VIT - PLZ 2:1 - Inkasovaný gól při vlastní přesilové hře zhatil bodové myšlenky

Plzeň - Předposlední duel roku 2018 zavál indiány na dalekou cestu do Ostravy. Domácí také jako první udeřili, když se prosadila dvojice plzeňských odchovanců - střílející Lev a skvěle clonící Schleiss.

30. , pá 28.12.2018, 17:30
Ostravar Aréna
HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň
2:1
1:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Lev (O. Roman), 49. P. Zdráhal (Kucsera) – 33. Gulaš.

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Tošenovjan, Ganger
Vyloučení 3:5
Využití 1:0
V oslabení 1:0
Střely na branku 28:25
Zblokované střely 5:9
Hity 19:15
Vhazování 22:30
Diváci 8399
HC Vítkovice Ridera Bartošák (Dolejš) – Výtisk (A), D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Poletín, Szturc (A) – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal.
HC Škoda Plzeň Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák – Indrák (A), Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Stach, Kracík, Kratěna – V. Němec, Preisinger, D. Kindl – Straka, Kodýtek, Eberle.

Komentář

Hned v úvodu utkání putovali indiáni do čtyř, situaci ovšem ustáli. V největší šanci totiž Frodl vychytal Stránského pokus z levého kruhu. Na podobnou střeleckou parketu si poté vybruslil Mrázek, ani on skórem nepohnul. Za hosty po přihrávce na modrou zpět do druhé vlny pálil Vráblík, taktéž Bartošák situaci ustál. Na druhé straně se lapačkou vytáhl mág Západočechů, když po chybě v obraně spoluhráčů zakončoval Szturc. Neujala se ani rána kapitána, když dělovka Gulaše minula zařízení. Poté se ovšem již střelecká listina poprvé poskvrnila. Souhra plzeňských odchovanců vyústila ve vedení Vítkovic. Jakub Lev mohutně napřáhl na modré a skvělou práci na brankovišti odvedl Jan Schleiss. Rychlou odpověď měl na holi Kratěna, který si sjel k tyči branky domácích, zakončení po ledě ale zastavil beton jejího strážce. Úvodní perioda tak skončila fotbalovým výsledkem.

Druhé dějství načal ranou od modré Kucsera, Frodl dobře viděl a touš bez problémů zpacifikoval. Z podobné pozice pálili i hosté, ovšem puk zastavil helmou Poletín a musel být ošetřován. Poté se mezi kruhy zjevil Čerešňák, tvrdou bombou ale minul zařízení. Do podobné pozice na druhé straně najížděli i Mrázek či Roman, gólmani však (nejen) dnes hráli prim. I ten domácí však kapituloval. Milan Gulaš totiž se spoluhráčem u zadního mantinelu vybojoval puk, vybruslil s ním k levému kruhu a zamířil přesně k bližší tyči. Dvě šance měl poté na návrat vedení pro své barvy Roman, jednou však minul zařízení, podruhé nevyzrál na Frodla. Na druhé straně to zkoušel ještě Čerešňák, jeho tečovaný pokus nakonec skončil mimo.

Poslední část načal Roman, jenže z předbrankového prostoru minul. Aktivnější tou dobou byli Západočeši, dokonce vybojovali i početní výhodu, ta se jim ovšem paradoxně stala osudná. Nejprve se ještě v oslabení neujala střela přes obránce Olesze, poté ale Patrik Zdráhal pláchl všem na ledě, nic nevymýšlel a uspěl tvrdou ranou k tyči. Za nedlouho poté mířil puk na Lva na brankovišti, dobře jej ale odzbrojili hostující beci. Kuscera si zase vybruslil od mantinelu do palebné pozice, na brankáře modrobílých si nepřišel. V závěru utkání putovali indiáni za katr, tlak tedy mohli vyvinout až prakticky v poslední minutě. To se jim povedlo v šesti bruslařích, jenže střelu Němce zblízka bravurně zneškodnil Bartošák lapačkou. Indiáni si tak na dalekou cestu domů bodík nezabalili.


Ohlasy trenérů

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): „Chytali jsme se na velký boj od začátku až do konce, což se bezezbytku potvrdilo. Až na závěr druhé periody, kdy jsme byli pod obrovským tlak, jsme taktiku plnili. Klukům musíme poděkovat za výborný týmový výkon, získali jsme důležité tři body.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Nezačali jsme dobře, trošku jsme chrápali a soupeř byl aktivnější. Pramenila z toho i obdržená branka. Když jsme vyrovnali, trošku jsme se začali nadechovat. V závěru druhé části jsme byli lepší, vytvořili jsme si šance, ale nepodařilo se nám je proměnit. Ve třetí třetině se přelévaly pasáže v tom, kdo byl lepší. Bylo to buď a nebo. Všechno vyvrcholilo inkasovaným gólem v naší přesilovce, který nás zabil. Vypovídal o tom, jak byli někteří hráči nastaveni. Ze zápasu si ale musíme vzít to pozitivní.“

Související články

Plzeň se v závěru roku 2018 vydává do daleké Ostravy!

Preview

Miroslav Indrák #95: Musíme teď pořád bodovat a ne ztrácet zápasy!

Ohlasy

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!