TRI - PLZ 3:2 - Hořké dvě vteřiny pro indiány

Plzeň - Modrobílí se dnes představili v dalekém Třinci v souboji týmů z popředí tabulky. Nakonec o osudu střetnutí rozhodla situace v čase 59:58...

45. , st 17.2.2021, 17:00
Werk Aréna
HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň
3:2
1:0, 0:2, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Marcinko (Rodewald, Kurovský), 43. Rodewald (Roman, Gernát), 60. Marcinko (Rodewald, Martin Růžička) – 24. Pour (Kodýtek), 31. Kvasnička (Dočekal, Přikryl). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lederer, Rožánek
Vyloučení 3:4
Využití 0:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 35:18
Zblokované střely 15:8
Hity 13:12
Vhazování 42:23
Diváci hráno bez
HC Oceláři Třinec

Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Hrňa – Dravecký (A).

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Frodl) – Kvasnička, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, Budík, L. Kaňák, Houdek – Suchý, P. Musil, Pour – Straka (C), Kodýtek, Malát – Michnáč, Kracík (A), Rob – M. Lang, Přikryl, Dočekal.

Komentář

Vstup do utkání měli bravurní domácí. Ti nejprve zachytili před modrou čarou hostující vyhození, od levého mantinelu poté našel na brankovišti Jack Rodewald Tomáše Marcinka, který nadvakrát překonal Dominika Pavláta. Po chvilce pálil z první z pravého kruhu v početní výhodě Hrňa, muž s maskou Škody se vyznamenal. První nepříjemný zákrok vytáhl betonem Kacetl proti Kaňákovi, jenž svou střelu od modré šikovně schoval. Před první přestávkou ještě modrobílí dostali rovněž výhodu jednoho muže v poli, avšak naložili s ní prachbídně, jedinou šancí tak již zůstal pouze bekhend Stránského ze zajímavé pozice.

Úvod prostřední části byl rovněž gólový. Jakub Pour si od vlastní třetiny pohrál s obranou soupeře ve spolupráci s Petrem Kodýtkem a nakonec zavěsil přes obránce z mezikruží. V přečíslení dvou na jednoho mohl následně nejprve udeřit střílející Ondřej Kovarčík, ale vylámal si zuby na Pavlátovi, stejně jako dorážející Hrehorčák. A tak se znovu radovali Západočeši. Ti zamkli Třinec před Kacetlem, kterého svou ranou z úrovně spojnice obou kruhů propálil David Kvasnička. Srovnat mohl brzy v úniku Michal Kovarčík, avšak bekhendové zakončení poslal těsně mimo. Před pauzou ještě tvrdě pálil pár kroků za modrou Doudera, skórem již nepohnul. 

I poslední perioda začala brankou. Osamocený Miloš Roman ještě u pravé tyče neuspěl, avšak dorážkou srovnal stav Jack William Rodewald. Dokonat další obrat v tomto zápase mohl Michal Kovarčík, sám před Pavlátem pálil jen do jeho betonu. Obě mužstva následně ustála oslabení a zdálo se, že se půjde do prodloužení. Avšak dvě vteřiny před třetí sirénou na brankovišti Tomáš Marcinko vydoloval kotouč a poslal jej přesně k pravé tyči.            


Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Viděli jsme vyrovnaný zápas. Asi jsme měli více šancí, jejich brankář ale chytal velmi dobře. I přes dva góly soupeře z druhé třetiny, které Plzeň dala z brejků, tak hráči nesložili zbraně a chtěli vyhrát. Bylo to na nich znát. V závěru se k nám přiklonilo štěstí, když jsme rozhodli v posledních vteřinách. Je to kruté pro soupeře, který hrál velmi dobré utkání. Pro nás to jsou výborné tři body do tabulky.“ 

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „V zápase jsme určitě nebyli lepším týmem, přesto jsme sahali minimálně po bodu. Ztratit ho takto před koncem je pro nás kruté. Domácí však byli lepší, aktivnější, střelecká převaha byla na jejich straně.“

Související články

Venkovní série pokračuje, Plzeň míří do dalekého Třince!

Preview

Je to hrozné zklamání, pravil po utkání v Třinci David Kvasnička

Ohlasy

Je potřeba hrát celých šedesát minut, čtyřicet je málo, burcuje před Třincem trenér Čihák

Rozhovor

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!