SF7: TRI – PLZ 5:1 - Doba bronzová! Plzeň po roce opět slaví zisk medaile!

Plzeň – Je dobojováno! Parádní semifinálová série nakonec do boje o titul posunula Třinec, pro indiány to znamená jediné, po roce si na krk věší bronzové medaile!

SF7. TV , po 15.4.2019, 17:00
Werk arena
HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň
5:1
3:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 11. Dravecký, 14. Werek (Marcinko, Gernát), 19. Dravecký (Hrňa), 56. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 60. Galvinš (Polanský) – 38. Preisinger (Pulpán, Jones). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr
Vyloučení 2:2
Využití 0:0
V oslabení 1:0
Střely na branku 27:23
Zblokované střely 7:16
Hity 8:7
Vhazování 35:31
Diváci 5400
HC Oceláři Třinec Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Dravecký, M. Doudera, Husák – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
HC Škoda Plzeň Frodl (21. Miltchakov) – Moravčík, Čerešňák, Pulpán, Jones, Vráblík, L. Kaňák – Pour (A), Jan Kovář (C), Gulaš – V. Němec, Kracík (A), Indrák – Stach, Nedorost, Kratěna – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger.

Komentář

Opatrný úvod utkání uťal dělovkou od modré Jones ihned po buly, Hrubec zakročil lapačkou. Dobře si vedl na druhé straně i Frodl, který betonem vykopl zakončení Hrni z otočky. Poté v přesilové hře napálil v přečíslení dva na jednoho Němec břevno. Následně se již skóre měnilo. V témže oslabení vystihl příhru Jonese od modré do levé strany Vladimír Dravecký, který tak rázem táhl situaci tři na jednoho. Vzal jí na sebe a z pravého kruhu otevřel střelecký výčet večera. Po chvilce se situace opakovala, nevyužitou velkou šanci indiánů potrestal Třinec gólem. Domácí muž s maskou neudržel nahození Kaňáka od modré, pokryl ale dorážky Kracíka a Indráka. Na druhé straně Marcinko zpoza klece našel před ní špatně hlídaného Ethana Wereka a Slezané byli v laufu. Západočeši sice po chvilce ustáli oslabení, jenže krátce po vypršení trestu Straky zažili Deja vú. Opět Vladimír Dravecký sám na pravém kruhu z jízdy rozvlnil síť a modrobílí tak do kabin odcházeli s tříbrankovým mankem.

Do prostřední části nastoupil poprvé mezi třemi tyčemi indiánů v play-off Dmitri Miltchakov a hned hasil průnik Ciencialy, jenž se k něm protáhl z levé strany. Hosté odpověděli v přečíslení nejpovolanějších – Gulaš předložil Kovářovi, jenže jeho zakončení šlo těsně nad. Západočeši nicméně přikládali pod kotlem. V přesilové hře dvakrát štiplavě vypálil přes obránce z pravého kruhu Indrák, při hře v pěti zase Gulaš těsně přestřelil z osy hřiště. Neujala se ani pumelice Jonese od modré a střela Kratěny zleva. A tak přišla branka spíše ta z kategorie šťastných. Miroslav Preisinger vyhrál buly a hned si to namířil před bránu clonit, nakonec ránu Pulpána sám tečoval výstrojí k pravé tyči. Škoda tak o druhé přestávce žila z gólu naděje.

Třetí periodu načal v přečíslení Dravecký, ale na Wereka se mu přihrát nepodařilo. Hrubce na druhé straně vyděsila tečovaná rána Kodýtka, kterou ještě dorážel Straka, stav se nezměnil. Další snížení měl na holi Němec, který zkusil kličku a podruhé v zápase zamířil do brankové konstrukce – po břevnu do levé tyče. Indiáni i nadále tlačili na červenobílou zeď, ale byli to právě domácí, kdo udeřil. Polanský dobře napadal po akci Adamského, rychle po získání puku černý nesmysl poslal zpoza svatyně Ocelářů před ní, odkud k tyči zamířil Martin Růžička. Plzni tak nezbývalo, než téměř pět minut před sirénou zkusit hru v šesti, která ale vyústila jen v další trefu Slezanů. Tu ze své poloviny zařídil Gulvins Galvinš.

Západočeši si tak stejně jako před rokem na krk pověsili bronzové medaile!


Fotogalerie

Související články

Opět ten sedmý duel! Přiveze Plzeň z Třince finále?

Preview

Bronzový Jan Kovář #43: Byla to krásná sezóna, kluci mi vrátili chuť do hokeje!

Ohlasy

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!