PLZ - KOM 1:2 - První nezdar na domácím kluzišti

Plzeň - Indiáni se po pětizápasové šňůře konečně vrátili na svůj led, z pozice lídra přivítali devátou brněnskou Kometu. Avšak ta začala lépe, úvodní periodu ovládla fotbalově 1:0.

21. , pá 27.11.2020, 17:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno
Branky a nahrávky: 42. Suchý (Gulaš) – 18. J. Zbořil (Klepiš, L. Horký), 49. Schneider (P. Holík, J. Zbořil). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Pešek, Gerát
Vyloučení 5:5
Využití 1:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 29:28
Zblokované střely 10:11
Hity 9:4
Vhazování 29:29
Diváci hráno bez
HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák, Kvasnička, Stříteský, Houdek, Vráblík, Lang – Suchý (A), Mertl (A), Gulaš – P. Musil, Kracík, Pour (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, Stach, Rob.

HC Kometa Brno

Klimeš (Vejmelka) – J. Zbořil, F. Král, Bartejs, Pyrochta (A), Gulaši, Svozil, Hájek (C) – Zaťovič, P. Holík, Mueller – L. Horký, Klepiš, Schneider – DeFazio, Rákos, Vincour – Plášek ml., Brabenec, Kunc.

Komentář

Duel načal Mertl, který vlétl do pásma a z levé strany tvrdou bombou pořádně provětral výstroj Klimeše. Poté, navíc v oslabení, pláchl po pravé straně Pour, z kruhu rozezvučel bližší tyč. Následovalo přečíslení tři na dva, Stach našel Kantnera, proti jeho zakončení z první sklapl betony muž s maskou Komety včas. Vzápětí vzal na sebe přečíslení dva na jednoho Kodýtek, zprava se ale jeho střela na teploměr neujala. Síť se vlnila až za nedlouho poté. Kracík oslovil z levého rohu na ose hřiště Musila, který sice udeřil, radost mu však pro postavení v brankovišti vzala trenérská výzva Jihomoravanů. A tak se nakonec měnilo skóre na druhé straně. Klepiš v přečíslení našel zleva hůl Jakuba Zbořila, který zavěsil pod břevno. Brno, které za celou třetinu vyslalo jen pět střel, navíc ještě těsně před sirénou mohlo svůj náskok zdvojnásobit. V totožné situaci zakončoval Král, přemisťující se Frodl bravurně zakročil ramenem.

Prostřední dějství odšpuntoval Pyrochta z vrcholu pravého kruhu po křižné příhře, Frodl se přemístil včas. Následovala početní výhoda hostů, která ovšem zajímavou šanci nepřinesla. Ta přišla až vzápětí, když na tyče srovnal Vincour. Po chvilce ihned po buly vypálil Zbořil, mířil však jen do středu branky. Následně o sobě dal vědět opět Vincour, jeho teč rány od modré jen těsně minula pravou tyč. Na druhé straně vypálil Kodýtek z levého kruhu, Klimeš byl připraven. Stejně jako vzápětí, kdy vykopával pravým betonem teč Eberleho z osy hřiště po zakončení stejného hráče z pravé strany. Tato perioda tak skórem nepohnula.

Ale její následnice již ano. V přesilové hře doslova drtivý tlak přetavili indiáni ve vyrovnání. Filip Suchý několikrát zakončoval v dobré pozici, nakonec se ujala střela k pravé tyči z mezikruží. Za hosty odpověděl z osy hřiště dělovkou Zaťovič, Frodl bleskově máchl lapačkou. V oslabení zase táhl přečíslení dva na jednoho Musil, předal Pourovi, ten orazítkoval břevno. A tak udeřilo na druhé straně. Holík našel mezi kruhy Petera Schneidera, jenž z první nezaváhal. Srovnal mohl opět Suchý, z pravého kruhu ale po přihrávce Gulaše z levého minul poloodkrytou klec soupeře. V závěru ještě zkusili domácí hru bez brankáře, avšak Straka z osy hřiště po přistrčení od Musila mimo. Západočeši tak poprvé letos doma ztrácejí zápas, ale není čas na chmury, již zítra na stejném místě přivítají Vítkovice.

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Netuším, zda dnes Brno hrálo tak dobře nebo my špatně, každopádně z naší strany to nebyl povedený výkon. Hra s kotoučem byla špatná, nevěříme si a lehce o puky přicházíme. Nejvíce jsme propadli ve druhé třetině, kde za vše hovoří jedna střela na branku soupeře. Už je to poněkolikáté, co jsme vstřelili pouze jednu branku v zápase a ta bohužel na body nestačí."

Jiří Horáček (HC Kometa Brno): "Bojovností od první do poslední minuty jsme to tu dnes urvali. Po intervenci kolegů nahoře jsme využili v první třetině coach challenge a ta byla naštěstí úspěšná. Byla to skvělá práce trenérů v hledišti. Rádi bychom poděkovali celému mužstvu za týmový výkon, který byl podpořen výborným brankářem. Za vítězství jsme hrozně rádi."