SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!

Plzeň - Dlouhé čekání na hokej skončilo, indiáni poprvé od konce loňské základní části vyjeli na led. A novou sezónu načali stylově, duelem na ledě pražské Sparty.

2. , čt 6.8.2020, 18:00
Tipsport arena
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň
3:4pp
1:0, 1:1, 1:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 14. Tomášek (Pavelka), 32. Kudrna (Pavelka, Říčka), 43. Klodner – 37. Rob (Kracík), 53. Kodýtek (Eberle, Straka), 54. Stach, 62. Stach. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Ondráček, Komínek
Vyloučení 4:1
Využití 1:0
V oslabení 30:35
Diváci 1369
HC Sparta Praha

Neužil (Cichoň) – Jeřábek, M. Jandus, Pavelka, Prchal, Klodner, Kalina (A) – Kudrna (A), Sukeĺ, Zikmund – Rousek, Tomášek, Forman – Dvořáček, Říčka (C), Pšenička – Prymula, Konečný, Hašek.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Frodl) – Budík, Čerešňák (A), Lang, Kaňák, Houdek, Vráblík – Kantner, Mertl (C), Suchý – Stach, Musil, Rob – Malát, Kracík, Straka (A) – Kodýtek, Eberle.

Komentář

Duel odšpuntoval ranou z první z pravého kruhu Kudrna, avšak mířil nepřesně. Sparťané vzápětí bez větších obtíží přestáli oslabení a hned se jali v plném počtu do útoku. Tomášek se dostal až před Pavláta, ten bravurně zakročil. Neuspěl ani Sukel´, který zakončoval akci tři na jednoho, ovšem po nepřesné příhře. Domácí se ale přeci jenom dočkali. Na útočné modré byl diskutabilně poslán k ledu Kaňák, čehož k nájezdu na hostující klec využil z levé strany osamocený David Tomášek, který otevřel střelecký výčet duelu svižnou střelou. Navýšit náskok svých barev mohl Zikmund, zblízka na strážce svatyně Škody nevyzrál. Když si v podobné situaci stejně vedl i těsně před úvodní sirénou Prymula, odcházelo se do kabin za fotbalového vedení Pražanů.  

Prostřední část načal Rob, který se dostal s toušem až před Neužila, který situaci ustál, stejně tak i dorážku Kantnera. Podobně to zkoušel po chvilce i Mertl, ani on se vyrovnání nedočkal. Na druhé straně mohl z jízdy z levé strany naopak přidat druhý gól Sparty Tomášek, Pavlát se činil lapačkou. Modrobílí před polovinou duelu nevyužili přesilovou hru, to Pražané ano. Po vyhraném buly napřáhl na vrcholu pravého kruhu Andrej Kudrna a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Stejný hráč pálil i po chvilce a před dorážejícím Sukel´em čekala poloprázdná klec, tu ovšem přestřelil. A přišel trest. Kracík v situaci dvou na jednoho dokonale kombinoval s Lubošem Robem, který se tak stal prvním střelcem Plzně v sezóně 2020/21. Těsně před druhou sirénou ještě nebezpečně vypálil Mertl v přesilovce, síť se ovšem již nerozvlnila.

Zkraje poslední dvacetiminutovky přišla pro Západočechy smolná situace. Jan Klodner vypálil od modré a od obránce Vráblíka se odrazil touš do sítě. Ovšem v polovině třetiny přišlo drama. Eberle oslovil zpoza klece Sparty před ní Petra Kodýtka, který nepohrdl. A brzy přišlo i vyrovnání! David Stach využil výborné práce Budíka, který na útočné modré zastavil domácí protiakci, puk se odrazil mezi kruhy, odkud jej navrátilec do modrobílého dresu poslal pod břevno. Duel tak dospěl do prodloužení, které ovšem nemělo dlouhého trvání. Již po dvaaosmdesáti vteřinách hry potvrdil skvělý úvodní duel po svém návratu na západ Čech David Stach, který dvěma góly rozhodl o zisku dvou bodů pro své barvy!       


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Máme trochu užší kádr než Sparta. Domácí zkoušeli mladší hráče, my jsme vzali kluky, které máme. Byl to první zápas, hrálo se ve slušném tempu. Na obě strany to jistě ukázalo přednosti i nedostatky, každý si sám udělá obrázek. Mně se osobně hrozně líbilo, že jsme duel dokázali vyrovnat. Potvrdilo se, že hrát se musí celých šedesát minut. Cením si toho.

Související články

Konečně hokej! Dlouhé čekání rázně utne duel na Spartě!

Preview

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

Ohlasy

Aktuálně na webu

RI Prosinec

Peter Čerešňák podruhé v řadě plzeňským vítězem Radegast indexu!

Ohlasy 37. kolo

Těžko se vyhrává, když nedáme gól, říká Filip Suchý

6. kolo EHL

6. kolo EHL: PLZ - LIB 1:4 - Plzeňští gameři proti lídrovi tabulky bojovali, výhru však bral Liberec