DOR: PLZ - KOB 14:2

Demolice! Mladí indiáni nasázeli Kobře čtrnáct branek!

Plzeň - Ve třetím utkání ELIOD extraligy přivítali mladí indiáni na svém ledě tým Kobru Praha. Škodovka od prvních minut ukázala svoji sílu, v zápase padlo celkem šestnáct branek, z toho čtrnáct do hostující klece!

HC Škoda Plzeň - HC Kobra Praha

14:2
6:0, 3:2, 5:0

Branky a nahrávky: 5. Hauser (Špaček), 5. M. Soukup (Marcel, Korčák), 6. Dáňa (Holý, Steinbrücker), 12. Hauser, 13. M. Soukup (Jánský, Marcel), 14. Steinbrücker (Dáňa, Páník), 21. D. Soukup (Hauser, Šiler), 23. Holý (Steinbrücker, Páník), 26. Hodinář (Korčák, Špaček), 43. D. Soukup (Špaček, Šiler), 47. Šiler (D. Soukup, Matoušek), 50. Kreuzman (Matoušek, Václavík), 52. D. Soukup (Šiler), 54. Kreuzman (Václavík, Matoušek) – 34. Bauer (Rejna, Procházka), 39. Krásný (Halfar)

Průběh utkání: 0:0, 9:0, 9:2, 14:2

Rozhodčí: Radka Růžičková – Michal Rubáš, Martin Tvrdík

1:2
2:0
61:17
54

Bočan (Lokajíček) – Schindler, Houdek, Hodinář, Špaček (A), Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup (A), Korčák, Marcel (C), M. Soukup, Matoušek, Václavík, Kreuzman, Holý

HC Kobra Praha

Kadlec (od 23. Peyerl) – Jiráček, A. Nápravník, Bucek (A), Mašek, Kalajev, Frydrych – O. Nápravník, Čečetka, Půlpán, Halfar, Procházka, Strnad (C), Rejna, Bauer, Krásný, Valkoun

Tomáš Václavík 0 2 2 2 0

Utkání mezi Plzní a Kobrou bylo vyrovnané jen prvních patnáct vteřin, poté se rozjela plzeňská mašina, která nestavěla. Střelu Jakuba Šilera vyrazil Kadlec jen k Petru Hauserovi, ale první branka utkání z toho ještě nebyla, hostující brankář předvedl na úvod skvělý zákrok. Ve třetí minutě byl vyloučený hostující Půlpán a domácí nabídnutou početní výhodu využili. Po přihrávce Špačka pálil přesně Petr Hauser. 1:0. Časomíra ukrojila jen devatenáct vteřin a náskok domácích už byl dvojnásobný. Marek Soukup se zorientoval na brankovišti a bekhendem poslal puk za záda Kadlece. 2:0. A to stále nebylo vše, za dalších 37 vteřin našel Jakub Holý u druhé tyčky volného Josefa Dáňu, který trefil poodkrytou část klece, Plzeň dala tři branky za 56 vteřin! 3:0. Hosté se první střely na bránu dočkali až v osmé minutě, ale rána Krásného neměla gólové parametry. Následně hráči Kobry nevyužili ani přesilovou hru a tak si slovo vzali zpět domácí. V útočném pásmu ukázal svou šikovnost Petr Hauser, který přidal druhou branku v zápase. 4:0. O minutu později dostal Marek Soukup výbornou přihrávku za obranu a střelou pod horní tyčku přidal další branku. 5:0. Ve čtrnácté minutě už to bylo 6:0, Milan Steinbrücker si vzal kotouč ve vlastním pásmu, projel sním přes celé hřiště a následnou střelou z osy hřiště trefil přesně k pravé tyči. 6:0. Poslední dobrou příležitost v úvodní třetině měl Dominik Soukup, ale z předbrankového prostoru puk do sítě nedostal.

