ČF2: LIT - PLZ 2:5 - Plzeň v Litvínově rázně rozrazila bránu do semifinále!

Plzeň - Indiáni mají za sebou čtvrtfinálovou odvetu na ledě Vervy. Tu načali výborně, již v první periodě vsítili více branek než v úvodním měření sil.

ČF2 , st 26.8.2020, 17:30
ZS Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň
2:5
0:3, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 26. Zygmunt (Kudla), 42. Myšák (M. Hanzl) – 3. Suchý (Jiříček, Pour), 3. P. Musil (Gulaš, Budík), 18. Kantner (Mertl), 34. Stach (Kracík, Pour), 45. Eberle (Straka, Kodýtek). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lučan, Kis
Vyloučení 5:8
Využití 0:2
Střely na branku 25:33
Diváci 494
HC Verva Litvínov

Godla (Honzík) – Irving, Ščotka (A), Balinskis, L. Doudera, Kudla, Štich, Háva – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Helt, M. Hanzl (A), Myšák – Zygmunt, Gerhát, M. Havelka.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Micka) – Budík, Jiříček, Lang, Stříteský, Houdek, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, P. Musil, Rob – Pour, Kracík, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Přikryl.

Komentář

Indiáni vlétli do utkání jako velká voda a již ve třetí minutě otevřeli skóre. Jiříček si sjel pro puk až do pravého rohu, namířil si to za bránu, ale ještě před tím oslovil u bližší tyče Filipa Suchého, který z první zametl černý nesmysl pod břevno. Po chvilce navíc musela Verva do čtyř a po osmi vteřinách toho Západočeši využili. Milan Gulaš z levé strany našel na brankovišti Pavla Musila, kterému prakticky stačilo nastavit hůl. Následně na levém kruhu našteloval svůj kanón Matěj Stříteský a Denis Godla měl plnou výstroj práce. Pěkně zase projel celé kluziště Vojtěch Budík, avšak zakončení zblízka nebylo přesné. Plzeňští za nedlouho poté ustáli hru ve čtyřech a jen co se dostali do plného stavu, udeřili. Tomáš Mertl krásně našel hůl Matyáše Kantnera z levé strany na ose hřiště a mladý forvard protečoval k pravé tyči. V první části tak Škoda vstřelila více branek než v úvodním čtvrtfinálovém duelu.

Prostřední periodu odšpuntovala rána Balinskise a dorážka Hübla, Pavlát odolal. Až po chvilce jeho kouzlo odčaroval Pawel Zygmunt ranou z první z mezikruží, kde jej našel z pravé strany od modré Kudla. Další úspěch se jal přidat Myšák z pravé strany, u bližší tyče ale místečko nenašel. Lépe si vedl na druhé straně David Stach, který svého loňského spoluhráče z Kladna překonal kličkou na brankovišti při přesilové hře. Modrobílí naopak hru ve čtyřech ustáli a i o druhé pauze drželi pohodlný náskok.

Po necelých dvou minutách poslední pasáže hry na drama zadělal Jan Myšák. Mladý forvard táhl přečíslení dvou na jednoho, které vzal na sebe a z levé strany zamířil přesně k bližší tyči. Jenže Škoda drama nepřipustila. Po chvilce totiž domácí rozehrávku dobře napadal Straka, Kodýtek poté od modré našel u pravé tyče Jana Eberleho, který trefil pověstného bůra. Další korigování stavu měl na čepeli Balinskis, proti jeho teči na brankovišti se ale bleskurychle přemístil Pavlát. V závěru utkání ještě na dlouhé sekundy museli indiáni do tří, poradili si ovšem na výbornou. Mohou tak slavit nejen cennou výhru, ale i postup do semifinále Generali Česká Cupu!


Ohlasy trenérů

Vladimír Országh (HC Verva Litvínov): „Soupeř nás v první třetině jasně předčil, byli jsme pomalejší, takže výsledek hovořil jasně. Ve druhé části jsme dokázali snížit, ale paradoxně, když jsme měli největší tlak, tak jsme inkasovali na 1:4. To stejné se opakovalo ve třetí periodě a Plzeň si to již poté pohlídala. Gratulujeme Plzni k postupu. Teď budeme mít nicméně nějaký čas na trénink, ale rádi bychom sehnali i soupeře na další přípravné zápasy. Příprava nám ukazuje hodně, stále zkoušíme nové hráče v nových situacích, ale pořád před sebou máme tři týdny práce.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Chtěli jsme postoupit, chtěli jsme dojít co nejdál. Samozřejmě kluci jsou stále v tréninku, je to příprava, na druhou stranu je to zajímavý turnaj a podle to jsme k tomu přistoupili. Jsem rád, že se nám povedla úvodní část, konečně nám tam napadaly góly. Litvínov byl ale hodně agresivní, byl navíc doma, špatně se tu hraje. Nám se po první třetině trochu nevyvedla druhá, domácí snížili a měli více ze hry. Vždycky jsme ale na inkasované branky dokázali odpovědět a navíc se nám povedly přesilové hry i oslabení. Myslím si, že dnes můžeme být spokojení. Líbil se mi i brankář Dominik Pavlát, který si zde zvyká a jeho výkony rostou, mužstvo mu věří a skvělými výkony nám pomohl. Mám z něho radost, moc mu přeji, ať se mu nadále daří a s jmenovcem Frodlem jsou pro nás dva vynikající gólmani.“

Související články

A nyní se rozhodne! Plzeň míří do Litvínova!

Preview

Za postup do semifinále jsme strašně rádi, říká po vítězné premiéře Matěj Stříteský

Rozhovor

Aktuálně na webu

Ohlasy 50. kolo

Jsem rád, že na začátek mého návratu přišel takový zápas, říká Tomáš Mertl

PLZ - ZLN 7:0

PLZ - ZLN 7:0 - Jasná výhra ve znamení návratu Tomáše Mertla!

Rozhovor před PLZ – ZLN

​Už jsme v play off, Zlín musíme bezpodmínečně porazit, říká David Jiříček