PLZ – LIB 7:3 - Po Karlových Varech si vánoční nadílku odvezl i Liberec!

Plzeň – Poslední domácí duel před Štědrým dnem roku 2018 začal hodně od podlahy – vždyť již v první třetině viděli fanoušci šest branek.

27. , st 19.12.2018, 17:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec
7:3
4:2, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 1. Jan Kovář (Gulaš, Jones), 2. Indrák, 11. V. Němec (Jones, Kratěna), 11. Allen (Eberle, Straka), 36. Kodýtek (Gulaš, Pulpán), 44. Gulaš (Jan Kovář, Stach), 58. V. Němec – 14. M. Kvapil , 17. Birner (Valský, L. Hudáček), 55. L. Krenželok (Valský). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.
Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Brejcha, Jelínek
Vyloučení 4:7, navíc Indrák (PLZ) 10 min.
Využití 2:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 33:26
Zblokované střely 18:12
Hity 16:14
Vhazování 29:28
Diváci 4231
HC Škoda Plzeň Frodl (Miltchakov) – J. Kindl (A), Jones, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Indrák (A), Jan Kovář, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Kratěna – V. Němec, Preisinger, D. Kindl – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner.
Bílí Tygři Liberec Will (11. Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Doherty, Havlín – Birner, Redenbach, L. Hudáček – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Valský – M. Zachar, J. Vlach, Ordoš.

Komentář

Již po čtyřiadvaceti vteřinách hry oslovil Gulaš zpoza branky před ní Jana Kováře, který z první načal dnešní střelecký výčet. Jen něco málo přes minutu se na západě Čech čekalo na další oslavu. Střelec se proměnil v asistenta, našel od levého mantinelu před Willem osamoceného Miroslava Indráka, který zakončil pod horní tyč. Hostům se poté nevydařilo ani první oslabení. Domácí svírali svého soupeře, až mohutně od modré napřáhl Nick Jones a propálil vše, co mu stálo v cestě. Za zhruba půlminutku již Liberec střídal gólmana. Rychlý výpad svých barev zakončil Conor Allen po příhře Eberleho. Pak už o sobě daly vědět i šelmy. Valský z pravého rohu předložil na brankoviště Marku Kvapilovi, který z první procedil touš do sítě mezi betony Frodla. Vzápětí mohl pohodlný náskok indiánům vrátit z nařízeného trestného střílení Gulaš, střelou z pravé strany sice Schwarze překonal, radost mu ovšem zhatila levá tyč. A tak přišla zápletka. Tísněný Michal Birner dokázal sáhnout do nahození Valského od modré a ukončil tak parádní šestigólovou třetinu.

Navázat na ní mohl zkraje prostřední periody Gulaš, teč Indrákovy střely ale puk poslala těsně mimo. Naopak na dostřel málem Tygry dostal Redenbach, v úniku ovšem taktéž minul. Ranami od modré zase na Schwarze nevyzráli Jakub Kindl a Jones. Činil se i Frodl, jenž se nadvakrát na svém brankovišti vypořádal se Ševcem. A navíc právě po jeho faulu Škoda zkompletovala bůra. Gulaš opět zpoza branky před ní oslovil spoluhráče, nyní Petra Kodýtka spíše u pravého kruhu, jenž odčaroval kouzlo Marka Schwarze. Ten i přesto ještě bravurně zakročil lapačkou proti Kaňákově bombě od modré.

Poslední dějství začalo opět gólově. Kovářova rána z první z osy hřiště byla sražena přímo k Milanu Gulašovi, který rovněž bez rozmýšlení poslal z levého kruhu touš směr brána. Poté si oba hráči své role málem prohodili. Střílená přihrávka našla před Schwarzem hůl čerstvé posily Západočechů a výsledkem snažení byla tyč. Hezkou tečí se na druhé straně prezentoval i Jelínek, Frodl ovšem prokázal své velké kvality. Jenže poté i on klopil hlavu. Podobná situace jako u druhé trefy šelem - pokus Valského ještě usměrnil mimo dosah muže s maskou Plzně Lukáš Krenželok. Poslední slovo si však ve velké přestřelce přeci jenom vzali domácí. Konkrétně Vojtěch Němec, který si vybojoval kotouč na Havlínovi, nabral směr brána a bekhendovým zakončením mezi betony završil dnešní desetigólové představení.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Podařil se nám úvod utkání, chtěli jsme do toho po reprezentační přestávce vlétnout. Už prvních deset minut rozhodlo zápas, ale ještě jsme dvěma zbytečnými chybami dostali soupeře do hry. Musíme uznat kvalitu soupeře, protože Liberec má zkušené a výborné mužstvo. Nám ale dnes vyšly přesilovky i oslabení.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): S příchodem Jana Kováře Plzeň zkvalitnila svoji sílu v zakončení a dnes byla velmi produktivní. První desetiminutovka rozhodla. Zkoušeli jsme se vrátit do zápasu, dostali jsme se dvěma góly zpět. Ve druhé části následovala pasáž, kdy šance měly oba týmy, mohli jsme zlomit domácí kontaktním gólem na 3:4, ale naopak jsme inkasovali a už se nevzpamatovali.

Související články

Plzeň přivítá Liberec, začíná druhá polovina základní části!

Preview

Milan Gulaš #77: Hokej s Kovářem je radost, krize je definitivně za námi

Ohlasy

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!