ČF4: ​OLO - PLZ 2:3 - Bitva jako u Verdunu! Indiáni hlásí srovnání série!

Plzeň - Veledůležitý zápas čekal na modrobílé na Hané. Po dvou nezdarech v prodloužení čelili dnes totiž možnému zisku mečbolu domácí Olomouce.

ČF4. TV , so 23.3.2019, 17:00
ZS Olomouc
HC Olomouc - HC Škoda Plzeň
2:3
0:0, 0:0, 2:3

Branky a nahrávky: 54. Nahodil (Jergl, Škůrek), 57. Kolouch (J. Káňa) – 42. Allen (Nedorost), 51. Straka (Allen), 57. Gulaš (Čerešňák). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Bryška, Tošenovjan
Vyloučení 7:9
Využití 1:2
V oslabení 0:0
Střely na branku 36:39
Zblokované střely 8:19
Hity 8:6
Vhazování 36:40
Diváci 5500
HC Olomouc Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Dujsík, Matai – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – J. Káňa, Kolouch, Holec.
HC Škoda Plzeň Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Allen, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, L. Kaňák – Nedorost, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Pour, Kracík, Indrák (A) – V. Němec, Preisinger, Stach – Straka, Kodýtek, Eberle.

Komentář

První ostřejší zákrok čtvrtého čtvrtfinále zapsal Konrád, který špatně viděl dělovku Pulpána od modré, přesto zvládl puk vyrazit. Na druhé straně z mezikruží vypálil Ondrušek, rána byla zblokována. Poté Frodl pouze betonem vyrazil bekhend Ondruška, domácí se ještě jali dorážky, ta byla nepřesná. Olomouc mohla zahrozit také z přečíslení, skvěle se ale vrátil Allen. Nejblíže tak byl brance až Irgl, který se protáhl do palebné pozice a rozezvučel tyč. Stejný hráč ovšem po chvilce chyboval a poslal tváří v tvář Konrádovi Preisingea, muž s maskou kohoutů zakročil betonem. Když poté z mezikruží jen těsně minul levou tyč Straka, odcházelo se do kabin za bezbrankové remízy. Indiánská převaha střel přitom byla 14:3.

Prostřední periodu odšpuntoval Ostřížek, který se dostal do úniku, ale byl dobruslen a odzbrojen. Poté našel Ondrušek před brankou Knotka, jenž z otočky jen těsně minul zařízení. Přečíslení tří na jednoho následně zakončoval Strapáč, na Frodla si nepřišel, stejně jako dorážející Burian a Irgl. V početní výhodě už už zvedal ruce nad hlavu Knotek. Forvard domácích sice strážce plzeňské svatyně překonal, černý nesmysl ale spoluhráči odpálili z brankové čáry do bezpečí. Sám na levé straně zase zůstal Jergl, z první si na něj počíhala lapačka Frodla. Ten musel čelit i přečíslení Irgla se Strapáčem, gól ovšem ne a ne přijít. Zkusil to i Kovář, jehož střelu tělem schoval Nedorost, Konrád odolal. Podobně jako těsně před druhou přestávkou, když stejný hráč tečoval ránu Allena od modré.

Na první gól utkání se čekalo ve třetí části pouze rovných sedmdesát vteřin. Nedorost se ještě dorážkou na brankovišti neprosadil, Conor Allen číhající na pravém kruhu již ano. Navýšení náskoku měl na holi v samostatném úniku Moravčík, svižnou střelu do horního růžku lapil Konrád lapačkou. Naopak srovnat stav mohl z mezikruží Nahodil, Frodl vytěsnil mimo tři tyče rukou. Rozvlnit síť se také málem povedlo Preisingerovi, ke kterému se touš odrazil od zadního mantinelu po nepřesně ráně Čerešňáka od modré, Konrád zvládl zakročit. Nedosáhl ale na příkladnou dělovku Petra Straky z pravého kruhu pod břevno v situaci dva na jednoho s Petrem Kodýtkem. Vzápětí Škůrek namazal Stachovi na vlastní brankoviště, ten zamíchal kotoučem a trefil tyč, dorážkou pak obránce soupeře. A tak platilo otřepané: „Nedáš – dostaneš.“ Sudí po výměně názorů mezi Moravčíkem a Holcem hostujícímu hráči přidali dvě minuty navíc a kohouti v přesilové hře udeřili. Po tuhých bojích u pravého mantinelu poslal kotouč na úplně osamoceného Jergla na druhé straně Škůrek, ten ještě našel před branku najíždějícího Lukáše Nahodila, jenže po kličce do bekhendu zavěsil pod břevno. Hra v šesti ovšem domácí poslala do čtyř a indiáni tohoto faktu dokázali využít. Milan Gulaš si najel z levé strany na osu hřiště a umístil svou střelu nad beton k pravé tyči. Za třiatřicet vteřin ale Hanáci opět byli na dostřel. Petr Kolouch hledal spoluhráče z levé strany, našel ovšem jen brusle vracejícího se Vráblíka, od níž se černý nesmysl odrazil za Frodlova záda. Jenže více již modrobílí nepřipustili. Navíc sami mohli ještě vítězství pojistit. Kovář nejprve nastřelil tyč, Strakovo ránu do prázdné klece Olomouce zase vyškrábl Irgl. Série se tak nyní vrací na západ Čech za stavu 2:2.  


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Viděli jsem utkání na jehož začátku jsme byli lepším týmem. Ve druhé třetině pak byla lepší Olomouc. Ve třetí třetině to zpočátku vypadalo, že to bude o jednom gólu, ale těch branek tam nakonec napadalo víc. Musím říct, že jsem rád, že jsme o ten gól byli šťastnější my a srovnali stav série na 2:2."

Zdeněk Moták (HC Olomouc): "V téhle sérii se nám zrodil populární výsledek 3:2. V první třetině zápasu jsme byli pod tlakem a musím říct, že je pozitivní, že se nám dařilo hrát dobře dozadu. Tam jsme si nenechali vstřelit branku, i když jsme byli pod tlakem. Do druhé části jsme vstoupili o poznání lépe. Měli jsme tam gólové příležitosti, bohužel pro nás jsme je neproměnili. Bohužel ve poslední třetině bylo dlouhé vyloučení, které jsme nepřestáli a to byla chyba. Soupeř následně zvýšil na rozdíl dvou branek. Pořád jsme ale chtěli se zápasem něco udělat, jít až na úplný konec a odpracovat toho na ledě co nejvíc. Podařilo se nám snížit a měli jsme dobrou výchozí pozici pro to vstřelit třetí branku. Plzeň asi zaslouženě odváží bod."

Související články

Byl to obrovský boj, ale týmovostí jsme to uhráli, těší Václava Nedorosta

Ohlasy

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!