SF4: PLZ - TRI 3:4 - I osmý vzájemný duel patří hostům

Plzeň - Již čtvrtý zápas semifinálové série viděla zaplněná Home Monitoring Aréna. A hrálo se o hodně, Třinečtí o vyrovnání stavu, domácí o mečbol. A ti začali opět dobře, i ve čtvrtém duelu dokázali jako první udeřit.

SF4. TV , po 8.4.2019, 17:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec
3:4
0:0, 2:4, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Pulpán (Gulaš, Jan Kovář), 29. V. Němec (Jones, Indrák), 47. Pour (Jan Kovář, Gulaš) – 25. Chmielewski (Martin Růžička, D. Musil), 25. Werek (Hrňa), 27. Hrňa (P. Vrána, Martin Růžička), 31. Werek (Gernát, Hrňa). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Komárek, Klouček
Vyloučení 6:7, navíc Svačina (TRI) 10 min.
Využití 1:2
V oslabení 0:0
Střely na branku 26:24
Zblokované střely 12:8
Hity 11:2
Vhazování 36:31
Diváci 6199
HC Škoda Plzeň Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, Kratěna – Stach, Nedorost, Indrák (A) – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger.
HC Oceláři Třinec Hrubec (Kantor) – Gernát, Dravecký, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Komentář

Úvod utkání načal Hrňa, který jedovatě vypálil ihned po buly, Frodl musel bleskurychle na led. Domácí odpověděli Gulašem, jenž se vymotal zpoza branky před ní, Hrubec vyrazil nad. Následně se v početní výhodě zjevil u pravé tyče osamocený Růžička, muž s maskou indiánů zakročil ramenem. Vedl si obdobně i vzápětí, když se před ním zjevil Hrňa. Naopak i ve čtyřech mohl udeřit Straka, který zachytil rozehrávku soupeře mezi kruhy, sám před svatyní Slezanů byl ale zablokovaný. Při hře v pěti nadále hrozila Plzeň. Indrák z pravého kruhu těsně minul zařízení, vyražený kotouč zase napálil směr brána z jízdy z první Vráblík. Následně přebruslil Kracík obránce a předložil od zadního mantinelu na brankoviště Kratěnovi, Hrubec vyrazil. Stejně jako vzápětí, kdy se mezi kruhy prokličkoval Nedorost. Do dobré pozice se dostal i Moravčík na levé straně, mířil však osamocený jen do středu branky. Když pak na betonech skončila Eberleho teč rány Vráblíka od modré, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední dějství odšputovali Pulpán i Kratěna z levého kruhu, gólman Třince si vždy dokázal poradit. Pak se ale již modrobílí dočkali. Právě obránce Lukáš Pulpán mohutně napřáhl na modré a trefil dokonale pravý horní růžek. Podobně si ovšem po chvilce vedl i Aron Chmielewski, který se z levé strany natlačil až před Frodla a i zblízka zavěsil chirurgicky přesně pod břevno. Za dalších devět vteřin navíc obdržel touš mezi kruhy z pravé strany Ethan Werek od Hrni a dokonalý obrat byl dokonán. Po chvilce v přesilové hře dostal do podobného prostoru puk právě Erik Hrňa a zamířil přesně k levé tyči. A přestřelka pokračovala. I indiáni využili početní výhodu, když Hrubec pouze vyrazil ránu Jonese od modré a dorážkou v pádu toto počínání potrestal Vojtěch Němec. Stejný hráč mohl po chvilce srovnat s Oceláři krok, když dostal černý nesmysl z vlastní třetiny na útočnou modrou a vypálil tvrdě z mezikruží, jenže těsně mimo. Naopak tak přišel trest na druhé straně. Gernátův pokus při přečíslení dva na jednoho ještě domácí gólman ustál, na dorážku Ethana Wereka byl již krátký. Modrobílí odpověděli při přečíslení tři na dva, jenže dělovka Vráblíkovi nesedla. Podobně zahodil dobrou šanci i Vrána, který se z první opíral do puku po příhře z kruhu na kruh. Naopak jedovatě vypálil Chmielewski z levé strany těsně před druhou sirénou z levé strany, Frodl zakročil.

Poslední pasáž hry začal Kovář, který se z levého kruhu protáhl na osu hřiště, Hrubec ukryl puk do výstroje. Tvrdě pálil i od modré Moravčík, gólman Slezanů zakročil hřbetem lapačky. Podobně hrozil i Allen, jenže střela šla nad. Pak Škoda předvedla dokonalou akci na jeden dotek. Ve stylu tiky-taka putoval černý nesmysl na jeden dotek z pravé strany od Gulaše na levou na Kováře, který vrátil na brankoviště Jakubu Pourovi, jenž měl hodně snadný úkol. Vrátit pohodlný náskok svým barvám mohl po chvilce Růžička, z první jeho ránu ještě tečovalo klubko hráčů před Frodlem, ten dokázal i tak zakročit. Naopak srovnání měl na holi Indrák, z otočky z mezikruží ale těsně minul zařízení. Podobně mířil i Pulpán od modré, kapitán Gulaš zase z dorážky z předbrankového prostoru pálil jen do středu branky, po chvilce dokonce mimo. Tlak Plzně neustával. Kovář oslovil příhrou od tyče k tyči Kracíka, ten nepřehodil nastavený beton Hrubce. Na druhé straně zase málem rozhodl Vrána. Dravý forvard se protáhl z pravé strany mezi kruhy, jenže poté minul. V závěru utkání domácí odvolali gólmana, ale k vyrovnání to již nevedlo. Série se tak za stavu 2:2 vrací do Třince.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "První třetina byla taková přetahovaná. Zkraje té druhé se nám podařilo dát první branku, využili jsme přesilovou hru. Nicméně následných šest minut naší lehkovážné pasáže nás stál zápas. Pozitivní pro mě je třetí třetina, kdy jsme nic nezabalili, podařilo se nám dát kontaktní gól, poté zbývalo ještě spousta času, ale už nám to tam bohužel nespadlo. Série je nyní 2:2 a my odjíždíme bojovat o třetí bod do Třince. Uděláme pro to vše"

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Výsledek je pro nás skvělý a pro nás parádní návrat do série. Dneska jsem viděli vyrovnané utkání. Opět jsme dostali první branku, pak se nám ale na výbornou povedla pasáž. kde jsme dali rychlé branky za sebou a otočili jsme vývoj na svou stranu. Domácí si následně pomohli přesilovou hrou, ale závěr už jsme doslova ubojovali. Hráči si jsou ale vědomi, že nic nemáme vyhráno a ještě to budeme mít hodně těžké. Tohle vítězství nás ale hodně posílí."

Fotogalerie

Související články

Dnes jsme začali pořádně hrát až od třetí třetiny, mrzí Miroslava Indráka

Ohlasy

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!