PLZ - SPA 2:6 - Po šestnácti zápasech Plzeň v extralize se Spartou neboduje

Plzeň - Jedné velké sérii je konec. Po šestnácti utkáních a téměř přesně na den po třech letech odcházejí Západočeši z extraligového souboje se Spartou z ledu s prázdnou.

27. , ne 13.12.2020, 16:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha
Branky a nahrávky: 9. Kodýtek (Vráblík, Straka), 34. Čerešňák (Kracík, Gulaš) – 4. Horák (Sobotka, Řepík), 13. Říčka (Rousek, Košťálek), 32. Rousek (Polášek, Tomášek), 42. Buchtele (Tomášek), 53. Řepík (Sobotka, Polášek), 58. Pech. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.
Rozhodčí: Šír, Kika – Lučan, Kis
Vyloučení 4:3
Využití 1:2
V oslabení 0:0
Střely na branku 22:31
Zblokované střely 10:10
Hity 11:14
Vhazování 24:43
Diváci hráno bez
HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Vráblík, Kvasnička, Lang – Suchý, Kracík (A), Gulaš (C) – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Pour, Rob, Kantner – Malát, Stach, Šuhaj.

HC Sparta Praha

Machovský (Neužil) – Němeček, M. Jandus, Polášek, Košťálek, Tomáš Dvořák, Kalina, Piskáček (A) – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Buchtele, Tomášek, Rousek – Říčka, Pech (A), Šmerha – Zikmund, Sukeľ, Dvořáček.

Komentář

Skóre utkání se měnilo poměrně brzy. Sobotka vypálil z levého kruhu, kotouč se od klubka hráčů stojících na brankovišti odrazil přímo na hůl Romana Horáka, jenž hbitou dorážkou rozvlnil síť. O brzkou odpověď se pokusil z mezikruží Kantner, Machovský vyrazil ramenem. Naopak náskok svých barev mohl navýšit z podobné pozice Řepík, rovněž Frodl se činil. Cestu do branky si tak našlo až nahození Romana Vráblíka od modré, které protečoval Petr Kodýtek. Za nedlouho poté se zcela sám před domácí svatyní zjevil ihned po buly Dvořáček, zkusil kličku do bekhendu, kterou její strážce zastavil betonem. Nedosáhl ale na přesilovkové zakončení Roberta Říčky z osy hřiště, jehož od pravého mantinelu oslovil Lukáš Rousek. Těsně před přestávkou ještě odmítl srovnání Kantner. Vytáhlý forvard si sjel před Machovského na pobídku Stacha od levého mantinelu, jenže z první minul zařízení.

Prostřední část načal v situaci jeden na jednoho Pech a pořádně protáhl Frodla svou pumelicí. Za indiány odpověděl ranou z první z levého kruhu Vráblík po přistrčení od Eberleho od zadního mantinelu, síť rozvlnil pouze z boku. Lépe si vedl Lukáš Rousek. Útočník Sparty se po dlouhé příhře Adama Poláška dostal za obranu Škody, řítil se sám na plzeňského gólmana z levé strany a uspěl svižnou střelou mezi betony. Západočeši odpověděli v početní výhodě, kdy po krásném ťukesu na jeden dotek vykombinovali pozici pro Petera Čerešňáka, jenž pár kroků za modrou vyslal neskutečnou bombu, kterou kdyby nezastavila síť, tak dolétne až do Přeštic. Vzápětí zůstal zcela sám mezi kruhy Sobotka, jenže tak dlouho mířil, až minul. Ze stejné pozice se lépe vedlo Řepíkovi, plzeňský muž s maskou ale předvedl parádní rozklek. Těsně před sirénou se ještě natlačil k levé tyči Suchý, ovšem ani nadvakrát touš za čáru neprocpal.

I poslední dějství Sparta odšpuntovala gólově. David Tomášek příhrou z kruhu na kruhu našel Jana Buchteleho, který z první zametl pod břevno. A pro domácí mohlo být ještě hůř, protože na více jak minutu museli do tří. Situaci ovšem zvládli, jedinou vážnější šancí hostí byla rána z vrcholu levého kruhu v podání Tomáška, tu si Frodl pohlídal. Parádně poté zakročil proti Buchtelemu, jenž u levé tyče zakončoval po příhře od pravé. Pátý gól přeci jenom padl, v přesilové hře jej trefil z první z mezikruží Michal Řepík. V početní výhodě to také zkoušel osamocený Rob na pravém kruhu, Machovský hřbetem lapačky vytěsnil nad. Definitivní tečku za duelem udělal Lukáš Pech, jenž se po hrubce v domácí obraně zjevil sám před Frodlem a propálil jej mezi betony. Indiáni tak poprvé po šestnácti duelech odcházejí z extraligového souboje se Spartou s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Já budu stručný - Sparta byla dneska lepší. Za stavu 3:2 jsme měli dobré pasáže, nadechovali jme se, že bychom se zápasem mohli ještě něco udělat. Bohužel přišla špatná rozehrávka, takové špatné rozhodnutí ve středním pásmu. Bohužel hosté z toho navýšili náskok na 4:2 a to nás trochu zlomilo.“

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „My jsme tady dnes odehráli výborné utkání od první do poslední minuty. Domácím jsme tak trochu vrátili porážku od nás doma, kdy Plzeň byla lepší. Zahrály nám všechny lajny výborně a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili.“