Junioři neustáli obrovskou přestřelku

Plzeň - Mladé pušky se dnes teprve podruhé v sezóně vydaly mimo své mantinely. Po duelu v Karlových Varech se dnes představily na Kladně. Na výhru nakonec nestačil ani hattrick a celkem čtyři body Sebastiána Maláta a čtyři přihrávky Filipa Přikryla.

9. , pá 2.10.2020, 16:00
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 15. Sojka (Routa, Ticháček), 19. Bernat (Čermák, Koštoval), 26. Hrabík (Routa, Ticháček), 27. Šimek (Čermák, Bernat), 47. Hrabík (Routa, Sojka), 55. Ticháček (Sojka, Flachs), 60. Routa (Šapovaliv) – 4. Malát (Přikryl, Lang), 5. Malát (Lang, Přikryl), 47. Malát (Malák, Přikryl), 58. Lang (Přikryl, Malát). Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4.
Rozhodčí: Lacina – Ondráček, Špůr
Vyloučení 8:8
Využití 4:3
Střely na branku 34:40
Diváci 80
Vyšší tresty Špaček 10 min.
Rytíři Kladno

Novotný (Burda) – Flasch, Zíka (C), Funk (A), Ticháček, Sýkora, Kohlíček, Koštoval – Šíma, Hurta, Šimek, Bernat, Ton, Hrabík, Routa, Čermák (C), Kuzďas, Sojka, Šapovaliv

HC Škoda Plzeň

Micka (Bočan) – Pánek, Páník, Kremláček, Hamšík, Špaček, Malák (C) – Popelka, Kvasnička, Hollar, Adamec, Šuhaj (A), Marcel, Eremiáš, Přikryl, Malát, Ženíšek, Lang, Soukup

Komentář

Mladí indiáni se po nevydařeném střetnutí na ledě Energie teprve podruhé v tomto ročníku nejvyšší tuzemské juniorské soutěže představili mimo své prérie. A sice na ledě Kladna, se kterým vloni v lize v obou případech padli. Nejprve na západě Čech 1:4, v odvetě 2:3 v prodloužení, když dvakrát dotahovali ztrátu. Ještě před tím v přípravě nezvládli u Rytířů nájezdy, naopak doma kralovali 6:2.

Dnes začali rovněž lépe hráči Škody. Kladno po dvou brzkých vyloučeních muselo do tří a dospělým hokejem zkušený útok Martin Lang, Filip Přikryl a Sebastián Malát oba fauly potrestali společnými šesti body. Zakončovali vždy poslední jmenovaný. Jenže domácí se nezalekli. První svojí početní výhodu sice nevyužili, ale hned vzápětí v plných stavech snížil Adam Sojka. Do přestávky navíc ještě vyrovnal v další přesilovce svých barev Tomáš Bernat a do kabin se tak odcházelo smírně.

Tam, kde úvodní perioda skončila, ta další začala. Rytíři byli při chuti a další faul soupeře potrestal Ondřej Hrabík. Za dalších 67 vteřin navíc vyhnal Micku z branky Filip Šimek a byli to tak rázem Středočeši, kdo měl pohodlný náskok v zádech. Ti navíc do druhé sirény ustáli dvě oslabení a v kabině je tak hřál povedený obrat.

Navíc zkraje závěrečné dvacetiminutovky přidal pátý gól v další využité přesilové hře Ondřej Hrabík. Ovšem indiáni neskládali zbraně a za patnáct sekund dodal svým barvám naději Sebastián Malát. Následovala série vyloučení, kterou ovšem znovu potrestal až domácí Jiří Ticháček. Poslední vzpouru zaznamenal Martin Lang, avšak na konečných 7:4 ještě stihl upravit David Routa. Již zítra čeká na modrobílé další venkovní střetnutí, soupeřem bude v Praze Sparta.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Nemůžeme teď po prakticky třetím začátku sezony a trénincích zase od nuly nějak naskočit... Nemáme totiž ve hře poctivost a disciplínu... Hráči si asi myslí, že i po měsíčním výpadku v tréninku mají reprezentační formu, že vůbec nemusí bránit a hrát bez kotouče, že se nás soupeři na ledě ani nedotknou a že my osobní souboje nemusíme vůbec podstupovat... Že si budou na ledě "hrát" jako žáčkové bez zodpovědnosti proti poctivým a pracovitým soupeřům... To by nám příště mohli přijít pomoct z A-týmu Gulaš s Mertlem, ale pokud ostatní nebudou rýt držkama v zemi, nebudou mít pokoru k soupeřům i vlastnímu týmu a nezačnou plnit herní koncept, nikam se nepohneme.“

Rozhovor před domácím víkendem

Na zápasy v rychlém sledu jsme dobře nachystaní, říká Roman Vráblík před domácím dvojbojem

Preview 21. kolo

Nad prériemi indiánů přelétne Kometa!

Ohlasy 14. kolo

Sparta? Vždy se hraje lépe, když jsou ve vás emoce, říká navrátilec Michal Houdek

Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň