OLO - PLZ 3:4 - Infarktový závěr a rozhodující rána kapitána, Plzeň bere další výhru!

Plzeň - Indiáni se dnes popasovali potřetí v sezóně s Olomoucí, a i podruhé Hanou dobyli. Celkově již počtvrté v řadě!

39. , ne 24.1.2021, 16:00
Zimní stadión Olomouc
HC Olomouc - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 11. A. Rutar (Ondrušek, Gřeš), 35. Gřeš (Ostřížek), 56. Kolouch – 10. Rob (Kracík), 24. Jiříček (Suchý, Kodýtek), 34. Pour (Kracík, Stříteský), 59. Gulaš. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Kajínek, Hynek
Vyloučení 5:2
Využití 0:2
V oslabení 0:0
Střely na branku 23:28
Zblokované střely 5:12
Hity 6:2
Vhazování 29:24
Diváci hráno bez
HC Olomouc

Konrád (Lukáš) – Švrček, Dujsík, Valenta, Škůrek, Ondrušek (A), A. Rutar, Vyrůbalík (C) – J. Káňa, Nahodil, Klimek – Ostřížek, Kolouch, Gřeš – Strapáč, J. Knotek (A), Bambula – Burian, Mácha, Olesz.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, L. Kaňák, Jiříček, Vráblík – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Korkiakoski, Suchý, Pour – Straka (A), Kracík (A), Malát – Rob, Přikryl, Eberle.

Komentář

Jako první zahrozil zblízka bekhendem Knotek, Frodl byl pozorný. Stejně tak na druhé straně Konrád, který ustál kličku Gulaše, který se před něj protáhl. Domácí následně ustáli přesilovou hru, ale hned poté Jaroslav Kracík odzbrojil v obranné třetině Káňu, vyslal po levé straně na zteč Luboše Roba, který dělovkou z kruhu trefil přesně. Jenže přesně za minutu a vteřinu napřáhl na modré Adam Rutar a touš zaplul do levého horního růžku. Dokonat obrat mohl Knotek, jenž tečoval pobídku Vyrůbalíka, avšak nakonec těsně mimo. Své štěstí zkoušel také od modré Stříteský, avšak ani jeho pumelice stavem nepohnula. Když si v přesilovce v závěru třetiny na Frodla nepřišel svou ranou ani Ondrušek, Stav 1:1 tak platil i ve třetím utkání sezóny těchto dvou celků.

V Olomouci jsme šli v první třetině do vedení po parádní střele Luboše Roba, domácí ale rychle zvládli vyrovnat. Po 20 minutách tak platí nerozhodný stav.

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Neděle 24. ledna 2021

Avšak ne dlouho. V úvodu prostřední periody potrestali hosté domácí faul, konkrétně po necelé minutě propálil vše, co mu stálo v cestě od modré David Jiříček. Následně se do touše opřel další plzeňský bek - Čerešňák, Konrád tentokrát zakročil betony. Nedosáhl však na dělovku Jakuba Poura, který se na pravém kruhu opřel do puku z první po křižné příhře Jaroslava Kracíka. Jenže Hanáci opět brzy odpověděli. Konkrétně po necelé minutě Tomáš Gřeš, jenž si sjel mezi kruhy na pobídku Ostřížka. Za vyrovnáním se vrhl Knotek, který se natlačil až před Frodla, ten prostor mezi svými betony utěsnil. Své barvy podržel i těsně před druhou sirénou, když Káňa pálil z osy hřiště.

Poslední dvacetiminutovku načal Straka, jenž se vymotal zpoza branky před ní, ale na Konráda nevyzrál. Nevedlo se ani Petru Kolouchovi z mezikruží, ale nakonec později udeřil právě on, když na brankovišti dorazil ránu Tomáše Dujsíka. Už se zdálo, že i třetí duel Plzně a Olomouce zamíří do prodloužení, když tu náhle Milan Gulaš vybojoval touš na Káňovi a zblízka rozhodl. Modrobílí již 65 vteřin do sirény zvládli a zapisují tak do tabulky další tři body.

TOP foto: Alena Zapletalová

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Samozřejmě to bolí. Dnes hráčům nemůžeme nic vytknout. Byla tam obrovská bojovnost, i ta hra vypadala dobře. Je to škoda a hodně to bolí.“

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Navázali jsme na dobrý výkon ze zápasu s Hradcem. Myslím, že jsme předvedli dobrou hru, i když výsledkově to nebylo úplně vyjádřené. Domnívám se, že jsme za ten výkon byli odměněni rozhodující brankou. Samozřejmě je to štěstí, že dáte gól minutu před koncem, ale šli jsme tomu svým výkonem naproti.“