Sedmou branku vstřelili indiáni hned v první minutě druhé periody. Dominik Soukup si nabruslil mezi kruhy a střelou po ledě se trefil přesně mezi betony Kadlece. 7:0. V další akci se k puku v mezikruží po rychlém přečíslení dostal Jakub Holý, ten napřáhl až ke stropu haly a jeho pumelice byla ve znamení osmé branky. 8:0. To už bylo na hostujícího brankáře moc a své místo přenechal Peyerlovi. Ten se hned na úvod blýskl proti střele Dominika Soukupa, který zůstal sám před brankou. Ale nakonec ani on dlouho čisté konto neudržel, po třech minutách v brance inkasoval po střele Jana Hodináře, který vystřelil nechytatelně pod horní tyčku. 9:0. Škodovka se poté nechala ukolébat výsledkem a do šancí se dostali i hosté. Jan Lokajíček se zaskvěl proti střele Půlpána. Kobra se ale vytoužené branky přeci jen dočkala. Ve 34. minutě zůstal před Lokajíčkem nepokrytý Patrik Bauer, který bekhendem prostřelil plzeňského brankáře. 9:1. Po obdržené brance se hra přemístila zpět na druhou stranu, kde po zpětné přihrávce Holého netrefil zcela prázdnou branku Milan Steinbrücker. Těsně před odchodem do šaten si domácí vybrali i trochu smůly. Hostující Adam Krásný přihrávkou hledal u druhé tyče svého spoluhráče, puk si ovšem do vlastní brány srazil plzeňský obránce, šťastná branka pro Kobru. 9:2.

Z kraje poslední třetiny byl vyloučený hostující Mašek a domácí využili i druhou početní výhodu. Jubilejní desátou branku trefil z levého kruhu přesně mezi betony Peyerla Dominik Soukup.10:2. Následně se domácí dostali po špatné hostující přihrávce do přečíslení tří na jednoho, Dominik Soukup milimetrovým pasem našel Jakuba Šilera, který z voleje pálil přesně. 11:2. Další branku měl na holi Dáňa, ale proti němu se zaskvěl Peyerl reflexním zákrokem ramenem. To ovšem Škodovku nemuselo dlouho mrzet, kvalitní plzeňskou dvanáctku načepoval Jaroslav Kreuzman, který prostřelil brankáře hostí opět mezi betony. 12:2. Krátce za polovinou posledního dějství si vzal kotouč Dominik Soukup, v útočném pásmu se zbavil obránce a bekhendem dovršil svůj hattrick. 13:2. Hosté mohli vzápětí snížit na rozdíl deseti branek, ale Matěj Půlpán v tváří tvář Lokajíčkovi neuspěl a tak udeřili opět indiáni. Poslední čtrnáctou branku dal opět Jaroslav Kreuzman, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a na dvakrát dostal puk za brankáře. 14:2. Více toho už domácí nestihli a tak si po jasné záležitosti připisují do tabulky další tři body. Zajímavosti je, že se do statistik utkání zapsali všichni útočníci, jen obránci Schindler s Houdkem jako jediní nemají ze zápasu ani bod.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Soupeř nám dneska moc nevzdoroval, vstup do utkání byl dobrý, po první třetině jsme vedli 6:0. Ve druhé části hry přišlo velké uspokojení a hra se nám moc nelíbila. Bylo tam moc přidržených kotoučů, ztrát a nezodpovědnosti směrem dozadu, kluci si chtěli sami nahnat body a nebyl to vůbec týmový výkon. O přestávce jsme si k tomu řekli své a ve třetí třetině už to bylo zase o poznání lepší. Nicméně tento zápas kluky moc neposunul a zároveň moc neproveřil."

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): "Plzeň byla jasným favoritem utkání, ale z mého pohledu jsme bohužel přijeli se strašným respektem a to se projevilo v první třetině, která udala tón celému zápasu. Ve druhé třetině jsme měli nějaké náznaky, ale dneska to bylo strašně málo."