ČF3: SLA – PLZ 7:3

ČF3: Junioři podruhé v sérii ztratili dvoubrankový náskok

Plzeň – Indiáni se poprvé ve čtvrtfinálové sérii vydali na led soupeře, v Praze se hrálo o zisk mečbolu.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

7:3
2:2, 3:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Šmerha, 15. Furch (Hejda), 24. Patočka (Šmerha, Furch), 31. Patočka (Šmíd, Furch), 37. Furch (Patočka), 54. Šteiner (Šergl), 59. Patočka (Šmerha, Šmíd) – 5. Chalupa (Vavřička, Sysel), 9. Roubal (Kaňák, Vavřička), 28. Pour (Kvasnička, Eret). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 7:3.

HC Slavia Praha

Šorf (Vecka) – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Valík, Steinocher – Furch, Šmerha, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Kolouch, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Martínek.

Kolář (Beran) – Kvasnička, Kačena, Staněk, Váchal, Kaňák, Sysel – Chalupa, Reitspies, Červenka, Hanzlík, Markov, Vavřička, Pour, Roubal J., Kovařík, Vracovský, Eret, Roubal D., Rubner.

Tomáš Vracovský 0 0 0 -1 2

Sešívaná bitva proti Plzni se hned od začátku rozhořela na plné obrátky. Už v 5. minutě ale domácí museli sklopit hlavy. Po Vavřičkově přihrávce od levého mantinelu otevřel skóre Matěj Chalupa, který si bez problému zpracoval nabízený puk a zasunul ho k pravé tyčce.

Plzeňská radost navíc měla ještě pokračování. V čase 08:10 rozjásal západočeskou střídačku Josef Roubal. Ten dostal od Kaňáka nabito mezi kruhy a bez zaváhání propálil Šorfa.

Slávisty však inkasované branky nezastrašily. Zhruba v polovině prvního dějství snížil na rozdíl jediné trefy Tomáš Šmerha. Červenobílý útočník uzmul kotouč na vlastní obranné polovině, prohnal se s ním přes celé hřiště a sóloakci zakončil ranou z levého kruhu, jež zapadla pod víko Kolářovy svatyně.

O pět minut později bylo vyrovnáno. Hejda prověřil Koláře projektilem od modré, který plzeňský gólman pouze vyrazil do oblasti mezikruží, odkud nekompromisně zacílil Aleš Furch.. Po návratu z kabin navíc domácí dokonali obrat. Furch dostal přihrávku na pravý kruh, odkud ještě přistrčil kotouč na Matouše Patoučku, jenž se dělovkou z mezikruží nemýlil.

V čase 27:39 si Jakub Pour krásně najel od pravého mantinelu mezi kruhy a ranou zápěstím srovnal skóre. Ve chvíli, kdy se lámala půlka duelu, zacílil od modré Šmíd. Kolář jeho projektil vyrazil jen k Matouši Patočkovi, který poslal kotouč za záda plzeňského gólmana.

Třicátásedmá minuta znamenala další úder Slavie. Aleš Furch si počkal mezi brankovištěm a pravým kruhem, kam zamířil kotouč po přihrávce Patočky. Červenobílá čtyřka následně doklepla puk do sítě.

Šest minut před závěrečnou sirénou se puku hned po vhazování zmocnil Šergl, který posunul na Davida Šteinera. Ten si nabruslil před Berana a poslal kotouč za brankovou čáru. Cenné vítězství dokonal opět Matouš Patočka. V 59. nejen uzavřel skóre zápasu sedmým gólem Slavie, navíc dovršil vlastní čistý hattrick. Sešívaní tak získali před čtvrtým zápasem výhodu mečbolu.

Milan Antoš (HC Slavia Praha): „Přestože jsme prohrávali 0:2, dokázali jsme vyrovnat a dostat se do takového stavu, že jsme začali věřit ve vítězství. Kluci hráli výtečně, výborně plnili taktické plány. Plzeň je ale tak silná, že jakmile má možnost vystřelit na bránu, většinou z toho padne gól. Na to si musíme dát pozor. Zápas byl podle mě celkově hodně rychlý a atraktivní. Myslím, že kdo se přišel podívat, musel se mu hokej líbit.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Slavia byla lepší, dala víc branek a zaslouženě vyhrála. Domácí byli důraznější v osobních soubojích a šli si za vítězstvím víc, proto nakonec mohou slavit výhru.“