PLZ – OLO 1:2 - Velká bitva pro Olomouc! Plzni nestačilo ani 51 střel

Plzeň – Indiáni se na závěr týdne představili před svými fanoušky, přivítali Olomouc. Nezačali ovšem dobře, první část prohráli 0:2, navíc přišli o Vojtěcha Němce.

48. TV , ne 24.2.2019, 18:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Olomouc
1:2
0:2, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 36. Jones (Preisinger, Straka) – 7. Jergl (Škůrek, J. Knotek), 20. Irgl. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Rozhodčí: Pražák, Petružálek – Gerát, Hynek
Vyloučení 4:9
Využití 0:0
V oslabení 0:1
Střely na branku 51:20
Zblokované střely 18:8
Hity 15:8
Vhazování 39:34
Diváci 4511
HC Škoda Plzeň Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Vráblík, Allen, Jones, Moravčík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Preisinger, Kodýtek – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Kantner, Nedorost, Indrák (A).
HC Olomouc Lukáš (Mokrý) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Ondrušek (A), L. Rutar – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – J. Káňa, Handl, V. Tomeček – Mráz.

Komentář

Utkání odšpuntoval Laš, ke kterému se šťastně odrazil kotouč mezi kruhy, avšak střela mířila mimo. Z podobné pozice zakončoval přečíslení dva na jednoho Knotek, jenže mířil jen na střed branky. Poté byl nevybíravě poslán na mantinel Vojtěch Němec a nakonec opustil Arénu na nosítkách. S vendetou přispěchal Gulaš, který se prokličkoval až před Lukáše, jenže přestřelil. To na druhé straně udeřilo. Aleš Jergl doklepl do sítě ránu Škůrka od modré, přestože se Frodl čílil, že byl zjevně ve svém brankovišti atakován. Odpovědět se snažil Allen, dvěma bombami od modré si ale na Lukáše nepřišel. Nevedlo se ani Vráblíkovi, který si sjel mezi kruhy. Modrobílí následně nevyužili dlouhou početní výhodu pět na tři a čtyři na tři, což Hanáci potrestali. I ve čtyřech dobře napadali domácí rozehrávku, puk získal Zbyněk Irgl a prakticky z nulového úhlu zavěsil pod břevno. Západočechům tak v této periodě nepomohla ani trojnásobná střelecká převaha 24:8.

Prostřední dějství načal Pulpán ranou z levého kruhu a orazítkoval břevno. Za hosty v početní výhodě odpověděl Jergl, jeho tečovaný pokus ale Frodl stihl vyrazit. Nevedlo se ani Ondruškovi, který z mezikruží vyražený kotouč poslal mimo. Po návratu z trestné lavice se zase hned do protiútoku zapojil Kindl, jenže mířil až příliš přesně, do tyče. Následně dorážel ránu Moravčíka od modré na brankovišti Kracík, Lukáš mezírku mezi betony nenechal. Recept na něj našel až Nicholas Jones, který se opřel z plné jízdy do puku pár kroků za modrou. Za vyrovnáním se po chvilce hnal Kantner, dělovka z levého kruhu byla ale nadzvednuta nad. Nevedlo se ani Allenovi, jehož příhravka v situaci dva na jednoho neprošla. Drama tak na západě Čech mohlo pokračovat…

Třetí periodu načal Laš, který se před Frodla natlačil z levé strany, bekhendem ale neuspěl. O něco lépe mířil Preisinger z levé strany a přidal třetí brankovou konstrukci Plzně v utkání, konkrétně bližší tyč. Poté se mezi kruhy prokličkoval z levého kruhu Gulaš, Lukáš zakročil ramenem. Hřbetem lapačky zase vytěsnil Kracíkovo zakončení v situaci tři na jednoho. Naopak nemusel zasahovat, když se na brankovišti kolem svého strážce obtočil Nedorost, protože plzeňský forvard nemířil přesně. V závěru utkání nabídli hosté domácím výhodu přesilové hry, kterou indiáni ještě podpořili odvoláním gólmana. Zajímavou šanci měl Indrák, který dostal příhru na brankoviště, byl však Lukášovi příliš blízko. Více již modrobílí nestihli a vycházejí tak bodově naprázdno. Nepomohla jim ani střelecká převaha 51:20.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Věděli jsme, že přijede soupeř, který bojuje o body, postavení v tabulce. Olomouc má tým postavený na velmi dobré defenzívě, na rychlých protiútocích, blokovaných střel, osobních soubojích. Bohužel jsme do utkání nevstoupili dobře, dostali jsme branku a druhou dvacet vteřin před koncem první třetiny, to se nesmí stávat. Když opomenu i jiné aspekty, které v utkání proběhly, tak jsme si zápas prohráli sami."

Zdeněk Moták Zdeněk Moták (HC Olomouc): "My jsme věděli, že budeme čelit až brutální ofenzivní síle domácího týmu. Ta byla podpořena ještě našimi častými vyloučenými, kterých bylo opravdu hodně. Bohužel kvůli početní nevýhodě jsme nemohli ukázat jak hrajeme v pěti hráčích. Já jsem rád, že můžu poděkovat svým hráčům, hráli výborně do obrany. Podali bojovný výkon. Dali jsme o branku více než soupeř, což znamená, že jsme dle mého i zaslouženě vyhráli."

Fotogalerie

Související články

Nedělní hokejový večer! Do Plzně míří Olomouc!

Preview

Roman Vrablík #90: Snažili jsme se do nich tlačit, ale bohužel to dnes nevyšlo

Ohlasy

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!