PLZ - PCE 5:3 - Milan Gulaš zlomil extraligový rekord i Pardubice hattrickem!

Plzeň - Indiáni se při nedělním odpoledni představili před svými fanoušky ve velké přetahované s Pardubicemi. Kdo navíc fandil přímo v LOGSPEED CZ Aréně, byl u nového extraligového rekordu, který trefil Milan Gulaš!

10. , ne 13.10.2019, 16:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice
5:3
2:2, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 5. Heřman (Moravčík), 13. Gulaš (Rob, Mertl), 39. Gulaš (Moravčík), 53. Eberle, 57. Gulaš (Moravčík, Frodl) – 15. Hovorka (Látal, Blümel), 15. Mandát (Hovorka, R. Kousal), 39. Tybor (Piché, J. Kolář).
Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Brejcha, Jelínek
Vyloučení 7:4
Využití 3:1
V oslabení 1:0
Střely na branku 23:19
Zblokované střely 9:11
Hity 14:8
Vhazování 34:32
Diváci 5488
HC Škoda Plzeň Frodl (Kolář) – Pulpán (A), Moravčík, Houdek, Čerešňák, Budík, L. Kaňák, Vráblík – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – V. Němec, R. Vlach, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Rob, Heřman, Kantner.
HC Dynamo Pardubice Štěpánek (Kacetl) – Eklund, Holland, J. Kolář (C), Ivan, Mikuš, J. Zdráhal, Piché – Mandát (A), R. Kousal, Tybor – Látal, Blümel, Hovorka – Kusý, J. Kloz, Poulíček (A) – Machač, Pochobradský, Matýs.

Komentář

Indiáni na svého soupeře nastoupili a jejich tlak neotupilo ani oslabení. Naopak. I při něm vyslal Moravčík do sóla Martina Heřmana. Ten se nijak nerozpakoval a zvolil svižnou střelu na lapačku. V další početní výhodě již Dynamo kousalo. Nejprve Poulíček neprotlačil v pádu puk mezi betony Frodla, jenž zastavil po chvilce i individuální akci Tybora a dorážku Hovorky. To modrobílým ve výhodě jednoho muže v poli stačilo pouhých pět sekund. Rob ihned po buly z pravé strany oslovil na levém kruhu Milana Gulaše, který z prví trefil svůj extraligový rekord, neboť uspěl v deseti utkáních v řadě! Jenže Východočeši se nevzdali, naopak. Svého soka zatlačili, domácí nemohli dvakrát vystřídat pro icing a poté již po buly zamířil přesně střelou pod víko Marek Hovorka. Stejný hráč navíc za nedlouho poté vypálil od modré a vyrovnání zařídil nadvakrát dorážkou Jan Mandát. Obrat mohl dokonat Kusý, který se sám na Frodla řítil z pravé strany, jenže přestřelil. Na druhé straně se v totožné situaci zjevil Gulaš, Štěpánek pumelici na bližší tyč vytěsnil.

V prostřední části jako první zahrozil Kaňák, jeho tečovaný pokus od modré skončil v lapačce muže s maskou Dynama. Činil se i Frodl, když udržel mezi rukou a tělem ránu Eklunda z levého kruhu. Matýsova rána z mezikruží zase byla nadzvednuta nad, dělovka Vráblíka od modré skončila mimo, Houdka ze stejné pozice v náruči Štěpánka. Za nedlouho poté se na domácí svatyni řítil sám Tybor z levé strany, jejího strážce ale nepřekonal. Udeřil až opět plzeňský kapitán Milan Gulaš, který si našel na levém kruhu zblokovanou ránu Moravčíka od modré a z první zavěsil k bližší tyči. Jenže radost vydržela Plzni pouze devatenáct vteřin. Radoslav Tybor se protáhl po pravé straně až k Frodlovi, kterého překonal přesným zakončením ke vzdálenější tyči. Drama tak mohlo i nadále pokračovat…

Poslední dvacetiminutovku načal štiplavou ránou od modré Vráblík, ještě chtěl dorážet Pour, Štěpánek proti němu včas puk přikryl. Poté se museli v oslabení bránit domácí, dvě minuty ustáli bez ohrožení své klece. To přišlo až při plných stavech, když Kousal protečoval na brankovišti pobídku z pravé strany těsně mimo. Podobně se vedlo i Tyborovi v přečíslení tři na dva z mezikruží. A tak udeřilo na druhé straně. Ihned po buly si na pravém kruhu našel touš Jan Eberle a odšpuntoval vlnu radosti na západě Čech. Stejný hráč mohl udeřit i po chvilce, když obdržel puk od zadního mantinelu před branku, pokus byl sražený mimo. Zařízení minul i Hovorka na druhé straně, když tečoval na brankovišti. V závěru utkání mířily čepice na led. Milan Gulaš totiž vletěl do útočné třetiny a přes obránce z pravé strany trefil neskutečně ve stylu růžek – růžek – gól. Ve velkém stylu - hattrickem -  tak oslavil své dnešní překonání extraligového rekordu a v desátém utkání zaznamenal již svůj třináctý gól. Půltucet navíc mohl brzy přidat Indrák, který se zjevil sám před Štěpánkem, ten jeho zakončení po kličce do bekhendu vyrazil.  


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme 2:0, jenže přišly dvě chyby a rázem to bylo 2:2. Pak jsme odskočili a vrcholem bylo, že jsme zase vedení rychle ztratili. To se nám děje pořád, již nevím, jakou lajnu tam po naší trefě mám dát. Nebýt Guliho, tak se duel dnes takto neurval. Bojovnost byla, ale potřebujeme dostat klid na hokejky. Pardubice jdu výkonnostně nahoru, takže musíme být pokorní a za body jsme strašně rádi.“

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „Mně se to nehodnotí dobře. Přijeli jsme sem pro nějaký bod, chtěli jsme být sebevědomí. Ale Plzeňští byli produktivnější v přesilovkách. Jsou zápasy, kde bychom měli bod, dva urvat. Dostali jsme dnes ale rozhodující gól v situaci, kdy jsme ho dostat neměli po velké chybě zkušeného obránce. Jedeme ale dál, musíme se snažit v dalších zápasech.“

Fotogalerie

Související články

Desátým extraligovým soupeřem bude pardubické Dynamo!

Preview

Ztrácíme vedení naprosto zbytečně, na tom musíme nejvíce zapracovat, shodují se Eberle s Gulašem

Ohlasy

Aktuálně na webu

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!

Jiříček v U18

David Jiříček cílí na své druhé letošní mistrovství světa! Na MS U18 ale míří i další Plzeňáci!