PLZ - OLO 1:2p

PLZ - OLO 1:2p - Podruhé to s Morou v prodloužení nevyšlo, Škodovka bere proti Olomouci bod

Po týdnu se indiáni znovu představili v domácím LOGSPEED CZ Aréně, a to proti týmu HC Olomouc. I druhé letošní vzájemné klání došlo do prodloužení, které v tomto případě zvládli lépe Hanáci, ti si z Plzně odvezli dva body za výhru 2:1

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

1:2p
0:0, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 49. Gulaš (Lang, Suchý) – 55. Kolouch (Dujsík), 63. Valský (Ondrušek). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

hráno bez

Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Vráblík, Kvasnička, Lang – Suchý, Kracík (A), Gulaš (C) – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Pour, Rob, Kantner – Slania, Stach, Šuhaj

HC Olomouc

Lukáš (Konrád) – Švrček, Škůrek, Valenta, Dujsík, Ondrušek (A), Mareš – Burian (C), J. Knotek (A), V. Tomeček – Bambula, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – Tomajko, Kusko, Gřeš

Roman Vráblík 0 0 0 1 0

Indiáni do utkání proti Hanákům vstoupili se čtyřmi kompletními útoku, jak avizoval hlavní trenér týmu Ladislav Čihák, do sestavy byli zakomponováni také plzeňští talentovaní junioři. Forvardi Jan Slanina a Vojtěch Šuhaj se po boku Davida Stacha představili ve čtvrté formaci Škody, oba si tak proti Olomouci připsali premiérové starty v extralize. Mladíci i celý tým Plzně se v první třetině zápasu museli popasovat s urputným olomouckým stylem, Mora toho Západočechům v úvodní části mnoho nedovolila. Hosté si žádnou velikou šanci nepřipravili, domácí gólman Dominik Frodl musel krýt všehovšudy jen tři střely. Na druhé straně měl Jan Lukáš přece jenom o něco více práce, v přesilovkách na něj pálili Čerešňák s Gulašem, ale brankář Hanáků si poradil. Zneškodnil také zajímavou střelu Romana Vráblíka, který se vydal do rychlého brejku, ale ani on skórovat nedokázal, a tak se šlo po úvodních dvaceti minutách do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině si hosté připsali už více střeleckých pokusů, ale ani jedna střela plzeňského Frodla nemohla příliš ohrozit, se všemi pokusy, které na domácí klec létaly hlavně z dálky, si brankář bez potíží poradil. To na druhé straně ledové plochy bylo o dost rušněji, a to hned několikrát. Do bleskového přečíslení se hnali Matyáš Kantner s Jakubem Pourem, druhý jmenovaný obdržel přihrávku a vystřelil, Lukáš se štěstím puk vyrazil těsně mimo tři tyče. Záhy se čerstvý reprezentant Petr Kodýtek hnal do rychlého samostatného úniku, když mu kotouč přistrčil Eberle, ale ani z této šance se první branka zápasu neurodila.

Krátce po polovině duelu si zahráli domácí přesilovou hru. První dvě v úvodní třetině jim nevyšly dle představ, v té následující ale předvedli indiáni obrovský zámek, Olomouc v obranném pásmu skutečně zatlačili. Stříleli Suchý, Gulaš, dvakrát to tvrdě zkoušel také obránce Čerešňák, ale když Lukáš vyrazil do ochranné sítě i jeho další bombu, modrobílí nevyužili ani třetí přesilovku. I po druhé třetině se tak šlo do kabin za stavu 0:0.

Do třetí části duelu indiáni vlétli hodně aktivně, chtěli za každou cenu prolomit bezbrankový stav. Hodně zajímavě to zkoušel Pour, který se proháčkoval před brankoviště, ale beton hostujícího gólmana nepropálil. Skórovat se Plzni podařilo až dvanáct minut před koncem základní hrací doby. Filip Suchý ideálně posunul puk k levému mantinelu na Viktora Langa, který nádherným pasem vybídl ke skórování Milana Gulaše. Domácí kapitán se nemýlil a otevřel skóre duelu, indiáni vedli 1:0. Pak měli další velké šance, které ale nedokázal využít obránce Stříteský.

Pět minut před koncem třetí třetiny udeřilo v obranném pásmu Plzně, Olomoučtí se dočkali vyrovnání. Bek Dujsík nahazoval puk od modré čáry, forvard Petr Kolouch kotouč tečoval, takže doputoval za záda gólmana Frodla. I druhé vzájemné střetnutí Plzně a Olomouce tak došlo až do prodloužení. V něm však tentokráte neúřadovala Škoda, naopak. Prosadili se Hanáci, když puk doklepl do sítě Jakub Valský. Indiáni tak z pátečního domácího zápasu vydolovali jeden bod.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Klasické utkání s Olomoucí. Nebylo moc hezké na koukání. První třetinu jsme hráli špatně s pukem. Bylo to nekoukatelné. Pak se náš výkon zlepšoval a ve třetí třetině jsme šli do vedení. Tam to pak chtělo jít do vícebrankového náskoku. Pak si myslím, že bychom ten zápas vyhráli. Dostali jsme nešťastný gól na 1:1 a prodlužovalo se. To už nechci hodnotit. Propásli jsme první dvě přesilovky, tam jsme měli více střílet. Pak už nebyly sehrané špatně, měli jsme gólové šance, ale neproměnili jsme je. Dnes jsme si tím nepomohli, v takovém úporném zápase je to škoda.“

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Je to výhra ubojovaná a umlácená. Byla tam obětavost, jak je naším dobrým zvykem. Vzali jsme si zpět to, co jme dali domácím u nás. Vývoj byl dnes trochu jiný. Přijeli jsme v nedobrém rozpoložení. Bojovností, nasazením a všemi atributy, které olomoucký hokej zdobí, jsme tady získali dva body. Jsme šťastný a klukům děkuji. Pro nás krásná práce, snažili jsme se hrát poctivě do obrany celých šedesát minut a vyrážet do nebezpečných kontrů, což se nám dařilo, nicméně trochu jsme měli problémy ve třetí třetině. Skvělé bylo, že jsme dokázali odpovědět na vedoucí gól domácích. Výborně zachytal Jan Lukáš, kterého musím ho pochválit. Měli jsme spoustu zblokovaných střel, obranná práce byla dnes výborná.“