ZLN - PLZ 2:0 - Plzeňské šípy ve Zlíně nemířily přesně

Plzeň - Škoda se po měsíci opět představila na ledě Zlína. Začátek se jí ovšem nepovedl, po první části strádala o dvě branky.

37.TV , út 19.1.2021, 17:30
ZS Luďka Čajky
PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 7. Řezníček (Köhler), 18. Kubiš (Vopelka). Průběh utkání: 0:0, 2:0.
Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Bryška, Axman
Vyloučení 3:5
Využití 1:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 25:32
Zblokované střely 8:12
Hity 7:3
Vhazování 38:37
Diváci hráno bez
PSG Berani Zlín

Huf (Kořének) – Žižka (C), Řezníček, Ferenc, Suhrada, M. Novotný, Nosek (A), Gazda – Vopelka, Köhler, Kubiš (A) – Svoboda, Fryšara, Okál – Dufek, Karafiát, Dobiáš – J. Ondráček, P. Sedláček, Sebera.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, Vráblík, L. Kaňák, Kvasnička – M. Lang, Kracík (A), Gulaš (C) – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Malát, Suchý, Pour – Rob, Stach, Přikryl.

Komentář

Úvod utkání byl ve znamení dvojvyloučení na straně indiánů v rychlém sledu. Krátkou dvojnásobnou převahu soupeře ještě modrobílí ustáli, avšak již standardní přesilovku využil ranou od modré Dalibor Řezníček. Navýšit náskok zkoušel schovanou střelou po chvilce přes obránce Karafiát, Frodl si poradil. Za hosty odpověděl rovněž ve hře proti čtyřem Stříteský z kruhu, Huf byl na místě. Západočeši tlačili, ale před první sirénou znovu udeřili Berani. Situaci dva na dva využili efektně i efektivně Lukáš Vopelka a zakončující Pavel Kubiš. Zejména první jmenovaný předvedl hezké proskočení mezi dvěma protivníky ve středním pásmu a poté adresoval milimetrovou příhru.

V prostřední části jako první zahrozili Zlínští, pobídka Sebery na osamoceného Sedláčka před branku ale nakonec těsně neprošla. Poté si oba celky vyzkoušely hru ve čtyřech, při které nejvíce zahrozil Eberle, Huf své barvy podržel. Následně se před gólmana ševců prokličkoval Kracík, nevyzrál však na jeho lapačku. Modrobílí ještě před druhou přestávkou ustáli oslabení, střelecký zápis tak v této části evidován nebyl.      )

Poslední dějství načal Gulaš, který v akci dva na dva zvolil zakončení, jenže síť Zlína rozvlnil pouze z boku. Domácí posléze doslova pohrdli přesilovou hrou, ovšem v plných stavech se k zakončení zblízka ihned po buly procpal Sebera, Frodl zasáhl lapačkou. Rozhodnout také mohlo přečíslení Svobody s Köhlerem, finální příhra ale byla mírně nepřesná. Poslední velkou šanci duelu zmařil Huf, když do poloodkryté svatyně modrožlutých mířil Viktor Lang. V závěru ještě zkusili hostující trenéři hru bez brankáře, avšak skóre se již nepohnulo, v největší příležitosti minul opuštěnou klec Škody puk o pár centimetrů.

Foto: Jiří Zaňát

Ohlasy trenérů

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): „Zápas se nám hodnotí po dlouhé době velmi dobře. Byl to boj, pochvalu zaslouží celý tým za soudružnost i nasazení. Vynikající výkon podal Daniel Huf. Rozhodujícím okamžikem zápasu bylo, že jsme se dostali rychle do vedení, což zapůsobilo na tým pozitivně. Podařilo se nám ubránit přesilovky soupeře, které mají nejlepší v extralize. Jsme rádi, že máme nečekaně všechny tři body.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Srazily nás dvě věci. Jednak faul a inkasovaný gól z přesilové hry a poté ztráta puku na útočné modré čáře, protiútok soupeře a další gól v naší síti. Bohužel po první třetině jsme prohrávali 0:2 a tato ztráta se ve Zlíně těžko dohání. Mužstvu nemohu upřít snahu, ale měli jsme slabý tlak na branku. Tím jsme to mladému brankáři usnadnili, neboť viděl všechny střely. Pro nás je prohra velká ztráta. Musíme se zamyslet a tvrdě pracovat, takhle to dále nejde.“