SF2: TRI - PLZ 2:3​ - Plzeň v rukou třímá historické semifinálové vedení!

Plzeň - Šestý vzájemný zápas indiánů a Ocelářů v sezóně a i pošesté se raduje hostující celek. Zajímavou tradici indiáni naplnili v semifinále bezezbytku a jsou tak na půl cesty do finále.

SF2. TV , čt 4.4.2019, 17:00
Werk Aréna
HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň
2:3
0:2, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 32. M. Kovařčík (Svačina, Dravecký), 51. Martin Růžička (P. Vrána, Chmielewski) – 9. Gulaš (Jan Kovář, Nedorost), 19. D. Kindl (V. Němec, Jones), 47. Indrák (Jan Kovář, Kracík). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka
Vyloučení 4:6
Využití 1:2
V oslabení 0:0
Střely na branku 31:31
Zblokované střely 10:9
Hity 14:10
Vhazování 34:28
Diváci 5 091
HC Oceláři Třinec Hrubec (Kantor) – M. Doudera, Roth, Galvinš, D. Musil, Dravecký (A), Matyáš, M. Adámek – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Chmielewski, Werek, Hrňa – Adamský (C), Polanský, Novotný – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
HC Škoda Plzeň Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, Indrák (A) – Kantner, Nedorost, D. Kindl – Straka, Kodýtek, Eberle.

Komentář

Duel odšpuntoval dělovkou od modré Čerešňák, Hrubec vyrazil. Obdobně si vedl také Frodl, který při oslabení dvakrát betonem vyzrál na Hrňu, jenž pálil vždy po křižné příhře z první. Prostor mezi nohama si musel hlídat i po chvilce, když se před něj ze strany natlačil Vrána. To modrobílí udeřili po třinácti vteřinách přesilové hry. Kovář našel krásným pasem z levého kruhu před branku najíždějícího Milana Gulaše, kterému prakticky pouze stačilo nastavit hůl. Rychle odpovědět mohl Michal Kovarčík, když dorážel ránu Polanského, jenže minul. Velkou šanci měl i Adamský, jenž v oslabení pláchl všem na ledě, jeho kličku ale muž s maskou indiánů ustál. Stejný hráč zkusil později v přečíslení s Polanským tvrdou ránu, kterou ještě dorážel Doudera, jenže mimo. Vše tak potrestal Denis Kindl, kterého v situaci dva na nikoho oslovil před prázdnou svatyni soupeře Němec.      

Prostřední periodu načal dělovkou od modré Roth, střela šla nad. Za hosty odpověděl Kantner, který využil domácího propadnutí v obraně, Hrubec svůj tým podržel. Poté se již skóre měnilo a byli to Oceláři, kdo využil početní výhodu. Na pravé straně rozjeli akci, kterou zakončoval rozjetý Michal Kovarčík z osy hřiště přesně do pravého horního růžku. Pohodlné vedení mohl brzy vrátit svým barvám zpět Gulaš, dorážku Kovářovy střely ale do sítě neprocpal. Hrozil také Hrňa, jehož do dobré šance vyslal Adamský. A také Cineciala, jenž jen tak tak nedorazil tečovanou ránu Matyáše.   

Poslední dvacetiminutovka začala zostra. Polanský oslovil Douderu na modré, jehož dělovku Frodl vyrazil přímo k Ciencialovi, ten však před poloprázdnou klecí minul. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Kracíkovu sraženou ránu si našel Kovář, jehož zakončení dorazil Miroslav Indrák z pravé strany. Slezané ovšem brzy duel zdramatizovali. Vrána kroužil a kroužil v pravém rohu, až našel Martina Růžičku, který z pozice pár kroků za modrou propálil vše, co mu stálo v cestě. Další trefu měl na holi Gulaš, jenž se ocitl sám před Hrubcem, ten vykopl betonem. Na druhé straně zase nebezpečně tečoval Adámkovu pobídku Hrňa, muž s maskou Škody předvedl bleskurychlé reflexy. Následovalo přečíslení, ve kterém Nedorost našel Eberleho, ten střelou po ledě nerozhodl. Mrzet ho to ale nakonec nemuselo, stejně jako v závěru Vráblíka, který  těsně minul opuštěnou klec domácích. Indiáni totiž i ve druhém utkání zvítězili a domů si vezou příjemné vedení v sérii.   


Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Náš výkon byl mnohem lepší než včera, kdy jsme tahali za kratší konec. Dnes to bylo velmi vyrovnané. Měli jsme v úvodu dostatek přesilovek, ale bohužel šance nám chyběly. Postupem času jsme sestavu stáhli na tři útoky a hra se zvedla, povedlo se nám soupeře zatlačit, vytvářeli jsme si možnosti. Ve třetí třetině se to tahalo, zápas byl urputný, ale klukům to nebylo souzeno. Můj tým zápas odmakal, hráli jsme srdcem, chtěli jsme to otočit. Snad to ocenili i diváci, kulisa byla parádní. Prohráváme 0:2, což je menší problém, ale věřím, že kluci se s tím popasují a venku zabereme. Neklesáme na mysli, v Plzni jsme letos už dvakrát vyhráli. Pro další zápasy by nás mohli posílit někteří hráči, kteří do série zatím nezasáhli. Věřím, že v Plzni uspějeme, porveme se o to a vrátíme sérii do Třince."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, šli jsme do vedení, pomohli jsme si přesilovkou, ale Třinec brzy snížil. Byl to spíš velký boj a přetahovaná o to, kdo udělá chybu a kdo využije šanci. Dnes jsme byli šťastnější. Na poradě jsme si řekli, že se musíme víc tlačit do branky a takový gól se nám povedl. Kluky bych chtěl pochválit, byl to bojovný výkon, dařilo se nám blokovat střely, což k play off patří. Za druhý bod jsme moc rádi."

Související články

Petr Straka #23: Je to skvělý výsledek a jedeme dál!

Ohlasy

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!