CEB - PLZ 4:3pp - S bláznivým rokem 2020 se Plzeň rozloučila ziskem bodu

Plzeň - Poslední duel roku 2020 je u konce. A byl to zápas pořádně bláznivý, přitom po první části byl stav bezbrankový.

31. , st 30.12.2020, 16:00
Budvar Aréna
Madeta Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň
4:3pp
0:0, 3:1, 0:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 35. Forman (Lytvynov), 36. Z. Doležal (D. Voženílek, Plášil), 39. Plášil (Slováček), 61. Forman (Z. Doležal, Plášil) – 32. Stříteský (L. Kaňák, Kantner), 50. Kodýtek (Gulaš), 51. Rob (Stříteský, Frodl). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Rozhodčí: Šír, Úlehla – Kajínek, Rožánek
Vyloučení 3:3
Využití 1:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 29:27
Zblokované střely 16:7
Hity 9:10
Vhazování 37:25
Diváci hráno bez
Vyšší tresty Kracík (PLZ) DKU
Madeta Motor České Budějovice

Strmeň (Patera) – Slováček, Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Lytvynov, Suchánek – Adamský, Venkrbec, Forman – Z. Doležal, D. Voženílek, Karabáček – Jonák, Toman, Christov – Gilbert, Prokeš, Michnáč.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák, Lang, Stříteský, Kvasnička, Vráblík, Houdek – Straka (A), Kodýtek, Gulaš (C) – Kantner, Suchý, Eberle – Stach, Kracík (A), Pour – Slanina, Rob, Malát.

Komentář

Motor na úvod utkání ustál oslabení a v plném stavu zahrozil. Doležal předložil Jonákovi a jeho bomba z první těsně minula břevno. To na druhé straně se rozezvučela branková konstrukce, když si na osu hřiště najel Pour. Další velkou šanci zapsal Karabáček, jenž pláchl do úniku, avšak na Frodla nevyzrál. Bezbrankovou úvodní část ukončil těsně před sirénou Suchý, který po příhře na zadní tyč neusměrnil kotouč na místo určení. Nesmíme ale také zapomenout na fakt, že ke svému dvoustému utkání za Plzeň v extralize nastoupil odchovanec Petr Kodýtek.

Prostřední periodu načal v oslabení Straka, který se po příhře Eberleho ocitl sám před Strmeněm, ten jej vychytal. Činil se ovšem i Frodl, jenž bravurně zareagoval na teč Adamského Lytvynovovy pobídky. Až v polovině utkání dostal nabito v přesilové hře na levý kruh Matěj Stříteský a trefil ideálně do vzdálenějšího horního růžku. Jenže brzy poté rychle objel branku a zasunul k bližší tyči Miroslav Forman. Brzy na to navíc Voženílek našel mezi kruhy najíždějícího Zdeňka Doležala, který z první trefil ideálně. Ještě možná lépe od modré vypálil Karel Plášil a využil početní výhodu. Rázem tak po dvou třetinách byli výrazněji blíže k vítězství Jihočeši.

Cestu za vyrovnáním odstartoval Gulaš, po příhře v přečíslení ale byl domácímu strážci svatyně příliš blízko. Lépe si vedl dnešní jubilant  Petr Kodýtek, který bekhendem dorazil předchozí ránu právě svého kapitána. Za šestašedesát vteřin navíc najel mezi kruhy Luboš Rob a div neprotrhl síť. Akci přitom rozjel již svou čtvrtou asistencí v sezóně Dominik Frodl. Dokonce obrat mohl v dalším střídání dokonat opět Kodýtek, ránu ze vzduchu ale Strmeň dokázal vytěsnit. Základní hrací doba tak nerozhodla, to až přesně po minutě prodloužení Miroslav Forman, jenž se dostal do úniku a zavěsil do šibenice.

Ohlasy trenérů

Václav Prospal (Madeta Motor České Budějovice): „Je to krásný pocit porazit velmi silný tým. Na konci zápasu jsme měli šanci získat tři body, ale našli jsme alespoň cestu ke dvěma v prodloužení. Dobře jsme se pohybovali, bruslili, drželi krok s výborným soupeřem. Jsem moc rád za výkon, který dnes kluci předvedli. Pochválit musím také Honzu Strmeně, který je naším třetím gólmanem, ale zvládl duel výborně a je to zadostiučinění za jeho poctivou práci.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme problémy již v určité pasáži první třetiny, která se nám vůbec nezamlouvala. Naopak dobré momenty jsme měli ve druhé části, kdy jsme odskočili soupeři. Ukázali jsme charakter a bojovnost, když se nám podařilo vyrovnat, nerozhodný stav po šedesáti minutách byl spravedlivý. My jsme si víc nezasloužili. Domácí hráli velmi dobře a předvedli sympatický výkon. Budou trápit i další soupeře.“