čiliak) – Barinka, O. Němec, L. Vágner, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), L. Čermák (C), M. Erat (A) – Dočekal, Nahodil, Haščák – T. Svoboda, Hruška, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – R. Zohorna.

Komentář

Již v první minutě odšpuntoval dnešní zápas Erat, který se zjevil mezi kruhy, ranou na lapačku si na Svobodu nepřišel. Na druhé straně odpověděl nikým nehlídaný Kracík na levém kruhu, i Vejmelka ale změnu skóre nepřipustil. Další gólovku měl na holi Zaťovič, který pláchl domácí obraně, ovšem po kličce do bekhendu mezírku mezi betony gólmana nenašel. V přesilové hře to již Brňanům vyšlo. Osamocený Martin Erat na pravém kruhu měl dostatek času zamířit ke vzdálenější tyči. Indiány obdržená branka probrala a Vejmelka se měl rázem co ohánět, aby si poradil s dorážkou Mertla a po chvilce i Moravčíka. Ale i on se musel sklonit v oslabení. Neudržel dělovku Gulaše pár kroků za modrou z první a s bleskurychlou dorážkou přispěchal Miroslav Indrák. Za nedlouho poté předvedli indiáni skvělé napadání. Po získání puku diváky pobavili velkoparádní akcí na jeden dotek cik-cak napříč útočným pásmem, kdy po ose Jones – Schleiss zakončil do prázdné Miroslav Preisinger. Jenže ani toto vedení netrvalo příliš dlouho. Radim Zohorna nabral rychlost na modré, po pravé straně se protáhl až před Svobodu, jehož překonal po dlouhé kličce. Obrana Západočechů vůbec nepracovala dobře a trest přišel při vlastní přesilové hře. Devět sekund před úvodní sirénou pláchl všem na ledě Alexandre Mallet a zakončil do pravého horného růžku.

Úvod prostřední časti se nesl ve znamení vyloučení, až vše uťal mohutným nápřahem na pravém kruhu Miroslav Indrák a neomylně zamířil na bližší růžek. Další obrat v duelu byl téměř na světě po příhře Kracíka zpoza branky na Stacha, ten ovšem z první zamířil pouze do hrudi Vejmelky. Lépe si v podobné pozici vedl po pasu Mertla Miroslav Indrák, který dokonal hattrick a spousta fanoušků tak musela z Home Monitoring Arény odcházet do zimy bez čepice. V polovině utkání poprvé jeden z týmů pláchl do trháku. Petr Straka dostal mnoho prostoru mezi kruhy a krásnou ranou o levou tyč přivál fanouškům vytouženého bůra. Jihomoravané poměrně brzy po povedené teči Svobody na brankovišti docílili snížení, to však pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebylo uznáno. Před druhou sirénou zachyboval v útočném pásmu Jones, na Svobodu se řítil Dočekal, ale ztroskotal po dlouhé kličce na levém betonu Svobody. Domácí gólman se čtyři vteřiny před sirénou mohl uvztekat, ale spoluhráči jej nechali na holičkách a dovolili na brankovišti snížit Radimu Zohornovi. Zápas tak před poslední periodou dostal nový náboj.

Poslední dvacetiminutovka započala dvěma rychle po sobě jdoucími oslabeními Západočechů, ve kterých dvakrát z první z levého kruhu pálil proti bývalým spoluhráčům Svoboda. Poprvé trefil Skleničku, podruhé zamířil příliš nad. Nepříjemný byl i tečovaný pokus od modré Němce, ten skončil na betonech muže s maskou Plzně. Za domácí zvedl útočný prapor obránce Moravčík. Hezky se na modré zbavil protihráče, Vejmelka sklapl betony včas. Levým vzápětí podržel svůj tým proti Mertlovi pálícímu z první z mezikruží. Stejný hráč se v podobném prostoru zjevil i při dalším střídání, tentokrát musel gólman Komety do zbroje povolat lapačku. A do třetice stejný fantom. Protáhl se středem kluziště přes dva protihráče až na brankoviště, kde po krátké kličce do bekhendu nalezl pouze vyrážečku Vejmelky. Za obranu Jihomoravanů se dostal i Kracík. Tísněný z levé strany pokusem na vzdálenější tyč neuspěl. 69 vteřin před třetí sirénou si trenér Zábranský vyžádal oddechový čas a povolal do hry šest bruslařů. To však byl nucený ukončit Vincour faulem na Kratěnu, který si již rovnal touš na zamíření do opuštěné klece. Stejně jako v prvním měření sil tak diváci na západě Čech viděl devět branek, tentokrát se ale mohli radovat z vítězství svých barev.


Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Odehráli jsme asi nejhorší utkání, co se týče defenzivy, bylo tam až příliš mnoho chyb. Naštěstí jsme byli produktivní vepředu, díky čemuž jsme získali tři body. Na můj vkus tam ale bylo až příliš obranných chyb.“

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Bylo to nadstandardní utkání, nemůžeme hráčům upřít bojovnost a nasazení. Zlepšila se i produktivita, domácí zápas získali díky přesilovým hrám. Škoda, že nemáme nakonec ani jeden bod, což nás mrzí, ale hráčům opravdu nemůžeme za bojovnost nic vyčítat.“

Fotogalerie

Související články

Odveta! Indiáni opět na svém ledě přivítají Kometu

Preview

Útočné akce nám vychází, snad se to divákům líbí, doufá Miroslav Indrák

Ohlasy

Aktuálně na webu

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!

Jiříček v U18

David Jiříček cílí na své druhé letošní mistrovství světa! Na MS U18 ale míří i další Plzeňáci!