LUG – PLZ 2:3 – Čtyři ze čtyř! Indiáni již nyní ovládli základní skupinu Ligy mistrů!

Plzeň – Západočeši dnes sehráli již čtvrtý zápas Ligy mistrů, střihli si ve Švýcarsku odvetu prvního vzájemného zápasu s Luganem.

4. , ne 9.9.2018, 19:45
Cornèr Arena
HC Lugano - HC Škoda Plzeň
2:3
0:2, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 51. Hofmann (Cunti, Walker), 59. Hofmann (Lajunen, Chorney) – 16. Gulaš (Němec, Nedorost), 19. Němec (Stach, Nedorost), 35. Kaňák (Stach). Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Rozhodčí: Piragić, Stricker – Kovacs, Altmann
Vyloučení 7:5
Využití 1:2
V oslabení 0:0
Střely na branku 30:27
Zblokované střely 9:15
Vhazování 27:26
Diváci 3689
HC Lugano Merzlikins (Müller) – Chorney, Jecker, Ronchetti, Wellinger, Loeffel, Riva, Matewa – Lapierre (C), Lajunen (TS), Hofmann – Walker, Sannitz (A), Klasen – Bürgler (A), Cunti, Romanenghi – Jörg, Morini, Reuille – Bertaggia
HC Škoda Plzeň Miltchakov (Frodl) – J. Kindl (A), Čerešňák, Allen, Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš (C) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour

Komentář

Duel načaly oba celky střelou z levého kruhu, Lapierre i Němec ale skórem nepohnuli. Nebezpečněji již vypadal rychlý protiútok domácích, který byl vykombinován na střed na Walkera, ten však polodkrytou klec Plzně minul. Na druhé straně z podobné pozice střílel Jakub Kindl, ještě dorážel Stach, Merzlikins byl na místě. Změnu skóre tak přineslo až první vyloučení zápasu. Osm vteřin před návratem Chorneyho na led nádherně napříč pásmem našel Němec Milana Gulaše a ten z první div neprotrhl síť. Lugano se nepoučilo a po chvilce dokonce muselo do tří a to byla znovu parketa pro modrobílé. Nedorost oslovil od tyče k tyči Stacha, ten vrátil ještě na střed, odkud Vojtěch Němec neměl problém trefit klec soupeře. Těsně před sirénou ještě mohl náskok svých barev navýšit Indrák po přihrávce zpoza klece, na brankovišti ale nedokázal dostatečně zvednout kotouč.

Prostřední část načala vyloučení na obou stranách, ani jedno z mužstev si ale v početní výhodě nevedlo příliš dobře. Až při hře v pěti na obou stranách se zprava natlačil Cunti až před Miltchakova, ten odolal. Za Plzeň odpověděl Straka z levého kruhu, dělovkou ale jen vyprášil beton muži s maskou Lugana. Následně Bürgler obdržel pas od Klasena zpoza branky před ní, gólman indiánů svůj tým podržel. Podobně jako Merzlikins, když se před ním zjevil osamocený Kodýtek. Gól visel ve vzduchu a také přišel. Lukáš Kaňák si sjel od modré až k pravé tyči, kde jej povedeným pasem oslovil Stach a Západočeši mířili za vítězstvím ve skupině. Domácí se rychle pokusili o korigování stavu, ovšem Miltchakov skvěle zasáhl ramenem proti úniku Bertaggia, po chvilce zvládl i kličku Walkera.

V úvodu poslední dvacetiminutovky nejprve švýcarský celek nevyužil početní výhodu a jen co se Plzeň dostala do plného stavu, málem udeřila. V přečíslení dva na jednoho předal Gulaš Nedorostovi, ten to však měl na bekhend a ani nadvakrát neuspěl. Další oslabení se již Západočechům vymstilo. Cunti přihrál z kruhu na kruh Grégory Hoffmanovi, jenž z první udeřil. Tříbrankový náskok málem brzy vrátil Plzni Novotný, kterého na zadní tyči našel Gulaš, puk ale zamířil mimo. Drama tak nabralo na obrátkách v závěru. Lugano zkusilo hru v šesti, ve které zůstal trestuhodně neobsazený před brankou opět Grégory Hoffman, který ranou z první využil příhru Lajunena od zadního mantinelu. Více toho ale již Západočeši soupeři nepovolili a jako jediní v Lize mistrů ještě neztratili ani bod a zajistili si tak dopředu první místo ve skupině!


Ohlasy trenérů

Gred Ireland (HC Lugano): “Neodehráli jsme špatné utkání, i za stavu 0:3 jsme měli řadu příležitostí skóre otočit. Nevyužili jsme na rozdíl od soupeře ale přesilové hry, ovšem výkon se po celý zápas zlepšoval. Doufám, že to tak bude i v průběhu sezóny.”

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): ”Lugano na nás vlétlo, mělo dobrý pohyb. My jsme se dostali do hry díky dobrým přesilovým hrám, kde to kluci dobře sehráli a to nás uklidnilo a začali jsme hrát to, co jsme chtěli.”

Související články

Další cesta v CHL vede do Švýcarska, modrobílí podruhé změří síly s Luganem!

Preview

Oba venkovní zápasy jsme zvládli na jedničku, celý tým předvedl kvalitní výkony, těší Jakuba Kindla

Ohlasy

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!