ZLN - PLZ 2:1 - Hrstka statečných na ledě Zlína těsně padla

Plzeň - Indiáni dnes naposledy vyrazili před reprezentační pauzou do extraligového boje. Soupeřem byli ševci, a také poměrně rozsáhla absence hráčů, především pak v útoku.

11. , út 15.12.2020, 17:00
ZS Luďka Čajky
PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň
2:1
0:1, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 33. Honejsek (Poletín), 37. Vopelka (Žižka, Kubiš) – 17. Kracík (Čerešňák). Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Lederer, Rožánek
Vyloučení 7:4
Využití 0:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 23:19
Zblokované střely 11:9
Hity 7:6
Vhazování 29:33
Diváci hráno bez
PSG Berani Zlín

Huf (Kořének) – Ferenc, Řezníček, M. Novotný, Žižka (C), Nosek (A), Hamrlík, Dluhoš – J. Ondráček, Karafiát, Köhler – Vopelka, Honejsek, Okál – Šlahař, P. Sedláček, Kubiš (A) – Poletín, Pšurný, Sebera.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Frodl) – L. Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Vráblík, Kvasnička, Lang – Kantner, Suchý, Gulaš (C) – Straka (A), Kracík (A), Eberle – Pour, Rob, Slanina.

Komentář

Jako první utkání vystrčila růžky Škoda. Ihned po buly v obranném pásmu vyrazil na zteč Kantner, posunul  Gulašovi před Hufa, ten skvěle zakročil. Po chvilce navíc museli domácí do čtyř, i tuto situaci ale ustáli. Hostující snažení mohl srazit Okál, který se řítil sám na Pavláta z levé strany, jenže minul. Podobně na druhé straně nabral rychlost i Pour, na strážce zlínské svatyně ale nevyzrál. Udeřilo až v další početní výhodě indiánů. Peter Čerešňák zavezl kotouč do útočné třetiny, předal do druhé vlny Jaroslavu Kracíkovi, který z vrcholu levého kruhu trefil náramně k pravé tyči.

Prostřední dějství odšpuntoval Ondráček, který zpoza branky našel před ní Karafiáta, ten z první mezírku mezi betony Pavláta nenašel. Berani následně ustáli hru ve čtyřech a vzápětí srovnali s modrobílými krok. Antonín Honejsek se zmocnil kotouče u pravé tyče, objel klec soupeře a jal se zakončovat, na třikrát nakonec dostrkal černý nesmysl za čáru. Dokonání obratu měl na holi Köhler, jenž zachytil rozehrávku hostí, avšak rána skončila na betonu. Zahrozila tak Škoda. V oslabení se trhl do situace dva na jednoho Straka, vše vzal na sebe, Huf předvedl parádní zákrok. Před druhou přestávkou se skóre nakonec ještě přeci jenom měnilo. Lukáš Vopelka natáhl od modré k dělové ráně, ta přes řadu hráčů zamířila přesně k levé tyči.

Úvod poslední periody byl znamení přesilovky Západočechů. Nejprve měl Huf plnou výstroj práce s ránou Gulaše, poté se před ním zjevil zcela sám Kracík, avšak špatně si seřídil mířidla. V podobné tutovce se na druhé straně předvedl také Ferenc, Pavlát svůj celek držel nad vodou. Plzeňský mág po chvilce ukázal bravurní přesun i proti dělovce Honejska, neujala se ani dorážka Köhlera. Závěr duelu byl ve znamení hostujícího vyloučení, takže ani velmi krátká hra bez brankáře již na výsledku nic nezměnila. A to značí jediné, před pauzou Plzeň zapisuje třetí porážku v řadě a přichází o průběžné druhé místo v tabulce.    


Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): „Ubojované vítězství, moc krásy tam nebylo. Byla na nás velká tíha, protože jsme poslední zápasy nehráli dobře. Kluci se ze sebe vydali, makali, měli jsme štěstí a vše bylo podpořeno výborným Hufem.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Utkání se mi hodnotí velice špatně, protože jsme nepřevedli ideální výkon, navíc jsme si nepomohli ani v přesilových hrách. V první třetině jsme měli více ze hry, tam jsme měli více vytěžit z vypracovaných šancí. Bohužel je to další porážka, my si na to musíme sednout a pořádně to rozebrat.“

Související články

Dohrávka jedenáctého kola zavane indiány do Zlína!

Preview

Měli jsme navýšit náskok v první třetině, mrzí Filipa Suchého

Ohlasy

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!