JUN: MBL - PLZ 4:2

Body z Litvínova nepotvrzeny, junioři padli v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - K dalšímu zápasu v boji O Pohár DHL zavítaly plzeňské mladé pušky do ŠKOENERGO Arény ve středních Čechách. Utkání indiánům nevyšlo, Bruslaři celkem čtyřikrát dokázali překonat plzeňského gólmana, zatímco hosté boleslavského pouze dvakrát.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

4:2
1:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 9. Petriska (Půček, Mežnar), 28. Moravec (Grim, Szturc), 37. Simon (Szturc, Petržilka), 42. Petržilka (Szturc) – 25. Říha (Jiříček), 60. Malák (Hollar)

BK Mladá Boleslav

Zeithaml (Kmec) – Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška, Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Moucha, Grim, Petriska, Moravčík, Šíma, Simon

Micka (Pícl) – Špaček, Jiříček, Pánek, Vajner, Kovařík, Malák (C) – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Kolda, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek, Soukup

Adam Ženíšek 0 0 0 -1 0

První minuty byly od obou mužstev opatrné, i když nepatrně více ze hry měli hosté. Škodovka měla po pár minutách výhodu přesilové hry, avšak domácí se ubránili a krátce poté co naskočil vyloučený Houška zpět do hry, Boleslav sama udeřila. Po přihrávce Půčka našel mezeru mezi betony Ján Petriska. V té samé minutě mohli domácí odskočit na rozdíl dvou branek, avšak Micku tentokrát zachránila branková konstrukce. Ve druhé polovině úvodní periody měli Bruslaři k dispozici dvě výhody o jednoho muže navíc, ale zaskvěla se plzeňská obrana. A když ani Petržilka nezdvojnásobil domácí vedení, odcházeli do kabin mírně šťastnější hráči Mladé Boleslavi.

Prostřední část začala stejně jako první třetina, akorát s opačným scénářem. Tentokrát to byli indiáni, kdo přečkali oslabení a vzápětí dostali puk do brány. Štěpán Říha projel celým útočným pásmem a následně zamířil přesně k pravé tyči. Radost modrobílého celku ovšem trvala jen necelé tři minuty. Bruslaři vyvinuli tlak, k puku se dostal David Moravec, který Micku opět překonal střelou mezi betony. Skóre se mohlo zanedlouho opět srovnat, avšak tvrdá rána Daniela Maláka skončila pouze na tyči. Lépe si nevedl ani jeho kolega Vajner, který vyslal dvě jedovaté rány, domácí brankář připraven na svém pracovišti. Nedáš - dostaneš. Micka ránu Szturce vyrazil jen k volnému Michalu Simonovi, který si s kotoučem věděl rady.

Jak špatně pro Plzeň druhá třetina skončila, tak stejně hrozivě začala poslední dvacetiminutovka. Agilní Szturc našel přesným pasem hokejku Jakuba Petržilky, který měl před sebou už poodkrytou bránu. Za hosty zahrozil Kolda, avšak betony Zeithamly sklaply k sobě včas. V následné početní výhodě dostal nejprve nabito na modré čáře David Špaček, ostrou ranou jen orazítkoval zadní mantinel. Vzápětí pálil Malák, ten dokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi, nicméně gólman Bruslařů držel akcie svého mužstva i po následných dorážkách. Čas Škodovce utíkal raketovou rychlostí, Plzeň si vytvořila mírný tlak, ale zkorigovat skóre se jí podařilo až v poslední minutě. Od Půčka se touš odrazil přímo na hokejku Daniela Maláka, který milimetrovou střelou dal výsledku definitivní podobu. Plzeň prohrála v Mladé Boleslavi 2:4.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): "Bylo to kvalitní juniorské utkání, takhle bychom si to představovali. Bylo vidět nasazení a tempo z obou stran, byla tam tvrdá, ale férová hra. Myslím si, že jsme si za vítězstvím šli. Na klucích bylo vidět, že začali hrát to, co chceme a začali věřit svým schopnostem. Máme radost, že jsme vyhráli."

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Musím říct, když nastupujeme do zápasů, jako do posledních čtyř stylem, kdy nepodstoupíme jediný souboj, nemáme rychlost, nechceme hrát, tak nemáme šanci se do zápasu vracet. Ve druhé třetině za stavu 2:1 jsme tam měli momenty v přesilovce, kdy jsme mohli vyrovnat. Musím říct, že soupeř zcela zaslouženě vyhrál, protože nás předčil úplně jednoznačně ve všech směrech. Musíme začít činit to, co říkám furt dokola. Začínám si myslet, že se o hokeji jenom bavíme, ale nepřenášíme ho na led."